Sayfa 277/821 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377777 ... SonSon
Arama sonucu : 6566 madde; 2,209 - 2,216 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. Bence şirket sahipleri çok kurmaz...Şirket genel kurul toplantısinda sermaye tavaninı yükseltecek...Çünkü fiili dolaşım oranını Çaycı sayesinde yükselttiler....Yeterli miktarda malı kücük yatırımcıya sattılar...Bedelli ortamı hazırlandı...Eğer şirket TEŞVİK ten gelen parayı,hisse satışından gelen parayı doğru kullanırsa ve Ürün çeşitliliğine giderse bu Şirket sahiplerinin Karakterli adamlar olduğunu gösterir...

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by donju Yazıyı Oku
    sayın matador, polemik olsun diye de yazmıyorum, kavga olsun diye de.
    Fakat hala bilgiden yoksun yazıyorsunuz.
    şu yukarıda işaretlediğim bilgiyi nerden öğrendiniz?
    Yine bişeyleri biliyor gibi yazıp miş mış larla sayfaları dolduruyorsunuz.
    Lütfen forumdakiler biraz bilgi araştırın.
    Herkes armut piş ağzıma düş istiyor.

Tukaş halka açıklık oranı %100 dür. Sadece fili dolaşımdaki oranı %12 idi. %11 i okullu gıda anonim şirketi galipe devretti. Yani tukaşın tüm payları satışa hazır ve mkk ya kayıtlıdır. Kaynak: 2014-11-05 tarihli kap açıklaması.
    Ayrıca şu an için genel kurulda kayıtlı sermaye tavanı artış başvurusu yoktur. Sermaye tavanı 300 milyon sermaye 270 milyon civarı. Yani 30 milyon için bedelli yapacaksa lafım yok.

Lütfen iddialı konuşanlar bilgiyi teyit edip kaynak göstersinler. Yoksa iyi niyetli bile olsanız vebal altına giriyorsunuz.
    Saygılar...
    hocam ben de niye eleştiriyorsunuz demedim

zaten burada olma amacımız birşeyler paylaşmak

fikir yürütmek

ben mevzuatı bilmem

ben grafikten anlarım bilançodan anlarım

anlamadığımı da öğrenmeye çalışırım

akşam haber düşünce aracı kurumdaki

danışmana sordum

böyleyken böyle nasıl olabiliyor diye

o da bana yukarıda yazdığımı söyledi aynen

o yüzden muş dedim zaten

demekki o vatandaş da bi haber durumdan

art niyetli olduğunu düşünmüyorum

zira aracı kurumum kamuya ait...

3. sevgili arkadaşlar zararınız arttıkca birbirinize sataşıyorsunuz.sinirleniyorsunuz,geriliyorsunuz, haklısınızda.bir kaç gündür hisseedeki hareketleeri matrixten izledim.anladıgım tek sey bir oyun döndügü ,bu oyun iyimi-kötümü bilemedim.ALLAH SABIR versin zararda olanlara. burdan tukasın sahipleri ve galıp özturkee sunu söylemek istiyorum:ALLAH'IN adaleti şaşmaz bu kadar insanın canını yakmak ,boynunu bükmeye hakkınız yok.bu para bir gün sizin için mutluluk degil mutsuzluk getirir.ALLAH!IN adaletinden kaçış yok hem bu dünyada ,hemde ahirette.sevgili arkadaşlar sizin için burada bunu yazabilirim diye düşündüm.iyi geeceler.

4.  Alıntı Originally Posted by kocamuğlalı Yazıyı Oku
    Bende satmiyorum.hatta pazartesi dusse de yükselse de ek alim yapacagim.bence beklentisi ve uretimi olan bir sirket.pazartesi panikleyip satacak bir durum yok.zaten operasyonu yaptilar artik tahta beklentileri ve gerçekleri fiyatlamaya baslayacaktir diye dusunuyorum...
    hocam burada ben de dahil kimsenin

ne olacağı konusunda kesin bir bilgisi yok

o yüzden kararını kendin vereceksin

sonuçta kar da senin zararda

şöyle bir gerçek var önümüzde

geçen haftadan bugüne

artık 2 kat hissesi var tukaşın borsa kotunda

her ne kadar ky malın bir kısmını almış olsa da

malın büyük kısmı toplu duruyor

bu toplu mal bir şekilde dağılacak

ya aşağıdan

yada yukarıdan...

nasıl olacağını ancak yaşayarak göreceğiz...

Alıntı Originally Posted by muaylef Yazıyı Oku
    sevgili arkadaşlar zararınız arttıkca birbirinize sataşıyorsunuz.sinirleniyorsunuz,geriliyorsunuz, haklısınızda.bir kaç gündür hisseedeki hareketleeri matrixten izledim.anladıgım tek sey bir oyun döndügü ,bu oyun iyimi-kötümü bilemedim.ALLAH SABIR versin zararda olanlara. burdan tukasın sahipleri ve galıp özturkee sunu söylemek istiyorum:ALLAH'IN adaleti şaşmaz bu kadar insanın canını yakmak ,boynunu bükmeye hakkınız yok.bu para bir gün sizin için mutluluk degil mutsuzluk getirir.ALLAH!IN adaletinden kaçış yok hem bu dünyada ,hemde ahirette.sevgili arkadaşlar sizin için burada bunu yazabilirim diye düşündüm.iyi geeceler.
    Hocam adalet mi kaldı memlekette...
    Bu ayrı konu.

Burda ky beddua okuyor ama tukaş yöneticileri de dua ediyordur galipe. Bizi dar boğazdan kurtardı diye. Yani bu ticarette baktığın yer galipi vezir de ediyor rezil de.. O da diyor ki ben yapmasam bir başkası yapacak niye komisyonu kaptırayım..

Ecbyo'da da 9 nisan tarihinde lotları eline geliyormuş, burdaki fırıldağı orda çevirmezse iyi.. Gerçi orda imtiyazlı a tipi hisseleri de aldılar, borsada satmak istese a tipini neden alsın... Adamın kafada 1000 tilki. Anlamak için filozof olmak lazım.

Uyanık olmak ve çok kazanacağım hayaliyle iş yapmamak lazım.
    2 kat 3 kat değil de %10 %20 de ayrılmayı becerdiğin vakit oldun demektir.
    Yatırım tavsiyesi değildir (YTD)
    "Berkin..."

6.  Alıntı Originally Posted by muaylef Yazıyı Oku
    sevgili arkadaşlar zararınız arttıkca birbirinize sataşıyorsunuz.sinirleniyorsunuz,geriliyorsunuz, haklısınızda.bir kaç gündür hisseedeki hareketleeri matrixten izledim.anladıgım tek sey bir oyun döndügü ,bu oyun iyimi-kötümü bilemedim.ALLAH SABIR versin zararda olanlara. burdan tukasın sahipleri ve galıp özturkee sunu söylemek istiyorum:ALLAH'IN adaleti şaşmaz bu kadar insanın canını yakmak ,boynunu bükmeye hakkınız yok.bu para bir gün sizin için mutluluk degil mutsuzluk getirir.ALLAH!IN adaletinden kaçış yok hem bu dünyada ,hemde ahirette.sevgili arkadaşlar sizin için burada bunu yazabilirim diye düşündüm.iyi geeceler.

Size gerçek bir olay anlatayım :ben ADANA DA yaşıyorum olay 20 yıl önce yaşandı. kamyonculuk yapan komşumuz mahmut abi tarım gübresi getirip ,devletin ziraat tarım donanım gibi bir kurumu vardı ,bu kuruma bir kamyon dolusu gubre getirip telim ederdi. bir gün mahmut abi de ufaktan ufaktan maddi olarak iyileşmeler başladı.biz tabiki de ilk başlarda nakliyecilik te iyi iş var dedik. mahmut abi ,kısa zamanda köyünde çiftçiklede ugraşmaya başladı biz ek iş falan diye biliyorduk. mahmut abiye sordugumuzda nakliye işleri ile çiftçilik nasıl gidiyor diye ara ara soradık mahmut abide çok iyi gidiyor diye cevap verirdi. neyse mahmut abi amcasının ogluyla ortak olarak koyunde çiftcilik işlerini çok buyuttuler.1000 dönümü geçkin tarlası var amca oglunun onla ortak çiftçilik yapıyoruz diye bize söylerdi.fazla uzatmayayım: mahmut abinin çok sevdigi arkadaşı , mahmutun amcasının oglundan para alacagı varmış .mahmut abiye senin amca oglun bana borcunu vermiyor sen söylde borcunu versin diyor ,mahmut abide amcasının ogluna neden borcunu vermiyorsun versene diye amcasınınogluna kızar ,amcasının ogluda ona o parayı vermiyecem der kavga ederler ,kavga ederken mahmut abinin amcasının oglu sandalyeyi kafasına vurunca mahmut abi beyin sarsıntısıyla yere düşer düştügü yerde birde kafasını vurur ,kulagından kan gelir hastaneye götürken yolda beyin kanamasından mahmut abi öldü. amcasının oglu tutuklanıp baya bir yıl mahkum oldu. çocukları para içinde de yüzerken kimisi karı ,kız,kumar ,uyuşturucu ,alkol derken bütün mallarını kaybettiler .sadce kaybetmeklede kalmayıp,mahmut abi ve amcasının ailesi dagıldı perişan oldular.mahmut abi nasılmı zengil oldu :ziraat donanıma teslim etmesi gereken tonlarca gübreyi teslim etmeden teslim faturasını memura imzalatarak başka bir yere gübreleri satmaya başlamış e ee tabi mahmut abi bu paraları ilk başta bir yerlerde hemen harcasa anlayacaklar diye amcasının ogluna durumu anlatır ve köyden tarla almaya başlar amcasının oglu ama mahmut abiyle anlaşmalılar .yani arkadaşlar bir süreligine çok zengin lüks yaşadılar ,ama sonuç çok kötü oldu mahmut abi öldü ,amcasının oglu hapis ,çocukları bütün o haksız kazanc parayı uyusturucu ,alkol karı-kız derken aileri perişan oldu. ALLAHIN ADALETİ BU DÜNYADA DA ,AHİRETTETE ADALETİ ZERRE KADAR ŞAŞMAZ. GERÇEKTEN DE BUNA ŞAHİT OLDUM.

Bu durumda çaycının elinde üç buçuk milyon lot daha var

SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by muaylef Yazıyı Oku
    Size gerçek bir olay anlatayım :ben ADANA DA yaşıyorum olay 20 yıl önce yaşandı. kamyonculuk yapan komşumuz mahmut abi tarım gübresi getirip ,devletin ziraat tarım donanım gibi bir kurumu vardı ,bu kuruma bir kamyon dolusu gubre getirip telim ederdi. bir gün mahmut abi de ufaktan ufaktan maddi olarak iyileşmeler başladı.biz tabiki de ilk başlarda nakliyecilik te iyi iş var dedik. mahmut abi ,kısa zamanda köyünde çiftçiklede ugraşmaya başladı biz ek iş falan diye biliyorduk. mahmut abiye sordugumuzda nakliye işleri ile çiftçilik nasıl gidiyor diye ara ara soradık mahmut abide çok iyi gidiyor diye cevap verirdi. neyse mahmut abi amcasının ogluyla ortak olarak koyunde çiftcilik işlerini çok buyuttuler.1000 dönümü geçkin tarlası var amca oglunun onla ortak çiftçilik yapıyoruz diye bize söylerdi.fazla uzatmayayım: mahmut abinin çok sevdigi arkadaşı , mahmutun amcasının oglundan para alacagı varmış .mahmut abiye senin amca oglun bana borcunu vermiyor sen söylde borcunu versin diyor ,mahmut abide amcasının ogluna neden borcunu vermiyorsun versene diye amcasınınogluna kızar ,amcasının ogluda ona o parayı vermiyecem der kavga ederler ,kavga ederken mahmut abinin amcasının oglu sandalyeyi kafasına vurunca mahmut abi beyin sarsıntısıyla yere düşer düştügü yerde birde kafasını vurur ,kulagından kan gelir hastaneye götürken yolda beyin kanamasından mahmut abi öldü. amcasının oglu tutuklanıp baya bir yıl mahkum oldu. çocukları para içinde de yüzerken kimisi karı ,kız,kumar ,uyuşturucu ,alkol derken bütün mallarını kaybettiler .sadce kaybetmeklede kalmayıp,mahmut abi ve amcasının ailesi dagıldı perişan oldular.mahmut abi nasılmı zengil oldu :ziraat donanıma teslim etmesi gereken tonlarca gübreyi teslim etmeden teslim faturasını memura imzalatarak başka bir yere gübreleri satmaya başlamış e ee tabi mahmut abi bu paraları ilk başta bir yerlerde hemen harcasa anlayacaklar diye amcasının ogluna durumu anlatır ve köyden tarla almaya başlar amcasının oglu ama mahmut abiyle anlaşmalılar .yani arkadaşlar bir süreligine çok zengin lüks yaşadılar ,ama sonuç çok kötü oldu mahmut abi öldü ,amcasının oglu hapis ,çocukları bütün o haksız kazanc parayı uyusturucu ,alkol karı-kız derken aileri perişan oldu. ALLAHIN ADALETİ BU DÜNYADA DA ,AHİRETTETE ADALETİ ZERRE KADAR ŞAŞMAZ. GERÇEKTEN DE BUNA ŞAHİT OLDUM.
    Mahmut abinin arkadası parasını alabilmiş mi?

Sayfa 277/821 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •