Sayfa 500/821 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon
Arama sonucu : 6565 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by desperado35 Yazıyı Oku
    C. O buraları okuyor ya da okutuyorsun her gün yüzlerce insandan anana avradına bacına küfür yiyiyorsun bunları kaldırıyorsan sorun yok
    Cem in karısı başkası ile yatsa emin ol bunu öğrense bile tepki vermez , derki kadını mutlu ediyorsa sorun yok der, onnlsrda okusada namus yok ,haya yok, gurur yok emin ol, ben şirketlerinden çalışan birini biliyorum iyi bir yerde ve karısının zaten böyle bir ilişkisinin olduğunu ve. Adamın bundan dolayı hiç mi hiç bir rahatsızlığı olmadığını söylemişti, sallıyorum sanma bu gerçek

2. Bu cem okullu kardesler nerede oturur adresleri nedir.hangi mekanlara giderler bilen varsa yazsın mutlaka birgun karşılarına cikacam ama o gun iş işten geçmiş olacak

3. Döviz borcu olan şirketlere tahmini kur farkı tutarı:

31.12.2020
    Dolar : 7.3405 TL
    Euro : 9.0079 TL

31.03.2021
    Dolar : 8.3258 TL ( Kur 0,9853 TL artmış)
    Euro : 9.7688 TL ( Kur 0,7609 TL artmış)

Döviz borcuna göre üç aylık bilançoya yansıyacak kur farkı ?

4. Daha önce demiştimki bu kansizlar yuzunden millet borsadan çekiliyor coin aliyor.aylar yıllar beklemesine gerek kalmıyor. Soygun yapan olumlu kap haberi atip hisseyi yerle bir eden okullu şimdi mutludur sanirim. Bu gidisle kendi çalıp kendi oynayacak. Şunun farkına vardım son düşüş devlet eliyle yapıldı ve birçok yatırımcı kaçtı.bugunku cuma hutbesinde bile konu olmuş coin olayi devlet farkına vardi ama gec oldu birde devlet ve din işleri neden borsa şirketleri hakkinda yatırımcıyı duduklemeyin ,soymayin dolandırmayin diye bir hutbe bir vaaz vermiyor.neden spk devlet kurumları bu cem okulluya dokunmuyor devlet adil olmazsa milletten adil davranmasini beklemeyin. Turkiyede adalet zengine ayri fakire ayri mantığı ile işliyorsa bilinki buna sebep kim varsa firavunun askeridir. Kendi kıyametimizi kendi ellerimizle hazırlıyoruz Allah sonumuzu hayır etsin.

5.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Ramazan başlasın siz zor bulursunuz bu fiyatları...
    Aynı fikirdeyim

Hele ki şu anda Antalya da pazarda 3 liradan aşağı domates yok iken.
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

6. Yabancı / yerli ortak görüşmelerinden var mı bir haber ?
    200 milyon USD lik salça ketçap mayonez ve türev sos ihracatı yaptı Ülkemiz 2021 de . Salcanin neredeyse yarısını ırak'a satmış ülkemiz. Almanya ve Japonya ihracatımız 3 kat artmış

Bunu keşfeden bı gıda devi elbet ülkemize yanaşır . Nasıl tavuk firmalarimizi satın aldilarsa, diğer sektörlerde de alımlar bu sene olur.
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

7. 8 Nisan da toplantı var şirket genel kurulunda.

Sürpriz bir gelişme olasılığı var mı?

Niğde de fabrika kurma kararı tamamen stratejik. Nakliye giderlerinde azalma meydana gelir. İç pazara çalışır bor fabrikası. Limana yakın fabrikalar ihracata odaklanır. Almanya Hollanda pazarından içeri adım atarak ab kapısından içeri girdik aslında.

Irak en büyük pazar. Dubai fuarı ile tüm Ortadoğu'nun pazarı hedeflendi geçtiğimiz yıl. ABD fuarı ile Amerika kıtası hedeflenmekte. Afrika kitasına Libya dan giriş yapmaları muhtemel. Cezayir Fas Tunus cepte olur o vakit . Türkiye'nin Afrika politikası bir süre sonra o pazarı bize getirecek.

Kuru brix madde yollanip , orada kurulacak kutulama şişeleme ile nakliye bedelinden büyük kar yazılabilir uzak ülkelerde . Salça ana maddemiz. Organik tarım için arazi kiralasa yada üretim yaptirsa, Avrupa da büyük pazar kazanılır.

Şirketin her ihtimali katma değere çevirme potansiyeli mevcut. ARGE bunu destekliyor.

Reel bir yatırımdir gıda, ve arkasında güçlü bir patron var.
    Bu sene 270 milyon lira borç ödemesi var şirketin. Bu sene atlatıldı mi sene sonu özsermaye coşar. Seneye 77 milyon borç kalır. 2019 da yüksek faiz ile alınan borçlar %25 oranında faiz ile geri çekilmiş 2020 de. Bu finansal Yönetim akıllı anlamina gelir.

Teknik olarak olgunlaşma yaşıyor hisse. Gıda emtia fiyatları enflasyonist artışa endeksli olunca stoklarda değer kazanır. 440 milyona yakın stok var sanırım.

Sonuç. ;

Yatırım yapılacak hisse benim için.

Herkes kendi kararını verir

8. Un var, Yağ var, şeker var, ... var oğlu var helva yok.
    ustanın keyfini bekliyoruz artık...
    Tüm yazdıklarım şahsi kanaatlerim olup ytd değildir.

Sayfa 500/821 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •