Sayfa 652/818 İlkİlk ... 152552602642650651652653654662702752 ... SonSon
Arama sonucu : 6538 madde; 5,209 - 5,216 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

""Biliyorsunuz arkadaşlar; tüm verileri,beklentileri, önemli bulduğum makaleleri, düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum..Gelinen noktada artık herkesin oturup karar vermesi gerekiyor,buna ben de dahilim ve o aşamadayım..Belki de vaktim olduğundan çok şirketin bilançosunu da fiyatların nasıl oluştuğunu da takip etme fırsatı buluyorum..Örneğin bilançosu beklentilerin üzerinde gelen Erbos ve Jantsa artışlar yapmışken hektaş ise faaliyet karı iyi gelmesine rağmen finansal borçlarının yüksek ve bedelli yaparak bunu karşılayacak olmasından dolayı büyük oranda düşmüştür..Soda,Çemtaş,Ereğli gibi şirketler ise gelecek olarak belirsizlikleri devam ettiğinden f/k larının düşük olmasına rağmen düşmeye devam etmektedirler..Bunları aktarmamın sebebi de şu,her ne olursa olsun kararları sadece kendiniz verin,ne benden ne başkasından ne de yabancılardan etkilenmeyin..Yurt içi ağır ticari araç piyasası artık canlanır,Avrupa artmaya devam eder ve Nafta'da durumlar daha pozitife döner diyorsanız Ege Endüstri'de kalın,Yurt içi daha böyle devam eder,Avrupa da aynı seviyede kalır,Amerika ticari savaşı sürdürür ve Ağır Ticari Araç piyasası bundan daha çok etkilenir diyorsanız başka şirketlere yatırım yapın..Ben de naçizane karar aşamasındayım..Şimdiden herkesin Bayramını kutluyor ve mübarek olsun diyorum..Çoluğunuz ve çocuğunuzun rızkından arttırarak yaptığınız bu yatırımların da hep kazanç olarak sizlere geri dönmesini dilerim..Saygılarımla..""

Arkadaşlar; sayfayı doldurmamak için bilanço değerlendirmesini yaptığım yazının son paragrafını yukarıda alıntıladım..Bu yazımdan sonraki değerlendirmeleri okuma fırsatı buldum..Benim yazılarımı takip edenlerin yazımı yanlış anlamayacaklarını biliyorum ama yine de küçücük de olsa yanlış anlaşılmaya meydan vermemek için birkaç satır yazmak istedim..Objektif olarak Şirketimizle ilgili olabilecek olumlu durumları da olumsuz durumları da sizlerle paylaşıyorum ki vebal altına girmemek için..Bilançomuz benim de belki de sizin de beklentileriniz altında geldi ve ben bunun analizini yaptım..Kendi beklentimin altında gelmesinin özeleştirisini de yaptım aynı zamanda..Ve sektörümüzle ilgili beklentileri herkes kendi penceresinden yapsın ve kararını versin diye de yukarıdaki paragrafta ekleme yaptım..Yazılarımın hiçbir yerinde aman hisse çok düşer kaçın diye,ne de bu düşük bilanço satın alındı alma zamanı diye bir değerlendirmem olmaz,olamaz..Hatta benim kendimce çok farklı düşüncelerim de var ama elle tutulur somut bir kanıtı olmayan hiçbir şeyi de sizleri etkilememek adına paylaşmam..Son olarak; eğer sağlığımız yerindeyse inanın tek yapmamız gereken "şükür" demek..Saygılarımla..

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

Arkadaşlar Merhaba…15 Ağustos 2019 tarihinde yukarıdaki mesajı Ege Endüstri sayfasında yazmıştım ve aradan 3 yıl geçti..İhracatla ilgili aldığım bazı bilgileri de sizlerle paylaşmak adına arada birkaç kez yazmıştım burada.Beni az çok tanıyanlar bilir,forum haricinde sosyal medyada yazan bir kişi değilim,yatırım kararını da kendi yaptığım temel analiz sonucuna göre yapar,sonrasında da şirketi ve sektörünü yurtiçi ve yurtdışı takip ederim.Beklentilerim doğrultusunda şirketin büyümesi devam ediyorsa vadem de ona göre uzuyor.Belki de herkesin yanlış gördüğü bir şeyi de yapıyorum,tüm yatırımım tek bir şirkete oluyor.O şirket ve sektörünün tamamen içine giriyorum ve bu benim tüm zamanımı alıyor.5 yıl Ege Endüstride kalmıştım ve Amerika başta olmak üzere ağır ticari araç pazarını tüm dünyada takip eder duruma gelmiştim,yurt içi piyasasını da söylememe gerek yok sanırım.Arkasından 3 yıla yakın Hektaşa yatırım yaptım ve organomineral gübre,bitki koruma,bitki besleme,areo tohum,ıslah çalışması,agriventis,ferbis tarım ve ihracar vb..birçok şeyi öğrendim ve araştırdım..Her yönüyle tarımın içine girdim diyebilirim,çünkü Hektaş da tarım ve gıdada yerli üretimi kendine bir yol olarak kabul etmiş ve bu konuda yol almaya devam eden güçlü bir şirket..3 ay önce de Tukaşa yatırım yaptım ve salça,turşu,konserve,dondurulmuş gıda konusunda belirli bir yol aldım diyebilirim.Tukaşa yatırım yapmış olsam da Hektaşı takibe devam ediyorum.Şu an enerji ve gıda sektörü tüm dünyada çok önemli olduğundan böyle bir değişim yaptım ama Hektaş da büyümeye devam edecek..Ama bence acele etmeyecek gibi,onun için zaten şu an Hektaş da değilim..Naçizane bunları anlatmamın tek sebebi arkadaşlar yatırım kararını sadece kendiniz vermeniz,ben öyle yaptım ve zararını görmedim..Ekonomi kanallarını izlerim,dinlerim ama ekonominin genelini takip edip fikir oluşturmak adına yaparım bunu.Ne ekonomi uzmanı denilen kişilerin portföy listesini öğrenmek,ne de onlardan etkilenmek adına değil.Aynı şekilde twitter im yok ve takip etmem.Yatırım kuruluşlarının sözde listelerine de hiç itibar etmem.Siz de biliyorsunuz,Ege Endüstri yi bundan 8 yıl önce de 5 yıl önce de yani yatırım yaptığım yıllarda da kimse önermiyordu.Hektaşı da aldığımda kimsenin listesinde yoktu,son 3-5 aydır listelere girmeye başladı sanırım.Tukaşı 3 ay önce almıştım ve listelere girmek bir yana sahiplerinden dolayı hiç bakılmayan ve bakılmak dahi istenmeyen bir durumdaydı.Halen hiçbir listede yok,halbuki gıda eskisinden çok daha önemli hale gelmişken..

Şunu özellikle belirtmek isterim arkadaşlar,yatırımınızdan en büyük performansı almak istiyorsanız şirketi kimse görmeden keşfetmek gerekiyor,önermeler başladığı an zaten yolunun bayağı bir bölümünü yürümüş oluyor.

Bunlar naçizane yaşadıklarım ve tecrübelerim olup dostça paylaşmak istedim.Sağlığınız ve kazancınız daim olsun İnşallah..Saygılarımla..

2. Sn. efe09 aynı sebeblerden dolayı Tukaş dayız. Paylaşımlarınız çok değerli! Portföyüm sadece Tukaş değil ama tukaşın gelecek performansı bizi şimdiden Tukaşa kitlenmiş durumda! Portföyün demir başlarından olmayı sürdürüyor 4 aydır!

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Bu yılı 1,5 milyar tl ile kapatır bence. 3.35 f/k yapar, 10 f/k dan işlem görse 6 ayda 30 lira olması lazım!
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    2023 yılını 2,5 milyar net karla kapatmasını beklerim!

Yani gelecek f/k 2 olacak gibi görünüyor.

Gıda sektörü için 10 f/k bile uygundur!

3.  Alıntı Originally Posted by efe09 Yazıyı Oku
    ""Biliyorsunuz arkadaşlar; tüm verileri,beklentileri, önemli bulduğum makaleleri, düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum..Gelinen noktada artık herkesin oturup karar vermesi gerekiyor,buna ben de dahilim ve o aşamadayım..Belki de vaktim olduğundan çok şirketin bilançosunu da fiyatların nasıl oluştuğunu da takip etme fırsatı buluyorum..Örneğin bilançosu beklentilerin üzerinde gelen Erbos ve Jantsa artışlar yapmışken hektaş ise faaliyet karı iyi gelmesine rağmen finansal borçlarının yüksek ve bedelli yaparak bunu karşılayacak olmasından dolayı büyük oranda düşmüştür..Soda,Çemtaş,Ereğli gibi şirketler ise gelecek olarak belirsizlikleri devam ettiğinden f/k larının düşük olmasına rağmen düşmeye devam etmektedirler..Bunları aktarmamın sebebi de şu,her ne olursa olsun kararları sadece kendiniz verin,ne benden ne başkasından ne de yabancılardan etkilenmeyin..Yurt içi ağır ticari araç piyasası artık canlanır,Avrupa artmaya devam eder ve Nafta'da durumlar daha pozitife döner diyorsanız Ege Endüstri'de kalın,Yurt içi daha böyle devam eder,Avrupa da aynı seviyede kalır,Amerika ticari savaşı sürdürür ve Ağır Ticari Araç piyasası bundan daha çok etkilenir diyorsanız başka şirketlere yatırım yapın..Ben de naçizane karar aşamasındayım..Şimdiden herkesin Bayramını kutluyor ve mübarek olsun diyorum..Çoluğunuz ve çocuğunuzun rızkından arttırarak yaptığınız bu yatırımların da hep kazanç olarak sizlere geri dönmesini dilerim..Saygılarımla..""

Arkadaşlar; sayfayı doldurmamak için bilanço değerlendirmesini yaptığım yazının son paragrafını yukarıda alıntıladım..Bu yazımdan sonraki değerlendirmeleri okuma fırsatı buldum..Benim yazılarımı takip edenlerin yazımı yanlış anlamayacaklarını biliyorum ama yine de küçücük de olsa yanlış anlaşılmaya meydan vermemek için birkaç satır yazmak istedim..Objektif olarak Şirketimizle ilgili olabilecek olumlu durumları da olumsuz durumları da sizlerle paylaşıyorum ki vebal altına girmemek için..Bilançomuz benim de belki de sizin de beklentileriniz altında geldi ve ben bunun analizini yaptım..Kendi beklentimin altında gelmesinin özeleştirisini de yaptım aynı zamanda..Ve sektörümüzle ilgili beklentileri herkes kendi penceresinden yapsın ve kararını versin diye de yukarıdaki paragrafta ekleme yaptım..Yazılarımın hiçbir yerinde aman hisse çok düşer kaçın diye,ne de bu düşük bilanço satın alındı alma zamanı diye bir değerlendirmem olmaz,olamaz..Hatta benim kendimce çok farklı düşüncelerim de var ama elle tutulur somut bir kanıtı olmayan hiçbir şeyi de sizleri etkilememek adına paylaşmam..Son olarak; eğer sağlığımız yerindeyse inanın tek yapmamız gereken "şükür" demek..Saygılarımla..

Arkadaşlar Merhabaâ�¦15 Ağustos 2019 tarihinde yukarıdaki mesajı Ege Endüstri sayfasında yazmıştım ve aradan 3 yıl geçti..İhracatla ilgili aldığım bazı bilgileri de sizlerle paylaşmak adına arada birkaç kez yazmıştım burada.Beni az çok tanıyanlar bilir,forum haricinde sosyal medyada yazan bir kişi değilim,yatırım kararını da kendi yaptığım temel analiz sonucuna göre yapar,sonrasında da şirketi ve sektörünü yurtiçi ve yurtdışı takip ederim.Beklentilerim doğrultusunda şirketin büyümesi devam ediyorsa vadem de ona göre uzuyor.Belki de herkesin yanlış gördüğü bir şeyi de yapıyorum,tüm yatırımım tek bir şirkete oluyor.O şirket ve sektörünün tamamen içine giriyorum ve bu benim tüm zamanımı alıyor.5 yıl Ege Endüstride kalmıştım ve Amerika başta olmak üzere ağır ticari araç pazarını tüm dünyada takip eder duruma gelmiştim,yurt içi piyasasını da söylememe gerek yok sanırım.Arkasından 3 yıla yakın Hektaşa yatırım yaptım ve organomineral gübre,bitki koruma,bitki besleme,areo tohum,ıslah çalışması,agriventis,ferbis tarım ve ihracar vb..birçok şeyi öğrendim ve araştırdım..Her yönüyle tarımın içine girdim diyebilirim,çünkü Hektaş da tarım ve gıdada yerli üretimi kendine bir yol olarak kabul etmiş ve bu konuda yol almaya devam eden güçlü bir şirket..3 ay önce de Tukaşa yatırım yaptım ve salça,turşu,konserve,dondurulmuş gıda konusunda belirli bir yol aldım diyebilirim.Tukaşa yatırım yapmış olsam da Hektaşı takibe devam ediyorum.Şu an enerji ve gıda sektörü tüm dünyada çok önemli olduğundan böyle bir değişim yaptım ama Hektaş da büyümeye devam edecek..Ama bence acele etmeyecek gibi,onun için zaten şu an Hektaş da değilim..Naçizane bunları anlatmamın tek sebebi arkadaşlar yatırım kararını sadece kendiniz vermeniz,ben öyle yaptım ve zararını görmedim..Ekonomi kanallarını izlerim,dinlerim ama ekonominin genelini takip edip fikir oluşturmak adına yaparım bunu.Ne ekonomi uzmanı denilen kişilerin portföy listesini öğrenmek,ne de onlardan etkilenmek adına değil.Aynı şekilde twitter im yok ve takip etmem.Yatırım kuruluşlarının sözde listelerine de hiç itibar etmem.Siz de biliyorsunuz,Ege Endüstri yi bundan 8 yıl önce de 5 yıl önce de yani yatırım yaptığım yıllarda da kimse önermiyordu.Hektaşı da aldığımda kimsenin listesinde yoktu,son 3-5 aydır listelere girmeye başladı sanırım.Tukaşı 3 ay önce almıştım ve listelere girmek bir yana sahiplerinden dolayı hiç bakılmayan ve bakılmak dahi istenmeyen bir durumdaydı.Halen hiçbir listede yok,halbuki gıda eskisinden çok daha önemli hale gelmişken..

Şunu özellikle belirtmek isterim arkadaşlar,yatırımınızdan en büyük performansı almak istiyorsanız şirketi kimse görmeden keşfetmek gerekiyor,önermeler başladığı an zaten yolunun bayağı bir bölümünü yürümüş oluyor.

Bunlar naçizane yaşadıklarım ve tecrübelerim olup dostça paylaşmak istedim.Sağlığınız ve kazancınız daim olsun İnşallah..Saygılarımla..

Sayın efe09, paylaşımlarınız bizim için çok kıymetli. Paylaşımlarınız yatırım nasıl yapılır, sektör nasıl takip edilir görmek açısında ders niteliğinde. Şirketin içinde bulunduğu sektörü ve şirketin sektördeki pozisyonunu, gelecek planlarını, şirketin ve sektörün ilerleyişini anlamadan ezbere yapılan yatırımdan ben bugüne kadar bir fayda görmedim.

Yatırımcı yatırımın nedenini, niçinini belirleyebiliyorsa, hesabını kitabını yapabiliyorsa, gerektiğinde uzun vade beklemeyi göze alabiliyorsa, o zaman zararda da olsa sabır gösterebiliyor ve sonucunda mükafatını alabiliyor. Aksi durumda küfürler, pişmanlıklar, sabırsızlıklar havada uçuşuyor.

Günün sonunda tüm bunlar yapılsa dahi küresel durum, ülke durumu yahut şirket yönetimi kaynaklı işler beklendiği gibi gitmeyebiliyor. Bu durumda da ticarette kar ve zarar kardeştir deyip vedalaşmasını da bilmek gerekiyor.

Niyet iyi olsun, altında emek ve çalışma olsun, sabır olsun illaki birşeyler oluyor. Allah yardım ediyor diyelim.

Herkese bol kazançlar diliyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Avrupa seracılığı unutsun bu doğal gaz ve elektrik fiyatları ile.
    Boşuna kapımızı çalmadılar tüm domateslerimizi 2 eurodan alalım diye.

Tukaş gibi domates ve türevleri üreten gıda şirketleri için müthiş fırsatlar var önümüzde ki süreçte. Belki iç piyasaya ürün satmayacaklar komple çok pahalı rakamlardan dışarıya verilecek ürünler.

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonom...ahmin-7348865/

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonom...tacak-7349358/

5. SON DAKİKA HABERİ: Domates, ihracı kayda bağlı mallar listesine alındı. Domates ihraç etmek isteyenler Ticaret Bakanlığı'ndan izin alacak.

6. Domates, 'ihracı kayda bağlı mallar' listesine eklendi.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/son-d...K0yrortAooiRgA
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

7. Ticaret hacminin artması üzerine, kayıtdışılığın önüne geçmek ve ihracat bedelinin %40'ını tahsil edebilmek amacıyla bu kararın alındığını düşünüyorum. Fiyatlara bir etkisi olacağını zannetmiyorum, ciddi bir stok sorunu yaşanmadığı müddetçe herkes ihracatına devam eder.

Alıntı Originally Posted by antispek Yazıyı Oku
    SON DAKİKA HABERİ: Domates, ihracı kayda bağlı mallar listesine alındı. Domates ihraç etmek isteyenler Ticaret Bakanlığı'ndan izin alacak.

Tebliğe göre salça ve konserve de dahil..gtıp kodu:200290

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...20220907-4.htm

Sayfa 652/818 İlkİlk ... 152552602642650651652653654662702752 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •