Sayfa 496/538 İlkİlk ... 396446486494495496497498506 ... SonSon
Arama sonucu : 4297 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    2 haftalık izlenimim petrol fiyatları ve abd borsaları abd-çin iyi haberler sonrası yukarı döndü....petrolde 40-45 dolara yolculuk başlamışken bu haber bunu erteletti......kısa vade petrol fiyatları yukarı döndü şuan için 68-70 dolar potada.....
    Neden petrol yükseliyor hocam yani krizler fiyatı yükseltirken abd-çin anlaşması olumlu gelişme bu durumda petrol neden yükseliyor?

http://www.haber7.com/ekonomi/haber/...tb2-satin-aldi

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Türkiye'den Bayraktar TB2 İHA satın almaya yönelik anlaşma imzaladıklarını açıkladı.

Arkadaşlar satılan İHA larda bizim katkımız var mı?
    Bize de ekmek düşer mi satıştan?

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Türkiye'den Bayraktar TB2 İHA satın almaya yönelik anlaşma imzaladıklarını açıkladı.

4.  Alıntı Originally Posted by abdülhamid Yazıyı Oku

Aselsan Cats flirin testleri devam ediyordu Tb2 üzerinde eğer tamamladıysa ihracaata konu olur ve ihalarin gözü olan en pahalı sistemidir.Ayrica daha büyük boyutlu Akıncı iha da kullanılacak Aselsan Cats ve Aselsan in gelistirdigi sar radar , Aesa radarı ve satcom sistemi...Akıncı iha sayesinde artık f16 gibi yüksek maliyetli uçağı basit işler için kullanmamış olacağız Akıncı büyük gövdesi sayesinde şu anda Sihalarda kullandığımız gibi 20-40 kg lik değil 300 kg lik bombalar taşıyabilecek bu sayede çok daha düşük maliyetle operasyonlar yapılırken f16 larımızın yıpranması azalacak ömürleri uzayacak.

5. Yazmayı unutmuşum 12 sihayla birlikte 200 adet mam l ve mam c füzesi satışı olacakmış bu akıllı mühimmatların en kritik sistemleride Aselsan üretimi ayrıca da Roketsan 'ın yüzde 20 si yanlış hatırlamıyorsam Aselsan a ait.

6.  Alıntı Originally Posted by drls Yazıyı Oku
    Neden petrol yükseliyor hocam yani krizler fiyatı yükseltirken abd-çin anlaşması olumlu gelişme bu durumda petrol neden yükseliyor?
    olumlu gelişmeler ekonomiyi destekler....ekonomi desteklenince emtialar başta petrol artar.....petrol düşüyorsa dünya durgunluğa gidiyor demektir.....şimdilik ertelendi....çin en büyük petrol tüketen ülke....ekonomisi kötüye giderse petrol tüketimi azalır fiyatlar düşer....

7.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    mesela tai yıllardır borsada halka arz edilecek ama edilmedi.. neden diye düşünmek lazım..tai nin platform projelerindeki üstünlüğü tartışılmaz.. büyük potansiyeli var borsada ama arz edilemedi hala..
    TAİ 2013 te borsada halka arz edilecekti.. borsada halka arza katılan firmaların şeffaflığı olmazsa olmaz kuralı.. bu yüzden mit izin vermedi halka arzına 2013 te..

Alıntı Originally Posted by a.varlı Yazıyı Oku
    sizden bahsettiğini nasıl anladınız,, ben de diyorum kim bu tüccar
    Trader in eşanlamlısı tüccar olduğundan öyle demiştim hocam.. xxtrader e söylemiştim yani.. yanlış anlaşılma olmamıştır umarım..

Alıntı Originally Posted by Kürşat Bozkurt Yazıyı Oku
    TAİ 2013 te borsada halka arz edilecekti.. borsada halka arza katılan firmaların şeffaflığı olmazsa olmaz kuralı.. bu yüzden mit izin vermedi halka arzına 2013 te..

Trader in eşanlamlısı tüccar olduğundan öyle demiştim hocam.. xxtrader e söylemiştim yani.. yanlış anlaşılma olmamıştır umarım..
    2013 ten sonraki dönemde de yetkililerden halka arz planlarını dinledik..

istihbari bir neden olmasını pek olası görmüyorum.

aselsan mesela borsada..herhalde gizlilik açısından tai ve aselsan eşdeğerdir.. dunyada keza sayısız savunma sanayi şirketi borsada işlem görüyor..

ertelemeler genelde halka arza uygun ekonomik ortam ve talep olmamasından kaynaklanıyor kuvvetle muhtemel..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 496/538 İlkİlk ... 396446486494495496497498506 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •