Sayfa 246/385 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon
Arama sonucu : 3073 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: AKYHO - Akdeniz Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by emireymen40 Yazıyı Oku
    4 67 den dönüp duruyor YTD

SM-G7105 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    60 ları görünce taban yeriz diye düşünmüştüm. Ytd

D6503 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Teşekkürler patron. Artık 4.70 maliyetli akguv hissedarı olduk.

3.  Alıntı Originally Posted by Wolcano Yazıyı Oku
    Teşekkürler patron. Artık 4.70 maliyetli akguv hissedarı olduk.
    Hayırlı olsun

4.  Alıntı Originally Posted by muhabere Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun

Teşekkürler kardeşim hepimizin inş.

5. İnşallah da buradakilerin neredeyse tamamına yakınında maliyet 5,50 ve üzeri herkes buruk. Belki bir çoğu da 5 TL'nin altında 4,70-4,60 canı yanarak sattı. Neredeyse ben de satıyordum. Ekranı kapattım. Canımızı yakanlara diyecek bir şeyim yok. İçimize attık, neticede içimizi ve herkesin acısını sıkıntısını gören var.. Ben O'na havale ediyorum.. Ytd

6. 2.140.000 TL para çıkışı olmuş. Maşallah tekfen, şişe, sasa gibi hisselerle para çıkışında yarışmışız.. Ytd

7. Cuma günü takasta Citi'den ciddi mal çıkışı görmemiz kuvvetle muhtemel. Dün başlayan ve bugün devam eden satışlar sonrasında Citi'deki maldan pek bir şey kalmayacak muhtemelen.
    Aklımdaki senaryo şu şekilde;
    Tahtadaki grup 5,60-6,10 aralığında bizdeki malı dökmek için türlü atraksiyonlar yaparken, dünden önceki gün Yatırım Finans'a Citi'den yüklü bir satış ordinosu geldiğini öğrenmiş olabilir. Bunun neticesinde malı yukarıda karşılamak yerine dünden önceki gün tahtayı 5,60 lara, dün 5,50 lere çektiler. Bugün de Yatırım Finans Citi'nin malını kusunca 70-80 kuruş aşağıdan Citi'nin malını aldılar. Citi'deki malın maliyeti de çok aşağılarda olduğu için gözünün yaşına bakmadan hunharca sattı.
    Burada önemli olan ve sorulması gereken sorular şunlar;
    Citi bu malı neden kustu ya da bu satış ordinosu neden geldi? Bu sabah öğleye doğru düşen haberi önceden öğrenip satış ordinosu mu gönderdi? Yoksa, bu bir tesadüf mü? Öğrendi ise ve bunun sonucunda, bu haberin içeriğinde bizim göremediğimiz Citi'yi satışa sürükleyen detay nedir?
    Bunların tamamı varsayımdan ibarettir. Belki de şirket bu ihale mevzusu sonrasında ortada dolaşan bir söylenti olduğunu öğrenmiş ve bunun sonucunda bu haberi açıklamak zorunda kalmış olabilir (Genelde kaybedilen ihaleleri açıklamaları pek alışılageldik bir durum değil. Hele hele bir iştirakinin ihale kaybettiği haberini ben hiç görmedim bugüne kadar. Gören varsa göstersin, biz de diyelim ki evet daha önce de buna benzer ihaleden elenme haberi açıklamış. Yanılıyor ya da haber kaçırmış olabilirim).

Sonuç olarak, Citi'nin satmasına, dolayısıyla tahtanın düşmesine sebep bugün bu forumda yazılan ve herkesin paniklemesine sebep olan söylenti midir? Yoksa, spek Citi'nin ordinosunu öğrenip tahtayı aşağıya mı çekmiştir? Ve en önemlisi, Citi'nin satış ordinosunun arkasındaki neden kar realizasyonu mudur yoksa bugünkü haberin önceden öğrenilmesi sonucunda ortaya çıkan bir ordino mudur? Bu soruların cevapları şu an için bende yok. Sadece beyin jimnastiği yaparak ihtimalleri değerlendirmeye çalışıyorum.

Herkesin görüşü benim için önemlidir ve farklı görüşlere de saygı duyarım.

Yazdıklarım kesinlikle ve kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by nevsky Yazıyı Oku
    Cuma günü takasta Citi'den ciddi mal çıkışı görmemiz kuvvetle muhtemel. Dün başlayan ve bugün devam eden satışlar sonrasında Citi'deki maldan pek bir şey kalmayacak muhtemelen.
    Aklımdaki senaryo şu şekilde;
    Tahtadaki grup 5,60-6,10 aralığında bizdeki malı dökmek için türlü atraksiyonlar yaparken, dünden önceki gün Yatırım Finans'a Citi'denyüklü satış ordinosu geldiğini öğrenmiş olabilir. Bunun neticesinde malı yukarıda karşılamak yerine dünden önceki gün tahtayı 5,60 lara, dün 5,50 lere çektiler. Bugün de Yatırım Finans Citi'nin malını kusunca 70-80 kuruş aşağıdan Citi'nin malını aldılar. Citi'deki malın maliyeti de çok aşağılarda olduğu için gözünün yaşına bakmadan hunharca sattı.
    Burada önemli olan ve sorulması gereken sorular şunlar;
    Citi bu malı neden kustu ya da bu satış ordinosu neden geldi? Bu sabah öğleye doğru düşen haberi önceden öğrenip satış ordinosu mu gönderdi? Yoksa, bu bir tesadüf mü? Öğrendi ise ve bunun sonucunda, bu haberin içeriğinde bizim göremediğimiz Citi'yi satışa sürükleyen detay nedir?
    Bunların tamamı varsayımdan ibarettir. Belki de şirket bu ihale mevzusu sonrasında ortada dolaşan bir söylenti olduğunu öğrenmiş ve bunun sonucunda bu haberi açıklamak zorunda kalmış olabilir (Genelde kaybedilen ihaleleri açıklamaları pek alışılageldik bir durum değil. Hele hele bir iştirakinin ihale kaybettiği haberini ben hiç görmedim bugüne kadar. Gören varsa göstersin, biz de diyelim ki evet daha önce de buna benzer ihaleden elenme haberi açıklamış. Yanılıyor ya da haber kaçırmış olabilirim).

Sonuç olarak, Citi'nin satmasına, dolayısıyla tahtanın düşmesine sebep bugün bu forumda yazılan ve herkesin paniklemesine sebep olan söylenti midir? Yoksa, spek Citi'nin ordinosunu öğrenip tahtayı aşağıya mı çekmiştir, bu soruların cevapları şu an için bende yok. Sadece beyin jimnastiği yaparak ihtimalleri değerlendirmeye çalışıyorum.

Herkesin görüşü benim için önemlidir ve farklı görüşlere de saygı duyarım.

Yazdıklarım kesinlikle ve kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Söylenti nedir acaba?

Sayfa 246/385 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •