Sayfa 247/801 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 1,969 - 1,976 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

Arkadaşlar bu tahta 30 dolardan 6 dolar altına geldi çok uzun olmayan bir sürede. Ky için sosyal medya çevrelerinde bu kağıt çok ucuz pazarlaması yapılıyor, ama yabancı hala satıyor, SATIYOR... Tamam tepki alışları olacak ama yabancı satışı durmadan pek gömülmeyin bence. Kısa bir süreliğine tekniği temeli bırakın, kağıdın hunharca satışının durmasını bekleyin... Dibi tepeyi tutturmak imkansız bir su durulsun.

2. Evet Dibi de zirveyi de tutturmak çok zor ihtimal şirketin geçmişi belli eğer bu ve önümüzdeki yıllarda şirketin karlılığı artacak öngörüsü oluşursa satışlarda böyle veriler gelirse borsada ttrak da tekrar yukarı hareket başlayabilir işte o zaman trend değişir yükseliş başlar ama borsa da önceki yazılarımda da dediğim gibi bazı hisseler olması gereken değerin altına düşüyor açığa satılıyor spekülasyonla aşırı düşürülüyor ttrak da bu spekülasyonlardan aşırı satışlarda nasibini almış gözüküyor haa burdan yukarı döner mi derseniz onu kimse kesinlikle bilemez 32 de teknik bir destek var diyor bazı analizciler ama tutar ama tutmaz kimse bilemez acil ihtiyacınız olabilecek hiç bir kuruşunuzu borsaya yatırmayın ilkede borsa dan hisse alacam diyorsanız güvendiğiniz temeli sağlam sahipleri belli sanayi grubu üretip satan kar eden şirketlerden fk sı düşük olanlardan az az biriktirebilirsiniz kimseye al sat tut demiyorum çünkü vebale giremeyiz.ne demişler kelin merhemi olsa başına sürer

3. mart ayı satış rakamları çok önemli...
    2019 1. ve 2. çeyrek zarar etmesin yeter...
    3. ve 4. çeyrek toparlanma olacaktır..
    ekilen alan azalmıyor neticede...
    sadece ekonomik kriz ve ötv muafiyeti beklentisi satışları azalttı iç piyasada...
    ihracattaki ivmelenme devam ederse kağıt aşağıya inse dahi bu seviyelere tekrar hızla gelecektir.

türkiyede 1.8 milyon traktör var
    1 milyonu 25 yaş ve üzeri...
    önümüzdeki 10 yıl içinde muhtemeldir 1 m traktör satışı olacaktır illaki
    iş makinesi ve tarım aletleri ya da motor satışı hariç....
    yılda 100 bin traktör ortalama satış olacaktır iç piyasada...
    ve bunun yarısını ttrak ın gerçekleştirme ihtimali yüksek bir ihtimal...
    yılda 50 k traktör satışı iç pazarda ve dış pazarda yılda 15 -20 k satış...ttrak i eski günlerine döndürecektir...
    bugün satılmayan traktör yarın satılır...ttrak ın stoklarını arttırıyor olması muhtemel bir ötv indirimi beklentisi oluşturuyor bende...
    yoksa stok arttırarak nakit azaltmak ya da borçlanmak akılsızca olurdu...

aşağı nereye kadar gidebilir sorusu geçmişte mevcut...3 tl de olur 300 tl de...
    bugün satan yabancı ki eğer gerçekten sattıysa alan ky değil...bundan eminim.yabancı ortak hisselerini satıyorsa kontrolü kaybeder ve ortadoğu piyasası bugün karışık ama savaşlar illaki bir gün bitecek...ttrak fabrika yatırımını duygusal yönden yapmıyor...

herkese bol kazançlar...
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

4. evet sn istinyelinin duasına gönülden amin
    ve sn yatayseyirin paylaşımına katılıyor iç piyasadaki daralmanın dış piyasa ile bir nevi tolere edileceğini düşünüyorum .

5. Her çıkışın bir inişi olduğu gibi her inişinde bir çıkışı vardır kısmette ne varsa o olur

6. Hissede para çıkışı devam ediyor. Bu kadar yabancı çıkışına rağmen direnmesi bile başarı demektir.

Para çıkışı:-2.348.041 tl
    Deutsche:-181.494
    Cıtı Menkul: -200.091
    Credıt Suisse:-803.648
    Merıll Lynch: -1.954.061
    Yatırım Finans:-1.876.764
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

7. bugün kontrol ettim yabancı max. %79 dan %50,2 ye kadar satmış... karlılık artarsa tekrar geleceklerdir.

8. OSD sayfasında böyle tanıtıyor Türk traktörü TürkTraktör, endüstriyel hayatına başladığı 1954’ten beri yükselen bir grafikle ilerleme kaydederek Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından biri konumuna gelmiştir. Türkiye’de otomotiv sektörünün halen faaliyet gösteren en köklü üreticisi olarak 60 yılı geride bırakan TürkTraktör, güçlü bir altyapıya sahip Ankara’daki fabrikasına ilaveten 2014 yılında Sakarya, Erenler’deki ikinci tesis yatırımını hayata geçirmiştir. 2014 yılı Haziran ayında açılışı gerçekleştirilen Erenler Fabrikası ile Ankara Fabrikası full entegre şekilde çalışmaktadır. Ankara Fabrikasında motor ve transmisyon üretimi gerçekleştirilmektedir. Erenler Fabrikasında ise boyahane ve montaj süreçleri yürütülmektedir. Erenler Fabrikası’nın açılışı ile beraber her iki fabrikanın toplam üretim kapasitesi 35 bin adetten 50 bin adet traktöre yükselmiştir. 2013 yılında Avrupa’da 175 bin adet traktör satılmıştır; bu açıdan bakıldığında TürkTraktör; 50 bin adetlik kapasitesiyle, Avrupa’nın en büyük traktör üreticilerinden biri konumundadır. Halihazırda 3000’i aşkın kişiye istihdam sağlamaktadır.

Hem devlet hem de CNHI tarafından tescillenmiş Ar-Ge merkezine sahip bir şirket olarak teknoloji ve Ar-Ge yatırımlarına odaklanan TürkTraktör; Case IH, New Holland ve Steyr marka traktör üretimi ve ziraat ekipmanları distribütörlüğünün yanı sıra New Holland TDD, Case IH JX seri traktörlerin dünyadaki mühendislik ve ana üretim merkezi, Utility Light seri traktör ve transmisyonların dünyadaki tek üretim merkezi, TD serisi transmisyonlar için dünyadaki tek mühendislik ve üretim merkezi ve S8000 seri motorların tek üretim merkezidir. 6 ana seride, 48 HP-132 HP aralığında geniş opsiyon seçeneklerine sahip traktörler üretmektedir.

Şirketin kurumsal yapılanmasını, Koç Holding ve dünyanın en büyük traktör ve zirai ekipman üreticilerinden CNHI ortaklığı oluşturmaktadır. Traktörlerinin tasarımı Türkiye’de, Türk mühendisler tarafından gerçekleştirilmekte; üretimde kullandığı parçaların tamamına yakınını da yerel kaynaklarla üretılmektedir.

TürkTraktör Ankara Fabrikası, açık ve kapalı kısımları dahil olmak üzere toplam 257.325 metrekarelik bir alana konumlandırılmıştır. TürkTraktör Erenler Fabrikasınn ise 69 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 402 bin metrekare toplam alanı bulunmaktadır. Full entegre şekilde çalışan iki fabrikanın toplam üretim kapasitesi yılda 50.000 traktördür.

TürkTraktör patente dönüştürdüğü Ar-Ge çalışmalarıyla; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 3. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde, birçok Ar-Ge merkezini geride bırakarak otomotiv dalında birincilik ödülünün sahibi olmuştur. Özellikle patent çalışmalarına yaptığı yatırımlarla bugün 155 patent, 11 endüstriyel tasarım, 36 marka ve 44 internet alan adı içeren bir portföye ulaşmıştır.

Sayfa 247/801 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •