Sayfa 725/802 İlkİlk ... 225625675715723724725726727735775 ... SonSon
Arama sonucu : 6410 madde; 5,793 - 5,800 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

Burada yapılan paylaşım yazılan bilgi yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,824
    İndigenos...
    2024 de de borsadaysak MArt tan sonra İhracat yapan şirketleri öne alarak,
    Bunu yaparken de Faizlerin yükseleceğini öngörerek borçlu olanları eleyerek.
    (Borç/Öz VArlık) listesini yaptım ve sonuç olarak aşağıdaki listeyi buldum.
    Egeen alark enjsa ısmen doas ttrak froto Jants brisa cimsa Bioen den oluşan
    bir portföy yaptım . Trade yapmak için program yazdım . Portföyün 20% 10%
    arası değerler ile günlük işlem yaparım . Kendime gölge endex yaparak bu
    kağıtlardan hangisi dipte onu da programım dipte olanı seçerek ilerliyorum .
    Kağıtlarımız oldukça yakın . Bu Kağıtlardan sadece anlık olarak 2-4 tanesi
    bende olur. Seçtiğim Her kağıdı 7 sene toplarım ( Karlılık ve veriler bozulmadıkça)

Alıntı Originally Posted by indigenos Yazıyı Oku
    Bist 100 Özsermaye Karlılığı En Yüksek Şirketler

1-Türk Traktör (#TTRAK) %151
    2-Alfa Solar (#ALFAS ) %120
    3-Enerjisa (#ENJSA) %119
    4-Ford Oto (#FROTO) %118
    5-Tofaş Oto( #TOASO) %109
    6-Migros (#MGROS) %107
    7-İs Yat. Men. (#ISMEN) %105
    8-Doğuş Oto (#DOAS) %103
    9-Oyak Çimento (#OYAKC) %97
    10-Tüpraş Petrol (#TUPRS) %90
    11-Şok Marketler (#SOKM) %88
    12-Smart Güneş (#SMRTG) %83
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

3.  Alıntı Originally Posted by indigenos Yazıyı Oku
    ...Anlatmaya çalıştığım şu; ancak süreç sizi uzun vadeli yatırımcı yapabilir. Bir kez daha belirtiyorum çok dinamik bir alan burası. Klişe söylemlere asla pim vermeyin. Warren Buffett ülkemizde yaşasaydı söylemleri çok farklı olabilirdi. Gelelim öneri kısmına. Nomadic İnvestor (göçebe yatırımcı) olup, bazı yerlerde kısa, bazı yerlerde uzun konaklayarak havuzu büyütmek gerek.
    Sn İndigenos;
    Yazdıklarınızın bir kısmından alıntıladığım bölümde bir takım kanıta muhtaç iddialarda bulunup sonuç kısmında ise vermeyin, olmaz gibi emir kipi kullanarak ayet hükmünde 'YARGI' bildiriyorsunuz adeta.

Bakın, söylediklerini kazançlar ve başarılarla kanatlamış Warren Buffet hakkında bile 'burada yapamaz' gibi 'hüküm' bildiriyorsunuz. Bu forumda Ttrak ve Froto gibi başlıklarda 30 yılı çoktan deviren insanlar var. Bir çoğuda isimleri, memleketleri işleri ve borsa kazançlarıyla, ulaştığı servetleri bile söylemekten utanan, kendini ispat etmeyi bile zül sayan bilge insanlardan bahsediyorum.

Yaşınızı, konumunuzu, uzmanlığınızı bilmiyor olsam da bir yaşlı amca olarak bir küçük ricam olsun izin verirseniz.

Eleştirmek, beğenmemek, bilgisiz belgesiz dayanaksız iddia ve kanıtsız hüküm bildirmek yerine; sadece kendi borsa uygulamalarınızı, doğrularınızı ve nihayetinde araştırma, çalışma ve emek ürünü fikirlerinizi yazsanız diyorum. Ve emin olun ki burada çalışma, emek, bilgi, araştırma gibi alanlarda üretilen güzellikleri fark edecek, okuyup inceleyip üstüne düşünüp değerlendirerek gizlenen ayrıntıları takdir ve tebrik edecek çok değerli insanlar göreceksiniz.

Ayrıca bilgi ve deneyimsiz insanların, bilgiye kanıta muhtaç yazdıklarınızdan etkilenerek yapacakları yatırım işlemleri ile ZARAR EDEREK kul hakkına girmekten kurtulmuş olursunuz diye düşünüyorum.

Tabii ki seçim ve karar Sizindir.
    Seçimleriniz doğru kazancınız bool olsun.

4. Merhum Yaşar Erdinç öğrencisiyle diyaloğunda der ki "Koç Holding şirket hisseleri sadece alınır, satılmaz".

Her görüşe saygım var, sadece ben de konuya ufak bir katkıda bulunmak istedim, isteyen satar, tutar vs.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by alihoca Yazıyı Oku
    Sn İndigenos;
    Yazdıklarınızın bir kısmından alıntıladığım bölümde bir takım kanıta muhtaç iddialarda bulunup sonuç kısmında ise vermeyin, olmaz gibi emir kipi kullanarak ayet hükmünde 'YARGI' bildiriyorsunuz adeta.

Bakın, söylediklerini kazançlar ve başarılarla kanatlamış Warren Buffet hakkında bile 'burada yapamaz' gibi 'hüküm' bildiriyorsunuz. Bu forumda Ttrak ve Froto gibi başlıklarda 30 yılı çoktan deviren insanlar var. Bir çoğuda isimleri, memleketleri işleri ve borsa kazançlarıyla, ulaştığı servetleri bile söylemekten utanan, kendini ispat etmeyi bile zül sayan bilge insanlardan bahsediyorum.

Yaşınızı, konumunuzu, uzmanlığınızı bilmiyor olsam da bir yaşlı amca olarak bir küçük ricam olsun izin verirseniz.

Eleştirmek, beğenmemek, bilgisiz belgesiz dayanaksız iddia ve kanıtsız hüküm bildirmek yerine; sadece kendi borsa uygulamalarınızı, doğrularınızı ve nihayetinde araştırma, çalışma ve emek ürünü fikirlerinizi yazsanız diyorum. Ve emin olun ki burada çalışma, emek, bilgi, araştırma gibi alanlarda üretilen güzellikleri fark edecek, okuyup inceleyip üstüne düşünüp değerlendirerek gizlenen ayrıntıları takdir ve tebrik edecek çok değerli insanlar göreceksiniz.

Ayrıca bilgi ve deneyimsiz insanların, bilgiye kanıta muhtaç yazdıklarınızdan etkilenerek yapacakları yatırım işlemleri ile ZARAR EDEREK kul hakkına girmekten kurtulmuş olursunuz diye düşünüyorum.

Tabii ki seçim ve karar Sizindir.
    Seçimleriniz doğru kazancınız bool olsun.
    Değerli hocam merhaba!
    Bağışlamanızı dilerim; söylemlerinizden hiçbir şey anlamadım. Öncelikle: yazdıklarımı daha da dikkatli okumanızı istirham ederim. "Klişe söylemlere asla prim vermeyin" cümlesini ahkam kesmek olarak mı nitelendiriyorsunuz? Oysa söz konusu söylemin açılımı çok nettir: kendinizi geliştirin... Öte yandan, "...Warren Buffet hakkında bile 'burada yapamaz' gibi 'hüküm' bildiriyorsunuz" demektesiniz. Dile getirdiğim: "Warren Buffett ülkemizde yaşasaydı söylemleri çok farklı olabilirdi." cümlesini bu şekilde mi yorumluyorsunuz? “…30 yılı deviren bilge insanlar, kul hakkı...†tekrar affınıza sığınıyorum hiçbir şey anlamadım. Diğer taraftan, kendini beğendirme, onaylatma, takdir ve tebrik vb kavramlarla ilgilenmiyorum. Bol kazançlar dilerim!

6.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    Merhum Yaşar Erdinç öğrencisiyle diyaloğunda der ki "Koç Holding şirket hisseleri sadece alınır, satılmaz".

Her görüşe saygım var, sadece ben de konuya ufak bir katkıda bulunmak istedim, isteyen satar, tutar vs.
    Nurlar içinde yatsın, ne güzel bir insandı. Hocamın sözüne ilişkin yorum yapmak haddim değil.

7. Peki değerli arkadaşlar hissenin son 1 aylık performansını nasıl değerlendiriyorsunuz ? Ufukta olumsuz değerlendirilen bir şey mi var ? BIST-100 , BIST 30 artıştayken TTRAK'ın bu civarda seyretmesi zamanında fazla mı fiyatlandığını gösteriyor ?

8. Çok hızlı bir yükselişin ardından geri çekilmeler normaldir. Biraz fazla geri çekildi sanki. Sene sonu bilançosuyla üzerinde 60-65 TL temettü var. Bana göre 850-900 bandında bir fiyatta olması normal.

Borsa ivmelendiğinde traktör de ivmelenecektir diye düşünüyorum. 2024 bazı kurumların negatif beklentilerinin aksine traktör özelinde 2023 yılından daha iyi olacak bana göre. Sadece traktör için değil, otomotiv geneli için de aynı şekilde pozitifim.

Yaşayıp görelim hep beraber.

Sayfa 725/802 İlkİlk ... 225625675715723724725726727735775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •