Sayfa 229/801 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329729 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 1,825 - 1,832 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Forumda okumuştum. Hatta bir arkadaş KAP dan kaynak bile vermişti. Şimdi o paylaşılan yaziyı bulamadım. Bilakis bir başka paylaşım daha buldum. O da KAP
    referanslı. O da dagıtılması plananan 74 milyon tl ni dağıtilmayip olağanüstü akçelere ekleneceğini yazmış...

O sebeble yukaridaki paylaştığım yazımı geri alıyorum.

SM-E500H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Temettü yok bu sene.

Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim

Sermaye Piyasası mevzuatı ile Şirket Esas Sözleşmesinin 19'uncu maddesi ve 24 Mart 2014 tarihli Genel Kurul'da ortaklar tarafından onaylanan Şirketimiz Kar Dağıtım Politikası çerçevesinde, genel ekonomik ve sektörel konjonktür ile Şirketimiz nakit ve finansman politikaları dikkate alınarak, kar payının dağıtılmayarak, VUK hükümlerine göre oluşan 73.424.925 TL cari yıl karının olağanüstü yedeklere aktarılmasının, TFRS/TMS'ye uygun olarak hazırlanan finansal tablolara göre oluşan 240.106.649 TL Net Dönem Karının geçmiş yıl karlarına aktarılmasının Mart ayı içerisinde yapılması öngörülen Şirketimiz Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda pay sahiplerimizin onayına sunulmasına karar verilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/739692
    Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

3. Hayırlısı.. Yarın olsun bakalım... 34 üzerinde mi oluruz? 33 altında mı? Kısmet....

15.şubat.2019 cuma günü 2.seans kapanışı olan 33.82 tl'sı değerine göre; f/k oranı 7.51724 gibi bir değerde bulunuyor.

2017 dönem sonu bilançosunda 42.33 olan öz kaynak karlılığı 2018 dönem sonu bilançosunda 36.83 e gerilemiş olsa da önümüzdeki günlerde % 8 oranında bir fiyat artışı yaşanabileceğini öngörmekteyim.
    Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

5. TürkTraktör 250 milyon liralık yatırım yapacak-Sabah

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, "Bu yıl da mevcut yurtdışı pazarlarımızda satışlarımızı artırma hedefindeyiz. Üretimde yüzde 80-85 yerlilik oranını yakaladık" diye konuştu.

Sabah'ın internet sitesinde yer alan habere göre, bu yılın ikinci yarısından sonra pazarda iyileşme beklediklerini söyleyen Özüner, "İç pazarda satışlarımız artış trendinde. 34 bin 114 adet traktör ile Türkiye'nin traktör üretiminin yüzde 72'sini tek başımıza yaptık" dedi.

Kredi maliyetleri ve faizlerde iyileşme beklediklerini söyleyen TürkTraktör Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli ise bunun da piyasaya yansımasının olumlu olacağını kaydetti. Geçen yıl 250 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyleyen Ahmet Canbeyli, 2019 yatırımlarının da aynı seviyede gerçekleşeceği bilgisini paylaştı.

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/201...atirim-yapacak
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

6.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    Tüm koç şirketleri temettü veriyor.Bizim günahımız neydi.İki günde temettü vermiş kadar düştü.Temettü almadan temettü almış kadar zarar ettik.
    Arçelik'te vermeyecek bu sene. Bu sallantılı durumda temettü vermemesini doğru buluyorum. Garanti bankasının yaptığı şirket ziyareti sonrası raporunda, TTRAK yöneticilerinin 2019'un da 2018 gibi çok iyi geçmeyeceğini bekledikleri yazılmıştı.

Zaten yabancı ortaklı firmalar, temettü almamız açısından iyidir fakat bana göre karın 90%'ını dağıtan bakış açısı çok ama çok yanlış. Yabancı ortaklarımızda şirketin uzun vadeli selametinden ziyade kendi ceplerini düşündüğünden bazen çok yüksek kar dağıtımları için zorluyor olabilir mi?

ABD'de temettü yatırımcılarının bir çoğu için, karın 60-65% inden fazlasının dağıtılıyor olması, o hissenin elden çıkarılması için indikatör olurken, bizim ülkemizde 90% lık kar dağıtımları havada uçuşuyor.

Şahsen, bir uzun vadeci olarak, karın bir kısmının dağıtılmayıp sermayeye katılması, borç ödeme de kullanılmasının vs.... (finansçı değilim) çok uzun vadede şirkete daha olumlu etkide bulunacağını düşünüyorum.

7. Hadi bakalım gençler
    Yeni hafta yeni heyecan
    Anketimiz de çok ilginç sonuçlar var
    Bakmadan ve oy kullanmadan geçmeyin...
    Hem oy verme bir vatandaşlık görevidir.....

http://www.hisse.net/topluluk/showth...96#post3173296

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

8. Hacim bugün bayağı arttı bi hareket mi olacak yine yoksa 14.400.000

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 229/801 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329729 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •