Sayfa 439/1012 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 3,505 - 3,512 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Dolar TL bugünkü hareketlere bak düşüşler 1 kuruş şeklinde sicrayislar 3_4 kuruş şeklinde resmen alıyorlar ağa ..millet dolara kayıyor görünen köy bu...tercih meselesi ....TL nim deger kaybini tercih ettiler istedikleri de oluyor ..vatandaşta kendi kaskosunu kendi yapıyor
    Aslında millet doları 5.15 ila 6.00 seviyeleri arasında alıyor. çarşıda döviz büroları sürekli dolu. Herkes imkanına göre harçlığından arttırıyor, maaşından arttıryor döviz alıyor. Benim gözlemim böyle. Hele faizler daha da düşerse dolara yönelim daha da hızlanır.

2. Bugün dolarını faize bağlayan bir yiğit yok mudur ??
    Oran ne durumda acaba.
    En son Şekerbank iyi veriyordu..
    Son durumu paylaşalım lütfen kendinize saklamayın
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

3.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    stopajin cok etkisi yok mu ??şakacıktan yazdınız galiba .. 3 puan etki eder e 3 puanda bankalar düşürdü eder 6 puan sen geçen aydan yüzde 6 eksikle karşılaşırsan elbet bir hareketlilik olur .
    Şakacıktan yazmadım.
    6 aylık mevduat bağlamış biriyim.
    +3 güzel paralar getiriyor.

6 aylık veya 3 aylık bağlayanlar stopajın uzatılmayacağı fikri ile bağladı.
    Yok uzayacak öyle olacak böyle olacak TL için %30'lar %35'ler gelecek burası Türkiye nasıl bağlarsınız 3 ay 6 ay diyenler şuan düşünüyorlardır keşke diye.
    6 ay risk olsa da 3 ay gayet makuldü.

Ben diyorum ki zaten stopajın uzatılmayacağını piyasa fiyatlamış idi.
    Ondan dolayı etkisi fazla olmadı.
    Veya şöyle de düşünebiliriz. Kurun düşme eğilimi vardı. O sebeple etkisi kısıtlı kaldı.
    Bana göre 5.15-5.22 tepkisidir.
    Şuan ki tepki de TCMB faiz indirir mi ve enflasyon ne kadar gerçekçi? tepkisidir.
    Herkesin görüşü farklı olabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    stopajin cok etkisi yok mu ??şakacıktan yazdınız galiba .. 3 puan etki eder e 3 puanda bankalar düşürdü eder 6 puan sen geçen aydan yüzde 6 eksikle karşılaşırsan elbet bir hareketlilik olur .

3,65-7,21 hareketini yapan dolara MB 6,25 faiz artışı yaparak anca kontrol altına almıştı.

Hazinenin gelecek yıl gelirinden vazgeçerek yaptığı araç vergi indirimleri, ertelenen para ihaleleri, geçici yüzde onluk Gofret enflasyon rakamları ile kibtitçi kızın yaktığı alev 1 gün bile sürmedi.

Bu ÇOK ACEMİCE olan manevradan en çok Türk hazinesi, ekonomisi zarar gördü. Zira, geminin dümencisinin ne kadar işin ehli olup olmadığı konusunda kesin yargıya varıldı.

Artık dolar kutuda kibrit de kalmadı.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

5. Yine ihracat-ithalat işi yapanların rahatlık battı mı diyecekleri günler bizi bekliyor. Dün 5,15 olan kur şimdi 5,41. Hadi bakalım iş bağlayın da görelim.

6ay 12 ay mevduat bağlayan kişiler zorlama kasım enflasyon rakamlarına bakıp neden kasım ayı ticari araç satış rakamlarındaki yüzde 60 daralmayı görmezler. Neden sadece G.antep de işten geçici çıkarılan 50 bin işçiyi görmezler.

Aktif ve burganın tükürdüklerini kaç gün, kaç saat sonra yalayacaklarını merak ediyorum. Takip edeceğim.

15-20 gün sonra yılsonu bilanço hareketinde dün indirmek zorunda kaldıkları 6 puanlık faizden ne kadar yukarıda olacaklar?

6. https://twitter.com/tashecon/status/...233523713?s=19
    Tim faiz indirimi 13 ünde olmaz demiş

7.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Bugün dolarını faize bağlayan bir yiğit yok mudur ??
    Oran ne durumda acaba.
    En son Şekerbank iyi veriyordu..
    Son durumu paylaşalım lütfen kendinize saklamayın
    Dün sormuştum. Yeni girişlere Şekerbank yüzde 6 veriyordu.

8. BİST te vakıf yüzde 4, akbank yüzde 3, telekom, yüzde 4, kardemir yüzde 7 düşmüş yaklaşık.
    Bunlar ne, dün gelen enflasyon oranlarından çok kar edip kar realizasyonu mu?
    Ekonomi iyiye gittiğinden mi bu haldeler?

Tüm ekonomistler Çillerin zorla faiz düşürme sonrasını örnekliyorlar.

TC ekonomisi deneme-yanılma tahtası mı?

Zoral düşürülen faiz dolarla patlamış her daim, hem içte hem de dışta.

Sayfa 439/1012 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •