Sayfa 506/1012 İlkİlk ... 64064564965045055065075085165566061006 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Kendisi dolarda zararda bekliyor. Faiz inerse dolar yukarı çıkar diye plan yapıyor herhalde :-)
    Herkes kendi yatırımına göre beklentilere girmiş. Yalan veya doğru, rakamların duygusu yoktur. Gelecek beklentilerini şimdiden satın alırsın. Yanlış yere kapak atmışsan kızmayacaksın ona buna. Biraz da şans lazım bunun için.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

2.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Faizlerin inmesini şiddetle dileyip (sözde enflasyonun üzerinde olan ve) piyasanın en yüksek faizlerini paylaşmak sizin ruh halinizi yansıtmış olmuyor mu?

Yüksek faizden şikayetçi iseniz neden bu platformu takip edip sözde enflasyon üstü (sizin terminolojinizle haram, rant, kalkınmanın önündeki engel vs. ne derseniz deyin) hakedilmeyen faizden yararlansın diye oran paylaşmanızı çözemedim. Yaptığınız bu "rantçılara" hizmet etmek değil mi?

Halbuki ne güzel kar payı kurum alternatifleri varken neden paranızı faize koyuyorsunuz.
    Döviz pozisyonu olan için faizin inmesi ciddi bir kar alanı doğurur. Döviz yatırımı olanın faizin inmesini istemesi çok doğal. Tek doğal olmayan şey devletin döviz yatırımcısına bu imkanı altın tepside sunacak şekilde, erken ve tedbirsiz bir biçimde temel enflasyon gelişmelerini göz ardı ederek faiz indirmesi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. 9k dolar 2.85 ten 32 gün bağlandı akbank
    Pazarlık sonuç vermedi 10k altına bu kadar veriliyor denildi bu arada klasik olarak yine faizlerin düşeceği nasihatını da aldım

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Döviz pozisyonu olan için faizin inmesi ciddi bir kar alanı doğurur. Döviz yatırımı olanın faizin inmesini istemesi çok doğal. Tek doğal olmayan şey devletin döviz yatırımcısına bu imkanı altın tepside sunacak şekilde, erken ve tedbirsiz bir biçimde temel enflasyon gelişmelerini göz ardı ederek faiz indirmesi.
    Faiz indirecek kadar buyuk bir ahmakliga dusmezler herhalde. Yapilan onca sey bosa gider.

Enflasyonda tepe gorulmeden faizlerde indirim yapilmamali.

Ancak secim yaklasiyor ve populist davranabilirler.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    9k dolar 2.85 ten 32 gün bağlandı akbank
    Pazarlık sonuç vermedi 10k altına bu kadar veriliyor denildi bu arada klasik olarak yine faizlerin düşeceği nasihatını da aldım
    Akbank dışında odea, burgan ya da enpara gibi bankalara bakmadınız diye düşünüyorum...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Akbank dışında odea, burgan ya da enpara gibi bankalara bakmadınız diye düşünüyorum...
    bakmadım miktar düşük diye uğraşmak istemedim geçen 4 den bağlamıştım bir anda 1.25 puan düşmüş

7.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    bakmadım miktar düşük diye uğraşmak istemedim geçen 4 den bağlamıştım bir anda 1.25 puan düşmüş
    Demek ki Türkiye gibi ABD'de de enflasyon düşecek..
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    akbank 9k için 2.85 verdi pazarlığım sürüyor netleşince yazarım
    Burgan digital açın her miktara %5 veriyor...

Sayfa 506/1012 İlkİlk ... 64064564965045055065075085165566061006 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •