Sayfa 509/1012 İlkİlk ... 94094594995075085095105115195596091009 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Akbank dışında odea, burgan ya da enpara gibi bankalara bakmadınız diye düşünüyorum...
    10k usd odea ve burganda da (digital değil) alt sınır.. 'nispeten' iyi oran almak için.

2.  Alıntı Originally Posted by adali1960 Yazıyı Oku
    Bugun Akbank mt siyle gorustum,dolar 2019 ortalamasi,8.21 tahmininde bulundu.Dolar faizi 45 gun once 4.10`dan 3 e cekildi.Heyecanli zamanlara kurek cekiyoruz...canimiz boyle giderse hic sikilmayacak gibi.
    Döviz Mevduat ve TL mevduat para arzı içinde %50 %50 konumundayken döviz mevduat getirisinin TL mevduat getirisinin üzerinde olmasına izin vermek çok büyük bir cahil cesareti ve aynı zamanda iş bilmezlik gerektirir.

Zira toplam para arzındaki döviz oranı şu anda dahi süper kritik bir seviyedeyken (para politikasında kontrol çok zor ve ucu ucuna sağlanıyorken), bu oran %60'lı oranlara yükseldiğinde merkez bankasının para politikasını kontrol etme gücü *tamamen* ortadan kalkabilir.

Bu çok ciddi ve tehlikeli bir sorundur.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,188
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,188
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Döviz Mevduat ve TL mevduat para arzı içinde %50 %50 konumundayken döviz mevduat getirisinin TL mevduat getirisinin üzerinde olmasına izin vermek çok büyük bir cahil cesareti ve aynı zamanda iş bilmezlik gerektirir.

Zira toplam para arzındaki döviz oranı şu anda dahi süper kritik bir seviyedeyken (para politikasında kontrol çok zor ve ucu ucuna sağlanıyorken), bu oran %60'lı oranlara yükseldiğinde merkez bankasının para politikasını kontrol etme gücü *tamamen* ortadan kalkabilir.

TL bir iluzyondur..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,188
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

O zaman iluzyon da kalmaz diyorsun yani...

Syg,

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    TL bir iluzyondur..

Syg,
    TL varlıklar iluzyon mu üstadım ? Bist gibi..

7.  Alıntı Originally Posted by adali1960 Yazıyı Oku
    Bugun Akbank mt siyle gorustum,dolar 2019 ortalamasi,8.21 tahmininde bulundu.Dolar faizi 45 gun once 4.10`dan 3 e cekildi.Heyecanli zamanlara kurek cekiyoruz...canimiz boyle giderse hic sikilmayacak gibi.
     Alıntı Originally Posted by efeyle Yazıyı Oku
    Akbank mt ile yaptığım son görüşmede doların saat zembereği gibi boşalacağını ve 14 tl kadar çıkacağını daha sonra müdahale edileceğini ve 8-8,5 tl olarak sabit kalacağını söyledi 2019 yılında..
    Şaka mısınız siz..?

Yıllardır bankalarla çalışırım hiç bir MT bu şekilde konuşmadı..Konuşamazda..
    SPK ya göre suçtur...

Birde 14 ü görecek ama müdahele 8 ha..

Olduu söylerim..
    O müdaheleyi şimdi yapsınlar da görmesin o zaman..
    14 den 8 e düşürecek güçleri eğer varsa..

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    TL bir iluzyondur..

Syg,
    İlluzyon ortada bir sahne kurulmuşsa vardır.

Ancak sahne yıkılmışsa veya yıkılırsa illuzyon gösterisi sona erer, yerini sadece gerçeklere bırakır.

Para arzındaki döviz oranı %50'nin üzerinde *uzun süre* kaldığında sahne artık yıkılmıştır.

94 ve 2001 krizleri de dahil olmak üzere para arzındaki döviz oranı hiçbir zaman *uzun süreli* olarak %50'nin üzerinde kalmamıştır. Her zaman para politikasının gücü (faiz enstrumanı ile) bu oranı %50'nin altına çekmeyi başarmıştır.

Bir yıldan uzun bir süredir para politikasının (özelde yüksek faiz enstrumanının) geçmiş krizlerde olduğu gibi para arzının döviz kısmının oranını aşağı çekemediği gözlemlenmektedir.

Bu geçmiş krizler ile günümüzdeki durum arasındaki en büyük farktır.

Yani burası zurnanın zırt dediği yerdir.

NOT: Para politikasındaki gücünü tamamen kaybeden örnek bir ülke olarak Arjantin'i sayabiliriz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 509/1012 İlkİlk ... 94094594995075085095105115195596091009 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •