Sayfa 608/1012 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Dudu belki kabul etmeyeceksin ama, insan yaşı ilerledikçe risk algısı da değişiyor. Para önemli. Lakin huzur ve moral daha önemli. Sen de huzurlu ve moralli olmayı seçtin sanırım
    Benim babam emekli olduğunda kahveye gidip yanık ,briç,poker,bezik allah ne verdiyse oynardı kağıt işlerinden çok iyi anlardı,üç beş para da kazanırdı,eh vakit de geçirirdi.Biz ondan daha fazla okuduğumuz ve kahve kültürüne çok aşina olmadığımız için mecburen borsada oyalanıyoruz.Benim için borsanın anlamı bu kadardır,üç beş bir şey kazanırsam ne ala kazanamazsam da kaybedeceğim para asla normal hayatımı etkilemeyecek seviyede olmalıdır.Amerikan borsası nere bist nere, orda insider trading yapanı hapse atarlar bizde speklerin milli sporu zaten içerden bilgi almak ,hatta çoğu spek direk olarak şirketin patronu.Gerçi önümüzdeki 5 yıl amerikan borsaları da göçecek ama doğruya doğru son 20 yıldır sn dudunun dediği işlevi gördü amerikada borsa.Bizde borsa bildiğin kahvede oynanan kumardır o kadar.Hatta kahvede oynanan kumar daha dürüsttür,daha mantıklıdır kabiliyeti olana tabi))))))))))

Geçen yıl hiç unutmam SPK başkanı bir röportaj verdi.Mealen dedi ki ,şirket zor durumda bankalar kredi vermiyor,e işte borsa var, şirketini halka açsana ,ucuza sermaye bulmak için en iyi yol borsa, şirketler bu yolu kullanmalı , falan dedi.Ya hıyar bankanın güvenmediği şirketin hisselerini halka itelemeye niye çalışıyorsun senin makamına yakışıyor mu o laflar.Zaten ondan sonra yapılan yeni halka arzlarda vatandaş hep kazıklandı.Bu da paramızı emanet ettiğimiz borsada regülasyon yapması gereken kurumun başındaki adam.Başındaki böyle olursa kalanı siz düşünün.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Dudu belki kabul etmeyeceksin ama, insan yaşı ilerledikçe risk algısı da değişiyor. Para önemli. Lakin huzur ve moral daha önemli. Sen de huzurlu ve moralli olmayı seçtin sanırım
    Sanirim bende de bu basladi..
    Yavas yavas dolar biriktirip ya yurtdisi bir indeks etf'i ya da bizim eurobondlardan bir kisim alip nakit akisimi cesitlendirecegim.
    Sadece temettu cok dalgali ve duzenli bir nakit akisi saglamiyor.
    Tabi ben dolarlari biriktirene kadar eurobondlar cazibesini kaybedebilirler.
    Artik bakacagiz duruma gore hareket edecegiz..
    Yalniz TL bir iluzyondur ve korkarim oyle de kalacaktir.
    Tipki Tr istikbali cok parlak bi ulkedir ve oyle de kalacaktir gibi
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Geçen yıl hiç unutmam SPK başkanı bir röportaj verdi.Mealen dedi ki ,şirket zor durumda bankalar kredi vermiyor,e işte borsa var, şirketini halka açsana ,ucuza sermaye bulmak için en iyi yol borsa, şirketler bu yolu kullanmalı , falan dedi.Ya hıyar bankanın güvenmediği şirketin hisselerini halka itelemeye niye çalışıyorsun senin makamına yakışıyor mu o laflar.Zaten ondan sonra yapılan yeni halka arzlarda vatandaş hep kazıklandı.Bu da paramızı emanet ettiğimiz borsada regülasyon yapması gereken kurumun başındaki adam.Başındaki böyle olursa kalanı siz düşünün.
    Cok dogru..
    Bizde borsa patronlarin zor durumda kaldiklarinda gelip carik curuk sirketleri halka ederinden cok daha yuksek fiyata cakip sonra da arkalarina bakmadiklari bir yer oldu malesef.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
    500 tane sirketten gonul rahatligi ile yatirim yapilabilecek 10 tane zar zor bulabilmek cok aci bir durum...

Cok sukur kazandik, bir seyler yaptik yillar icinde ama geri verme korkusu agir basmaya basladi sanirim...

Yeni baslayanlarin isi cok daha zor.

Halbuki tam tersi olmali idi yillar icinde borsa gelismeli, gelistirilmeli, yatirimci sayisi artmali idi..

BES fonlari ile kurumsal yatirimci uzerinden borsanin tabana yayilmasi iyi gidiyor ama...

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Eski SPK baskani Bimeks'i halka cakti gitti iste..

http://www.borsagundem.com/haber/ist...ikayesi/250068

Syg,

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sanirim bende de bu basladi..
    Yavas yavas dolar biriktirip ya yurtdisi bir indeks etf'i ya da bizim eurobondlardan bir kisim alip nakit akisimi cesitlendirecegim.
    Sadece temettu cok dalgali ve duzenli bir nakit akisi saglamiyor.
    Tabi ben dolarlari biriktirene kadar eurobondlar cazibesini kaybedebilirler.
    Artik bakacagiz duruma gore hareket edecegiz..
    Yalniz TL bir iluzyondur ve korkarim oyle de kalacaktir.
    Tipki Tr istikbali cok parlak bi ulkedir ve oyle de kalacaktir gibi
    Syg,
    Dudu hocam altın işini bir incele.Ben gram altında baya bir gelecek görüyorum,paranın çoğunu gram altına gömdüm ,beklemedeyiz şimdilik.

8. Koza- İpek, el konulduğunda ; gözlüklü eski bir bakan '' yabancı yatırımcıya ayrıcalıklı davranıyoruz '' demişti ...

Nurettin Canikli
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 608/1012 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •