Sayfa 654/1012 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704754 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 5,225 - 5,232 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Arkadaşlar aktiften bugün dolar aldım 5.3506 dan. Ama alana kadar çok uğraştırdı beni. Sürekli oran değişti deyip durdu. Daha kolay bir yolu var mı? Mt ile görüşmek derseniz telefonu açıp ses kayıtlı telefondan arayana kadar daha çok zaman geçiyor? Siz nasıl yapıyorsunuz? Emir girişi falan var mı? Ben göremedim gerçi.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Ben bunu sormuştum Odeabank'a. Order olarak döviz alım emri tanımlayamıyoruz dedi. Olsa çok iyi olurdu. Tıpkı borsadaki gibi girerdik bir alış seviyesi yüksek frekanslı işlemlerde bizim noktaya değdiğinde doldururdu bizim sepeti.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Seve seve besliycez sizi diyorlar.
    Eskiden bir bankada Besili mevduat diye bir ürün dahi vardı sanırım hala var. Besili mevduat ne diye sormuştum. Mevduat ile BES'i birleştirdik Besili mevduat yaptık demişlerdi. Artık kimi besili olarak gördülerse...
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Anladığım kadarıyla hiçbir zaman. %27'den alınan kağıt halihazırdaki faiz oranı ile ancak vade sonuna kadar tutulduğunda maksimum karı vermesi gerekir.
    Teşekkürler... O zaman hic dokunmiycam.. dursun 2 sene... Tabi oranlar tirmanmazsa

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by hello Yazıyı Oku
    Teşekkürler... O zaman hic dokunmiycam.. dursun 2 sene... Tabi oranlar tirmanmazsa

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    %27 ile 2 yıllık bağladığınızda %1.5-2 arası bileşik faiz kaybunuz olacak haftalık veya günlük bağlamalara göre. Ama buna karşılık ta %27 oranı 2 sene sabitlemiş olacaksınız.

Çünkü parayı %24.5 (%10 bono stopajı ile) 1 haftalık 104 kere çevirmekle (toplamda 2 sene), %27 (%10 bono stopajı ile) 2 sene 1 kere çevirmek kabaca aynı getiriyi verir.

Eğer 2 sene boyunca faizlerin %24.5 seviyesinde ve üzerinde kalacağını bugünden biliyor olsaydık 2 sene vadeyle %27 oran ile bağlayarak önceden zarar edeceğini bildiğimiz bir hamle yapmış olurduk. (bileşik faiz rulez )

5. Arkadaşlar bir sorum olucak, 23 faizle yıllık olarak aylık veya üç aylık ara ödemeli yüzde 10 stopajla yapsak bileşiği kaça gelir? Buna göre düz yıllık kaç almamız gerekir yüzde 10 stopajla tşk

Dolara ne güzel faiz veriyorlardı ..Uzun aradan sonra tekrar oran sorduğumuzda oranlar bayağı düşmüş...Neyse hoşgeldin bir 5.5 bulduk...Yarın birkaç banka ile tekrar görüşelim bakalım ne olacak....

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Dolara ne güzel faiz veriyorlardı ..Uzun aradan sonra tekrar oran sorduğumuzda oranlar bayağı düşmüş...Neyse hoşgeldin bir 5.5 bulduk...Yarın birkaç banka ile tekrar görüşelim bakalım ne olacak....
    şekerden mi aldınız oranı?

8. 200,000 usd vakıf 5% ile 33 gün bağlandı.

Usd mevduatlarda düşüş var.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 654/1012 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704754 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •