Sayfa 852/1012 İlkİlk ... 352752802842850851852853854862902952 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 6,809 - 6,816 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sn rxpu diyelim hiç zam yapmadı gene 40 milyar dolar ödeyecekti.Peki o para var mı devlette.
    yok, işte bundan ötürü faizlerin yükseleceğini düşünüyorsun ve mevduat forumundasın, muhtemelen de mevduatın var,bukadar sıkıntılı ve volatil geleceğe sahip olacağını düşündüğün piyasada, paranı daha garanti enstürmanlarla değerlendirmek istedin

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Eğer durum çok ciddi ve uzun süreli bir resesyona evrilirse cari fazla vermeye devam edebiliriz. Bu da dövizin artışını sınırlar. O nedenle içeride yaşanan kriz, işsizlik ve açlık ile dövizin seviyesini her zaman bağdaştıramayabiliriz.

Bazen eksi büyüme de açlık ta resesyon da dövizi frenleyebilir.
    içerde üretim yavaşlıyor, her geçen gün fabrikalar batıyor, yerli mal -nekadar yarım yerli olsada- her geçen gün azalıyor, sizce bu durumdayken bile cari fazla vermek mümkün mü

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sn rxpu diyelim hiç zam yapmadı gene 40 milyar dolar ödeyecekti.Peki o para var mı devlette.
    Hiç zam yamasaydı daha az borçlanması gerekecekti. Bu da faizleri daha az baskılayacak ve bütçe açığını azaltacaktı. Devlet bütçesi zaten her yıl iç borçlanma ile dönüyor. Önemli olan bütçenin ne kadarını borçlandığınız.

10 milyar dolar daha az para harcayacak olması iç borçlanma tahvili faizlerinde ciddi bir aşağı yönlü baskı yaratırdı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    yok, işte bundan ötürü faizlerin yükseleceğini düşünüyorsun ve mevduat forumundasın, muhtemelen de mevduatın var,bukadar sıkıntılı ve volatil geleceğe sahip olacağını düşündüğün piyasada, paranı daha garanti enstürmanlarla değerlendirmek istedin
    Yok ben yüzde 80 gram altındayım ,bu topiği katılımcılarını sevdiğimden ve seviyesi nedeniyle seviyorum.Yalan yok benim mevduatla işim olmaz.Bu yıl kaos yılı işler düzelmez düzelmeyecek,hem sade bizde değil tüm dünyada ben 1929 tarzı bir şey bekliyorum.Heryerde altyapısı hazırlandı kaosun yakında düğmeye basarlar.Biz de zaten olay bitmiş durumda kurtuluşumuz imkansız,baya sıkıntı olacak.

5.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    içerde üretim yavaşlıyor, her geçen gün fabrikalar batıyor, yerli mal -nekadar yarım yerli olsada- her geçen gün azalıyor, sizce bu durumdayken bile cari fazla vermek mümkün mü
    Evet mümkün, zira Türkiye ekonomisinin düşük katma değerli ve sabit bir ihracatı var. Ama büyümeye direk bağlı tüketim ekonomisi ile körüklenen devasa bir ithalatı da var. Büyüme düşünce ihracat azalmıyor. Ama ithalat direk çakılıyor. Bu nedenle uzun süreli bir resesyon beraberinde uzun süreli cari fazlayı da getirecektir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Hiç zam yamasaydı daha az borçlanması gerekecekti. Bu da faizleri daha az baskılayacak ve bütçe açığını azaltacaktı. Devlet bütçesi zaten her yıl iç borçlanma ile dönüyor. Önemli olan bütçenin ne kadarını borçlandığınız.

10 milyar dolar daha az para harcayacak olması iç borçlanma tahvili faizlerinde ciddi bir aşağı yönlü baskı yaratırdı.
    Ya sn rxpu adamlar istediği gün gözünün üstünde kaşın var der cds lerini tavana vurdurur istediği faizi alır senden.O işler bitti bence,başka işler olacak yakında.Dedim ya son 3 aylara girdik ,baya ekonomik kaos yaşanacak maalesef.

7. Herkese iyi geceler ben yatar.

Sn rxpu ben iç borçlanma olayını anlamadım bizim gavurlara borcumuz yok mu o parayı nasıl ödüyoruz.

Sayfa 852/1012 İlkİlk ... 352752802842850851852853854862902952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •