Special Days Image
Sayfa 939/1012 İlkİlk ... 439839889929937938939940941949989 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 7,505 - 7,512 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. forumun başlığı banka mevduat faizleri ama faiz dışında herşey var. !!

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yilbasinda iki hafta yurtdisinda idim.
    Vodafone red hattim var.
    Her sey dahil pasaport gunluk 25 TL girmesin diye ucaga biner binmez telefonu ucak moduna aldim ve bir daha hic cikartmadim.
    Havada ucretsiz wifi gordugum yerlerde wifiyi actim ve baglanip islerimi internetten hallettim.
    Konusmalarimi whatsapp uzerinden yaptim.
    Simdi siki durun.
    Telefon ucak modunda bir gsm sinyali almiyor ama wifiye bagli ve bana Tr'den aramalar gelebiliyor!!
    Ben de aramalari cevaplandirmadim tabii..
    Bu nasil mumkundur?
    Bunu aciklayabilecek birisi var midir?

Syg.
    Çok bilinmeyenli denklem!

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Türkiye'nin dış borcunu anlık hesaplayan bir sayaç olduğunu;

Biliyor muydunuz?

https://www.nationaldebtclocks.org/debtclock/turkey
    evet 49 ülke var..amerikanın borcu 21 trilyon dolar....US ödemiyorum dese...
    https://www.nationaldebtclocks.org/#countries
    Yazın Arsa... Kışın Borsa

4.  Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    evet 49 ülke var..amerikanın borcu 21 trilyon dolar....US ödemiyorum dese...
    https://www.nationaldebtclocks.org/#countries
    Us odemiyorum derse dolar illuzyon olur acaba orada da us citizen dudu'lar forumlarda dolar illuzyon diyo mudur??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayın Dudu, "Vodafone Yanımda" uygulaması telefonunuza yüklü ise wifi üzerinden gelen aramalar hakkında bilgilendirme yapıyor olabilir. Uygulamanın ayarlarından "Yurtdışında Kullanım" seçeneğini kapatmak yeterli çözüm olacaktır.

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İşte mantıksızlıkta burada. Neden Mayıs 2020'deki 250 milyon dolar olan borcunu 2.el piyasaya girip şu anda 100-120 milyon dolara kapatmıyor. Eğer yıllık getirisi %75'i vurduysa bu aynı zamanda 16 ay sonra ödeyeceği para şu anda yarı bedel ile kırdırılıyor demektir. Ben ciddi varlıklı bir sanayici olsaydım ödeyeceğim borcun çeki yarı yarıya kırdırılıyorsa piyasaya girer kendim satın alırdım. Bunu neden yapmıyor orasını çözemedim.

Aklıma gelen nedenler:

1- Varlıklı ama elinde nakit az. Varlıklarını elden çıkartmakta zorlanıyor ya da likitleştirmekte zorlanıyor.
    2- Bahsettiğimiz eurobond işlemleri sığ ve çok düşük hacimli gerçekleşiyor. Örneğin 100kUSD'lık bir satıcı acil çıkış yapmak istiyor ama karşıda alıcı oluşmuyor. Bu durumda da çok düşük meblağda bir işlemle sığ ve dar hacimde yıllık %75 getiri oranını görüyor.
    evet bu benim de aklıma gelmişti. örnek olarak şöyle bir olay olsun:

- bir firma tahvil çıkarıp borçlanır.
    - bir süre sonra piyasaya kendi işlerinin iyi gitmediği, borcunu ödeyemeyeceği söylentisini yayar.
    - piyasadaki tahvillerin fiyatı düşünce kendi borcunu çok daha ucuza kapatır ve kâr eder.

olabilir mi? hukukun olduğu bir ülkede riskli ama, anladınız siz onu...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yilbasinda iki hafta yurtdisinda idim.
    Vodafone red hattim var.
    Her sey dahil pasaport gunluk 25 TL girmesin diye ucaga biner binmez telefonu ucak moduna aldim ve bir daha hic cikartmadim.
    Havada ucretsiz wifi gordugum yerlerde wifiyi actim ve baglanip islerimi internetten hallettim.
    Konusmalarimi whatsapp uzerinden yaptim.
    Simdi siki durun.
    Telefon ucak modunda bir gsm sinyali almiyor ama wifiye bagli ve bana Tr'den aramalar gelebiliyor!!
    Ben de aramalari cevaplandirmadim tabii..
    Bu nasil mumkundur?
    Bunu aciklayabilecek birisi var midir?

Syg.
    Dudu bey ilgili teknolojinin adı VoWi-Fi, türkiyede sadece turkcell ve vodafoneda var, telefon GPRS sinyali alamadığında wifi üzerinden operatör GPRS sunucularına bağlanır, yani -20. katta bile olsanız wifi varsa herkesi arayabilir ve herkesden çağrı alabilirsiniz,

yurtdışı thy uçuşlarda wifi üzerinden bu durumun fayda edebileceğinide şuanda sizin anlatımınızla yeni farkettim

Ayrıca bu durum sayesinde yurtdışına çıktığınızda telefonun GPRS profillerini silerek internet sms de kullanmam diyorsanız hiçbir ücret ödemeden yurtdışında wifiye bağlı kalarak insanlardan çağrı alabilir ve arayabilirsiniz.

VoWi-Fi teknolojisi için operatörler telefon üreticisinin yerel distribütörleriyle çeşitli API kodları paylaşmak zorundadır bu yüzden daha çok türkiyede yerel distribütörü olan ve çok tercih edilen apple ve samsung gibi markaların son 1-2 yıllık cihazlarında bu destek var.

Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    evet bu benim de aklıma gelmişti. örnek olarak şöyle bir olay olsun:

- bir firma tahvil çıkarıp borçlanır.
    - bir süre sonra piyasaya kendi işlerinin iyi gitmediği, borcunu ödeyemeyeceği söylentisini yayar.
    - piyasadaki tahvillerin fiyatı düşünce kendi borcunu çok daha ucuza kapatır ve kâr eder.

olabilir mi? hukukun olduğu bir ülkede riskli ama, anladınız siz onu...
    O halde çok cazip getiri için bir miktar risk alınabilir.

Sayfa 939/1012 İlkİlk ... 439839889929937938939940941949989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •