Sayfa 989/1012 İlkİlk ... 489889939979987988989990991999 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 7,905 - 7,912 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Gil-Galad Yazıyı Oku
    Malın varsa zaten hepten ayvayı yedin. Evinin arsanın değerini döviz üzerinden değerini geçen 2 yıla göre hesaplarsan zaten ruh sağlığın bozulur. Asıl mevzuu bugün evini satmaya kalksan geçen yılın %10-20 altını da teklif ediyorlar. Arsan varsa hepten yandın, gelen teklif yarı fiyatı. Küllüm zarar yani.
    Önce sizi muhalif sanmış ve sevinmiştim ama yazınızı irdeleyince aslında sizin sadece kendi çıkarlarını düşünen bir liberal olduğunuzu fark ettim...
    Üzüldüm
    Buyrun yazınızın ilgili kısmını birlikte irdeleyelim....

Beni sizden soğutan gönderinizin ilgili kısmına madde madde eleştirilerim

1)"Malın varsa zaten hepten ayvayı yedin. " (maldan kastınız ev-arsa vb)
    İşsizlik oranının %11,6 açıkladığı gün malın olduğu için şükretmen gerekmiyor mu?
    İşsizlik oranının %11,6 açıkladığı gün malının değeri yeteri kadar artmadığı sızlanmak şımarıklık değil mi?

2)"Evinin arsanın değerini döviz üzerinden değerini geçen 2 yıla göre hesaplarsan zaten ruh sağlığın bozulur. "
    a)Bu ülkede insanlar ev sahibi olabilmek için 10 yıllarca taksit öderken siz "evim var derdim var" diye ağlaşmanız yaşadığınız toplumdan çok kopuk olduğunuzu göstermez mi?Yaşadığı toplumdan bu kadar kopuk olanın birinin muhalifliği sadece kendi çıkarına değil midir?
    b)Ev yaşam alanıdır....Barınma alanıdır .Yatırım aracı anlamı yükleyen sizlersiniz...Bu ülke de milyonlarca insan evsizken,barınma sorunu yaşarken evi olanların ,"evler çok hızlı değer kazanmıyor" demek orta/alt grub hiç ev sahibi olamasın demek değil mi?Maksadını aşan bir ifade olmuş kanatindeyim,yok bilerek kullandım diyorsanız sizi kınıyorum/ayıplıyorum
    c)Evi arsası olanlar bugün ettikleri zararları ,bugüne kadar kazandıkları fahiş karlara sayıversineler bir zahmet.Yanılıyormuyum yoldaşlarım/erenler?
    d)Evi-arsası olanların evini-arsasını kaçtan sattığı milletin kahir ekseriyetini ilgilendiren bir sorun değildir.Bu tür şımarıklıklarınızla başlığı meşgul etmekten sizi men ediyorum...
    e)Betonu yatırım aracı olarak gördüğünüze göre beton ekonomisini savunan beton kafamısınız?
    f)Ruh hastası/sağlık kısmına hiç girmiyorum...

saygılar/başarılar
    Son düzenleme : Tengri Han; 15-01-2019 saat: 13:17.
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Önce sizi muhalif sanmış ve sevinmiştim ama yazınızı irdeleyince aslında sizin sadece kendi çıkarlarını düşünen bir liberal olduğunuzu fark ettim...
    Üzüldüm
    Buyrun yazınızın ilgili kısmını birlikte irdeleyelim....

Beni sizden soğutan gönderinizin ilgili kısmına madde madde eleştirilerim

1)"Malın varsa zaten hepten ayvayı yedin. " (maldan kastınız ev-arsa vb)
    İşsizlik oranının %11,6 açıkladığı gün malın olduğu için şükretmen gerekmiyor mu?
    İşsizlik oranının %11,6 açıkladığı gün malının değeri yeteri kadar artmadığı sızlanmak şımarıklık değil mi?

2)"Evinin arsanın değerini döviz üzerinden değerini geçen 2 yıla göre hesaplarsan zaten ruh sağlığın bozulur. "
    a)Bu ülkede insanlar ev sahibi olabilmek için 10 yıllarca taksit öderken siz "evim var derdim var" diye ağlaşmanız yaşadığınız toplumdan çok kopuk olduğunuzu göstermez mi?Yaşadığı toplumdan bu kadar olanın birinin muhalifliği sadece kendi çıkarına değil midir?
    b)Ev yaşam alanıdır....Barınma alanıdır .Yatırım aracı anlamı yükleyen sizlersiniz...Bu ülke de milyonlarca insan evsizken,barınma sorunu yaşarken evi olanların ,evi çok hızlı değer kazanmıyor demek orta/alt grub hiç ev sahibi olamasın demek değil mi?Maksadını aşan bir ifade olmuş kanatindeyim,yok bilerek kullandım diyorsanız sizi kınıyorum/ayıplıyorum
    c)Evi arsası olanlar bugün ettikleri zararları ,bugüne kadar kazandıkları fahiş karlara sayıversineler bir zahmet.Yanılıyormuyum yaoldaşlarım/erenler?
    d)Evi-arsası olanların evini-arsasını kaçtan sattığı milletin kahir ekseriyetini ilgilendiren bir sorun değildir.Bu tür şımarıklıklarınızla başlığı meşgul etmekten sizi men ediyorum...
    e)Betonu yatırım aracı olarak gördüğünüze göre beton ekonomisini savunan beton kafamısınız?

saygılar/başarılar
    Devlet ve hükümet bunları düşünmek için var..Ellerinde daha cok bilgi var, daha iyi yorum yapabilirler, sen nie kafa yoruyorsun ki ?

3.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Devlet ve hükümet bunları düşünmek için var..Ellerinde daha cok bilgi var, daha iyi yorum yapabilirler, sen nie kafa yoruyorsun ki ?
    Sosyalistlerin/goministlerin en parlak özelliklerinden biri başkalarının,özellikle de garibanların dertleri ile hem hal olmalarıdır...

Benim içinde yaşadığım halk için dertlerim/kaygılarım var
    Benim içinde yaşadığım toplum için söyleyeceklerim var
    Senin yok mu?

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

4. Hamsi bile olmuş 25-30 TL kilosu...Balık bile yiyemiyoruz artık...

5. Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. ABD Başkanı Donald Trump ile dün akşam yaptığı görüşmeye ilişkin detayları paylaşan Erdoğan, "Türkiye siyasetin ve diplomasinin imkanlarını kullanmadan yana bir ülke olarak üzerine düşeni yapmaya devam edecektir. Sayın Trump'la tüm bu konularda tarihi bir öneme sahip anlayış birliğine vardığımıza inanıyorum. Bir süredir uluslararası çevrelerde dile getirilen yanılgıyı düzeltmek istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti, Kürdüyle, Arabıyla tüm kardeşlerimizin devletidir. Hangi inanç grubundan olursa olsun hepsinin devletidir" ifadelerini kullandı

Benjamin 5,43

6. Operasyon noolacak operasyon ? Fıratın doğusuna ?

7.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Operasyon noolacak operasyon ? Fıratın doğusuna ?
    ABD izin vermedi. Eskiden "one minute" gibi şeyler derken batının talimatı ve izni ile diyordu. Batının desteği bitince bitti. Şimdi herkes anladı içi boş bir balon olduğunu bu adamın.

8. Enpara hergün faizi düşürüyor..

Sayfa 989/1012 İlkİlk ... 489889939979987988989990991999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •