Sayfa 821/1012 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831871921 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 6,561 - 6,568 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

2.  Alıntı Originally Posted by ozzyken Yazıyı Oku
    bu başlıkta nedense dolar yükselince moreller bozuluyor.isyan şarkıları söyleniyor.ama unutmayın uzun bağlayanlar hala dolara göre karda.olurda 7 olursa işte o zaman beraber ağlayabiliriz.ama şu durumda herşey yolunda.
    Dolar 7 iken faizler 30 a dayanmıştı. Dolar indi diye mevduatçının da üzülmesi lazım. Dolarla faiz normal durumlarda paralel hareket eder. Dolar düştü diye sevinen biri ancak dolar almayı kafasına koyduğu için sevinir normalde. Ama bizde pek öyle olmuyor.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

3.  Alıntı Originally Posted by ozzyken Yazıyı Oku
    bu başlıkta nedense dolar yükselince moreller bozuluyor.isyan şarkıları söyleniyor.ama unutmayın uzun bağlayanlar hala dolara göre karda.olurda 7 olursa işte o zaman beraber ağlayabiliriz.ama şu durumda herşey yolunda.
    Dolar yükselmeye başlayınca 1 aylık faizi 1 günde kazandırabiliyor. Esas rahatsızlığın sebebi bu aldatılmışlık kandırılmışlık enayi yerine koyulmuşluk hissi olabilir. En azından benim için bu olabilir çıkış noktası. Ancak dolardayken de o karı her zaman bulmak ve bulduğunda realize etmek o kadar kolay olmuyor. 2 aydır döviz ve altındayım yoğun olarak. İlk 1 ay 20-30k içeri girdim döviz düştü faiz alamadım. Sonraki 1 ay biraz dengelendim, kur zararım pek yok ama alamadığım faiz zararımdı. Bu ay 2 günde brüt 50k net 30k gibi kara geçtim, yani alamadığım faizi almış üstüne de 30k almış gibi.

Gelgelelim TL'ye dönebilir miyim, kolay değil, dönersem sonra dolar 6 olursa 7 olursa, o zaman şimdilik beklemeye devam edeyim diyorum. Yarın dolar yine 5.30'a inse benim realize olmamış karlar yine uçmuş olacak. Yani TL'ci cephesinden göründüğü kadar da kazançlı değil dolar cephesi. Doğru zamanda doğru kararı vermek çok zor ve sürekli terste kalma riski var. Ne kadar çok şey bilirsen bil (ki ben bildiğimi iddia etmiyorum) yine de terste kalma riski çok. Zor yani. Uğraştığıma değecek mi ben de bilmiyorum.

Burada bi Ahme vardı bir günde 100.000 kazandım falan diyordu gerçek miydi bilmiyorum. Tek cent bozmam diyenler vardı 7'de tek cent bozmadılarsa şimdi onların karlar da pul oldu. Sonuç olarak günlük değişimler çok fazla ama al sat para kazanabiliyor musun veya belli bir dövizde pozisyon alıp uzun vadede TL'ye göre belirgin şekilde kazançlı çıkabiliyor musun o büyük bir soru işareti.

Yine de seçime kadar TL'yi riskli buluyorum kendi adıma ve döviz kadar TL de bir risk diyerek dövizi tercih etmeye devam ediyorum şimdilik.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Mobil uygulama çalışmıyor EFT için SMs seçeneği vardı o yok mu şimdi orada .

Altta seçenek çıkıyordu mobil uygulama veya SMS onay .

Bana bugün 23.50 dediler bende az değil mi dedim onlara .

Şubede mt çıkmıyor int bankacılığına yazdım biraz sonra arıyorlar ulaşamadım deyince aklınızda olsun

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    SMS ile EFT yi kaldırmışlar...Anlık şifre üretme uygulaması ile EFT yapılıyormuş...

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    SMS ile EFT yi kaldırmışlar...Anlık şifre üretme uygulaması ile EFT yapılıyormuş...
    O sistem hatalı idi zaten çalışmıyor ki .

Çıkış olmasın diye mi yapmışlar demek ki

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    O sistem hatalı idi zaten çalışmıyor ki .

Çıkış olmasın diye mi yapmışlar demek ki

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    Bu gün dayağı yedik....Bundan sonra HSBC dediler mi şöyle bir duraksamak gerekiyor

7.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Dolar yükselmeye başlayınca 1 aylık faizi 1 günde kazandırabiliyor. Esas rahatsızlığın sebebi bu aldatılmışlık kandırılmışlık enayi yerine koyulmuşluk hissi olabilir. En azından benim için bu olabilir çıkış noktası. Ancak dolardayken de o karı her zaman bulmak ve bulduğunda realize etmek o kadar kolay olmuyor. 2 aydır döviz ve altındayım yoğun olarak. İlk 1 ay 20-30k içeri girdim döviz düştü faiz alamadım. Sonraki 1 ay biraz dengelendim, kur zararım pek yok ama alamadığım faiz zararımdı. Bu ay 2 günde brüt 50k net 30k gibi kara geçtim, yani alamadığım faizi almış üstüne de 30k almış gibi.

Gelgelelim TL'ye dönebilir miyim, kolay değil, dönersem sonra dolar 6 olursa 7 olursa, o zaman şimdilik beklemeye devam edeyim diyorum. Yarın dolar yine 5.30'a inse benim realize olmamış karlar yine uçmuş olacak. Yani TL'ci cephesinden göründüğü kadar da kazançlı değil dolar cephesi. Doğru zamanda doğru kararı vermek çok zor ve sürekli terste kalma riski var. Ne kadar çok şey bilirsen bil (ki ben bildiğimi iddia etmiyorum) yine de terste kalma riski çok. Zor yani. Uğraştığıma değecek mi ben de bilmiyorum.

Burada bi Ahme vardı bir günde 100.000 kazandım falan diyordu gerçek miydi bilmiyorum. Tek cent bozmam diyenler vardı 7'de tek cent bozmadılarsa şimdi onların karlar da pul oldu. Sonuç olarak günlük değişimler çok fazla ama al sat para kazanabiliyor musun veya belli bir dövizde pozisyon alıp uzun vadede TL'ye göre belirgin şekilde kazançlı çıkabiliyor musun o büyük bir soru işareti.

Yine de seçime kadar TL'yi riskli buluyorum kendi adıma ve döviz kadar TL de bir risk diyerek dövizi tercih etmeye devam ediyorum şimdilik.
    Dolar yatırımı insanı ikileme sürüklüyor.
    Mevcut yatırımız için dolar artsın derken aslında o artış sizin genel ekonomik durumunuzu mahvediyor.Dolar bence huzursuzluk kaynağı.

8. Mevduata alışmış bünyeler dövize kolay kolay dönemez. Risk var dövizde.

Çöküş

Sayfa 821/1012 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831871921 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •