Sayfa 133/1000 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233633 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Her ne kadar, burası $ topik' i ise de , Petrol ve Altın ikilisinin de , $ ın yönü hakkında fikir verebileceğini düşünerek,
    yorumlarımı paylaşmak istedim.

Grafik, son 20 seneyi kapsayarak, dünyanın değişen koşulları ile değerlendirmeye alınmıştır.

Daha öncesindeki fiyat karşılaştırmalarındaki "kıstas"lar' ın, her şey gibi değiştiği düşünülerek, kadim( çok eski) datalar göz ardı edilmiştir.

Petrol ve Altın , dünyamızın insanlara sunduğu, çıkarma maliyeti dışında bir maliyet oluşturmaması nedeni ile,

"değer yargısı" olarak kabul edilebilmiştir.

Ayrıca her iki emtia da sonsuz olmayıp, kendi kullanım alanları ve siyasi-ekonomik mülahazalar ile, bir şekilde

$ olarak fiyatlandırılmaktadır. Bu bize, ikisi arasındaki değer değişimi için, arada başka bir değişken olmadığından, önemli bir kıyaslama ve yorum imkanı vermektedir .

Aşağıki yorumlar subjectif olup grafik üzerinden düzenlenmiştir.

1-) Grafik altın lehine bir trend göstermektedir.
    2-) 5 - 6 senede bir tekrarlayan (Petrolu değersizleştirme / altına hücum) cylcle ları görünüyor ve sanki önümüzdeki yıllarda bu tekrarlayacak gibi..
    3) Petrolün kullanımı ve insanın bağımlılığının Altın' a olan bariz üstünlüğüne rağmen Altının değer kazanması
    üzerine, nedenler (Güneş-Su-Rüzgar-nükleer-termal enerji- fusion vs alternatifleri , İklim
    değişiklikleri, hava kirliliği, siyasi tercihler ).

Bu kıyaslamanın , $-TL ile ilişkisini de Petrolün son 3 senedeki TL değerlemesinde bulabiliriz.

Tüm bu analizlerin, yatırımcılara ışık tutabileceği ümidi ile..
    Hocam analizlerinizi ilgi ve takdir ile takip ediyorum. İmkan varsa ve zahmet olmaz ise eğer petrol / tl bazlı Bist 100 bakma imkanınız var mı?

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    petrolde 50 ile 200 günlük ortalamaların kesişmesine iğne ucu kalmış

http://www.marketwatch.com/story/a-d...of2&yptr=yahoo
    Petrolde 56.xx seviyesi yuzde 50 fibo geri cekilmesi noktasi 27 86 dolar arasinda ki.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Her ne kadar, burası $ topik' i ise de , Petrol ve Altın ikilisinin de , $ ın yönü hakkında fikir verebileceğini düşünerek,
    yorumlarımı paylaşmak istedim.

Grafik, son 20 seneyi kapsayarak, dünyanın değişen koşulları ile değerlendirmeye alınmıştır.

Daha öncesindeki fiyat karşılaştırmalarındaki "kıstas"lar' ın, her şey gibi değiştiği düşünülerek, kadim( çok eski) datalar göz ardı edilmiştir.

Petrol ve Altın , dünyamızın insanlara sunduğu, çıkarma maliyeti dışında bir maliyet oluşturmaması nedeni ile,

"değer yargısı" olarak kabul edilebilmiştir.

Ayrıca her iki emtia da sonsuz olmayıp, kendi kullanım alanları ve siyasi-ekonomik mülahazalar ile, bir şekilde

$ olarak fiyatlandırılmaktadır. Bu bize, ikisi arasındaki değer değişimi için, arada başka bir değişken olmadığından, önemli bir kıyaslama ve yorum imkanı vermektedir .

Aşağıki yorumlar subjectif olup grafik üzerinden düzenlenmiştir.

1-) Grafik altın lehine bir trend göstermektedir.
    2-) 5 - 6 senede bir tekrarlayan (Petrolu değersizleştirme / altına hücum) cylcle ları görünüyor ve sanki önümüzdeki yıllarda bu tekrarlayacak gibi..
    3) Petrolün kullanımı ve insanın bağımlılığının Altın' a olan bariz üstünlüğüne rağmen Altının değer kazanması
    üzerine, nedenler (Güneş-Su-Rüzgar-nükleer-termal enerji- fusion vs alternatifleri , İklim
    değişiklikleri, hava kirliliği, siyasi tercihler ).

Bu kıyaslamanın , $-TL ile ilişkisini de Petrolün son 3 senedeki TL değerlemesinde bulabiliriz.

Tüm bu analizlerin, yatırımcılara ışık tutabileceği ümidi ile..
    Hocam analizinizin sonucu olarak petrol düştükçe altın değerlenecek dolar düşecek mi yoksa yanlış mı yorumladım? Tşk

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by hayatgusel Yazıyı Oku
    Hocam analizinizin sonucu olarak petrol düştükçe altın değerlenecek dolar düşecek mi yoksa yanlış mı yorumladım? Tşk

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hoca olmasam da bu soruya şöyle cevap verebilirim: petrolün fiyatını büyük oranda ABD ve uyduları olan araplar belirler.

Altın ise apayrı bir olay; genelde usd ile ters koreledir. 🙂

6.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Yanılsama fiyatlamaların da ve elliot 5. Dalga son nokta teyid. Kasım içi 5,12 Aralık içi 4,92 altı..

Yıllık kapanış 4,78 civarı %5+- mümkün..

Çok önemli! ve 3 sene sürecek bir dönem..

Saygılar Bol kazançlar..
    İyi akşamlar
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

7. izmirli hocam. emekleriniz için teşekkürler. ama grafik paylaşımlarınızı anlamak bazen kolay olmuyor benim gibiler için. grafiklerinizin açıklamasını az daha detaylı yaparsanız.. syg.
    Son düzenleme : shorts; 24-11-2018 saat: 22:27.

Değerli Bikmisbroker abimizin paylaşımı .. Kitap birçok sitede satılıyor çokta uygun fiyatı . %98 engelli olan bir kardeşimizin kitabı , bu zor şartlara rağmen yazdığı bu kitap alınmayı hak ediyor ..

Kanadı Kırık Melek'İn Kanadına Takılanlar

https://www.hepsiburada.com/kanadi-k...?magaza=Myshop

https://n11.com/kanadi-kirik-melekin...E&gclsrc=aw.ds

https://n11.com/kanadi-kirik-melekin...tap-P247132963

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 133/1000 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •