Sayfa 618/1000 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Dağıtırken millet birbirinin üstüne çıkar mı acaba. Dagıtım rezaleti olur mu
    seçim kampanyasında miting sonraları dağıtılsın ki milletin duasını alsınlar..!!

2.  Alıntı Originally Posted by metin68 Yazıyı Oku
    Biz dünkü borçlanmayı dolardan neden euroya çevirdik riski acaba merkezin bildiği bişey mi var dolar artışı euroya göre fazla mı olacak bu durumda dolar Euro paritesi yükseliş mi bekliyor merkez aklıma takıldı şimdi
    Tahminim bolton görüşmesi ve sonrası yaşananlar 🙂

3. dün gece belirtmiştim fazla bekletmedi

Son bir saatte dövizdeki ani hareketlenmeyi henüz kamuoyuna açıklanmayan bazı olumsuz gelişmelerin işareti olarak algılıyorum.

5. https://twitter.com/tthelma12/status...24523818631168

bu faiz artışından daha önemli

6.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    2 yil once asil faiz arttirimlari baslicak hele bi başlasin dxy 120 yi gececek derdi fedci takimi
    Fed kaynaklı bisey olmadi olmaz
    Kucultuyoruz ama hizli kucultmucez canim derler
    Usd tl kuru siyasi gelismelere bakar . Fed goygoyu bitti

7.  Alıntı Originally Posted by metin68 Yazıyı Oku
    Biz dünkü borçlanmayı dolardan neden euroya çevirdik riski acaba merkezin bildiği bişey mi var dolar artışı euroya göre fazla mı olacak bu durumda dolar Euro paritesi yükseliş mi bekliyor merkez aklıma takıldı şimdi
    Bence bu sadece teknik bir hedge işlemi. Borç verme kapasitesi olan dolar varlığa sahip yatırımcı ile anlaşılmış. Daha sonra başka bir yatırımcı ile ileri vadeli swap anlaşması yapılmış. Yani başka bir yatırımcı kendisine itfa tarihinde euro temin edilmesi şartı ile USD olarak yapılan anlaşmayı üzerine almış. Hazineye de işin euro kısmı ile ilgili taahhüt kalmış.

Bu yatırımcı 10 yıl sonra kendisine euro temin edilmesi şartı ile her yıl aradaki %7.68-%4.96= %2.72 faiz farkını ödemeyi kabul etmiş.

10 sene sonra bu ticaretten kim karlı çıkar onu bilemeyiz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Son bir saatte dövizdeki ani hareketlenmeyi henüz kamuoyuna açıklanmayan bazı olumsuz gelişmelerin işareti olarak algılıyorum.
    Köpüğü atmaya başlamış olabilir 🙂

Sayfa 618/1000 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •