Special Days Image
Sayfa 629/1000 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679729 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,025 - 5,032 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. 31 aralık (yılbaşı) milli piyango çekilişinde en büyük ikramiyenin (70 milyon TL nin) kime çıktığını ve bu parayı ne yaptığını biliyor musunuz ?

2.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Olay tamamen bu ulkelerin kotu yönetilmesinden kaynakli ya da yasadiklari olaylardan
    Rusyanın kirim isgali ruble yi yerle bir etti dunya kadar yaptırım yedi
    Brezilyanın bi önceki baskani yolsuzluklara bulasmisti bir ara real satis yedi sonra toparladi simdi istikrarli cok
    Zar bi ara maliye bakani gorevden alinma surecinde sebebi yolsuzluklardi orda cok sert dalgalandi 1 2 yildir cok dengeli
    Tl anlatmaya gerek yok sayfalar yetmez siyasi krizler rte nin keyfi yarattigi krizler ekonomik yanlislar
    Bi donem sadece rtr nin keyfi konusmalariyla 1.5 tl cakildik dikkatli takip etmistim bu donem dönem cok oldu 2014 de erdem basciya sariyordu kur her konustugunda siddetli artiyordu.
    1.78 - 7.23 hareketinin
    1.78 1.9 ini bernanke konusmasina
    1.9 2.0 gezi olaylarına
    2.0 2.2 suriye isine o yaz ilk kez patlak vermisti
    2.2 2.5 yi 17 25 aralik yolsuzluklarina
    2.5 2.8 i rte basci dalasmasina
    2.8 3 arasi darbe girisimine
    3 3.5 arasini zarrab skandalina
    3.5 3.9 arasini referandum sonucuna
    3.9 4.2 arasini erken secim kararina
    4.2 5.5 arasini akp nin kazanmasina rte nin faize surekli dalasmasina
    5.5 uzeri kontrolün kaybedildigi ve savrulma yeri
    Rahip sadece cakmagi cakti yangina ;)
    Sadece siyasi nedenlerle olsa 5 in altina neden dusemiyoruz?
    Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

3.  Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    Sadece siyasi nedenlerle olsa 5 in altina neden dusemiyoruz?
    Neden siyasette duzelme mi var ?
    Ben mi göremiyorum yolsuzluklar mi bitti ? Baris ortami mi geldi ulkeye ? Hile hurda tam gaz devam ?
    Bakin yukarda milli piyango kime cikti diyor
    4 aydir susmasi ve 24 faiz buraya kdr etkili oldu
    Yeni secim kapida dusman yaratilmali suskunluk biter ;)
    Faiz indirilicek populizm lazim secim oncesi
    31 mart oncesi 6.5 7 gorursek sasirmam
    Tek sartim ; 1 haftadir vob da yabancinin alici olmasi düşündürücü o alimin devam etmemesi lazim

4.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Herkes MB nin Dusuk reservlerini gundeme getiriyor....Ama Su anda MB dan daha fazla dovizi piyasaya suren serbest piyasanin kendisidir....Kayit disi ekonomisi buyuk olan bir ulkenin ne yurt icindeki doviz stogunu nede ulkeye girip cikan gercek doviz miktarini tespit edebilirsiniz

Su anda kim ne kadar istiyorsa Piyasada yeterli miktarda doviz var...Yeterki TL'niz olsun...Piyasada az olan TL dir. Son aylarda kotumser Yerlesikler milyarlarca dolar alimi yaptiklari halde doviz dusmeye devam etti..

Ortada karsilanmayacak gercek bir Fiziki doviz yoklugu olsaydi dolar 7.3 TL den 5 TL'ye asla dusmezdi. Doviz fiyatlari TL karsisinda liner hareketle yukari gitmeye Hep devam ederdi...

Dolarin 7.3 TL hareketi yurt icindeki fiziki doviz alim talebinden dolayi degil yurt disi merkezli manupulatif swap ve FX islemlerinden kaynaklaniyordu.

Yurt icii piyasa islemleri artik devletin kontrolunde. Dolayisiyla kimsenin yurt icinde kolay kolay bir doviz manupulasyonunu yapma sansi yoktur.

Eger hukumet yurt disinda TL'ye yonelik yapilacak Olasi manupulatif saldirilara karsida gerekli onlemleri alirsa doviz fiyatlarinda volatil hareketleri azalir ve normal hareket seyrine oturur.

-Sirket ve bireysellerin doviz borclari ve dovizle borclanma talebi dusuyor..
    -Cari acik dusuyor.
    -Turizm gelirleri artiyor..
    -Butce gelir-gider dengeleri normal
    -Hukumet piyasaya ihtiyaci duyulan TL likiditesini tesvikli kredi, hibe vs yollarla kontrollu bir miktar ve sekilde veriyor...Dengeler oturmaya yavas yavas basliyor.

Makro ekonomi dengelerini bozabilecek en onemli tehlike yurt disindan TL'ye yapilacak olasi yeni saldirilardir....Ulkeyi uzebilecek ve Dovizculeri mutlu edebilecek en onemli olasi gelisme budur.

Turkiye gibi kirilgan gelismekte olan ulkelerin ekonomisini en kolay ve etkili darbe vurmanin yolu kurlardir.

Cunku bizim gibi kirilgan ulkelerde kurlar yukseldigi zaman enflasyon hedefleride kontrolden cikiyor. Enflasyon yukseldigi zaman faizlerde yukari firlamaya basliyor....
    Boylece hukumetlerin butun makro ekonomi dengeleri hedeflerinden sapmaya basliyorlar....
    Sadece dışarıdan saldırı fikri çok kısır bir fikir değil mi? Mesela siz 1 hafta yemek yemezseniz hiçbir çarşı pazar harcamanız olmaz,ne dolara ne TL ye ihtiyaç duyarsınız. İyi de 1 hafta yemedin,2 hafta yemedin diyelim, 1 ay yemezsen açlıktan ölürsün.Bu nedenle belli süre sonra mecbursun gidip para harcayıp yiyecek almaya, o zaman paraya ihtiyacın olmayacak mı?
    Diyelim zengin arkadaşın var,ona güvenip 1 ay sonra ondan borç alıp açlıktan ölmekten kurtulurum demek de saçma geliyor.Sen 1 ay açken o arkadaşın nerede? Öyle biri nasıl bir arkadaş çıkar, varın hesabını yapın.
    Şayet,işin gücün,kazancın varken,yediklerini azaltıp tasarruf yaparak geçinsen ve bütçeni dengelemiş olsan,ne zengin arkadaşa ihtiyacın kalır ne de açlıktan ölürsün.Ama çarşıya pazara gitmeden aç kalıp bakın bütçeyi dengeledim demek ne kadar gerçekçi?
    Benim olup bitenden anladığım budur.

5.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Az evvel can alıcı soruyu habertürkte prof.Ersan hoca sordu...Madem bu HDP terörle anılıyor, PKK ile anılıyor o zaman devlet gücüyle ve organlarıyla bu partiyi neden kapatmıyor anayasa mahkemesi yoluyla siyasi partiler kanununun ilgili maddelerine göre ? neden meclisteler hala ve siyasi parti seçim yardımı alıyorlar cumhurbaşkanı ve devletten ? diye...

Bu soruyu aylardır ben de soruyorum ve hisse.net te de yazmıştım...
    Aslında mevzu neredeyse 20 senelik mevzu. Bir ara aç kapa artema şeklinde,bir karar verememişler bir partiyi kapatıyor sonra yeniden açtırıyorlardı. Sorgulamayan milletin en güzel örneklerinden biri bu konu.Devlet kendi açısından bir tehdit görmediği için mi izin veriyordur,bir tehdit görüp de bağımsız karar veremediği için mi izin veriyor,izin verdiği halde neden tehdit olarak gösteriliyor? ahkam kesme uzmanı 80 milyon kişi bu soruları sormadığına göre bize de " he " diyip geçmek kalıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bu bölümü çıkartalım yazıdan..onun yerine aşağıdakini ekleyelim, yazıyla bütünleşsin, güzel olsun..
    İngiliz finans kuruluşu: 2030'da Türkiye, dünyanın en büyük 5. ekonomisi olacak

https://www.trthaber.com/haber/dunya...ak-400746.html
    Aya çıkmak için bugünden zıplamaya başlamamız lazım.

https://www.linkedin.com/redir/redir...-article_image

7. Nihat Genç - Veryansın Tv'ye abone olalım,
    Bu delikanlı adama destek olalım..

https://www.youtube.com/channel/UCLE...0T4WBjntWoUSXw

8. https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem...lemde-3100332/

31 marttan sonra bu tür haberler yağmur gibi yağacak. .

Sayfa 629/1000 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679729 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •