Sayfa 683/1000 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,457 - 5,464 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    sn. british neden o kadar uzağa gittin.

6 Mart 2018 1 USD 3.79 TL
    16 Ocak 2019 1 USD 5.3445 TL

10 aydaki artış döviz mevduatı faiz getirisi hariç net %41.1 DTH faizini eklersek net getiri *%46.7*

Bu 10 aylık getiri. Bunu yıllıklandırırsak yıllık net %53

Ben rakamlara bakarım, japon karısı falan anlamam.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    sn. british neden o kadar uzağa gittin.

6 Mart 2018 1 USD 3.79 TL
    16 Ocak 2019 1 USD 5.3445 TL

10 aydaki artış döviz mevduatı faiz getirisi hariç net %41.1 DTH faizini eklersek net getiri *%46.7*

Bu 10 aylık getiri. Bunu yıllıklandırırsak yıllık net %53

Ben rakamlara bakarım, japon karısı falan anlamam.
    Daha kötüsü olamaz gibi...O yüzden TLde olmak lazım şuan diye düşünüyorum.

3. Ewet %25 lık faiz varken TL de olmak daha mantıklı,
    Yabancı yoksa dolar bozdurup faize gelirmi düz mantıkla düşünürsek,
    Şahsi fikrim dır .

Y.t.değildir.

SM-C7108 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

İngiltere Başbakanı Theresa May muhalefetin hükümeti düşürme girişimine karşı parlamentodan güvenoyu aldı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Daha kötüsü olamaz gibi...O yüzden TLde olmak lazım şuan diye düşünüyorum.
    o zaman 10 gün kadar önce neden dolarla eurobonda girdiniz? ha uzun vade faiz stopaj avantajı vs diye ise bu yolu önermek daha mantıklı olmaz mı tl'dense.

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    o zaman 10 gün kadar önce neden dolarla eurobonda girdiniz? ha uzun vade faiz stopaj avantajı vs diye ise bu yolu önermek daha mantıklı olmaz mı tl'dense.
    10 yıl boyunca % 7 dolar faizi fırsatı var...Bu fırsat cok uzun sürmez, önümüzde max 6 ay var. Belki daha az...O yüzden onu değerlendirdim, 5,2lerden dolar almıştım....Kademe kademe dolara geciş yapıcam. Seneye bu zaman sıfır TL, ömür boyu tl tutmayı düşünmüyorum..Yüksek faiz varken, dolar cıkamaz. Faiz ne zaman inmeye başlar bilmiyorum ama hazirana kadar şansımız var gibi...

Şuan cash parası olan her türlü şanslı...

Doları koy eurobonda, TL koy faize...Ama bu 10 yılda bir gelen bişey...Borsa, emlak tekrar dövmeye başlar parayı...

7. doların yönü abd ile ilişkilere endeksli. papazı saldılar dolar düşüşe geçti. abd ile ilişkiler iyi gittiği sürece dolar buralarda gider gelir. lakin papaz meselesinde olduğu gibi abd ile ilişkiler koptuğu an dolarda kopar gider. bunu alayınız biliyorsunuz. başınızdaki ağababaları da çok iyi biliyor ki abd ne yaparsa yapsın alttan alıp ilişkileri bozmamaya çalışıyorlar. var mı bunun aksini iddia eden.

8. ekonominin durumu hakkındaki güncel bilgiler için önce ekşi sözlük'te yazılanlara bir göz atın: https://eksisozluk.com/2019-ekonomik-krizi--4628433

daha sonra dolar nereden gelir nereye gider gibi sorular hakkında düşünün, titreyin ve kendinize gelin...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 683/1000 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •