Sayfa 721/1000 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771821 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,761 - 5,768 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Derdim büyük, Sizin tespitinizi doğrulamak için yazıyorum. Bu pazar günü 140 kişilik Kat malikleri genel kurulunda ; yöneticiye 3 bin tl, denetçilere ( 3 kişi ) ayda 250 tl. teklifi geldiğinde, ben divan başkanından söz alarak '' Sayın komşularım, bu binada bahçe yok, havuz yok. Kuru bir blokta yöneticiye 3 bin tl. çok fazla. Rant büyük kavga büyük. Ben 5 kuruş istemiyorum ve her gün burada bulunacağım, yeter bu soyguna son verelim. Denetçilere para vermeyelim. Gönüllü 2-3 komşu denetlesin '' dediğim halde oylama yapıldı ve 3 bin maaş isteyen kişi yönetici seçildi. Bana sadece 12 oy verildi. Demek ki , deveye diken insana seven yaranıyormuş.
    Umutabi nin dediği gibi helak omak için can atan bir toplum olduk. Olan bize de oluyor bu gerzekler yüzünden.
    Sn. Ressam olanı biteni küçük ölçekte resmettiniz. Memlekette de durum bu maalesef.

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. +1.50 leri gören borsaya iyi çaktılar.
    -0.50 le kapandı. Yani şaka gibi bir ülkeyiz.
    Vatandaş parasını nereye koysa kaybetmeye mahkum.
    -Borsa, altın, döviz , mevduat faizi..
    -birde üzerine enflasyonla mücadele etmeye çalışıyor vatandaş.
    -birde işsizlik

iktidar hep kazanabileceğini zannediyor ama öyle bir fırtına gelecek ki , yer yerinden oynayacak. bakalım hangi yönden esecek. hayırlısı.

3. faiz nerede düşmüş esnaf ve kobi kol gibi faizin üstünde oturuyor oda rica minnet en ufak bir eksi harekette krediyide kesiyor
    enflasyon düşmüş oynadıgınız saçma sapan rakamlarda
    sogan depoları yetmedi yakında market baskınları başlayacak

4.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    +1.50 leri gören borsaya iyi çaktılar.
    -0.50 le kapandı. Yani şaka gibi bir ülkeyiz.
    Vatandaş parasını nereye koysa kaybetmeye mahkum.
    -Borsa, altın, döviz , mevduat faizi..
    -birde üzerine enflasyonla mücadele etmeye çalışıyor vatandaş.
    -birde işsizlik
    bunu daha önce de yazmıştım. milletin parasını neye yatırdığını takip ediyorlar ve tersine yatırıyorlar. temel kazanç yöntemleri bu. uygulaması da gayet de basit bir yöntem, süper zeki olmaya gerek yok...

bu ayak oyunlarına karşı benim yaptığım parayı dolara yatırmak. daha önce de yazdığım gibi eğer paralarını dolarda tutan dünyanın en büyük para babaları kaybedecekse ben de o kardeşlerimle birlikte kaybetmeye razıyım, anca beraber kanca beraber...

eğer son beş yılda tl'ye çaktıkları gibi dolara da çakabileceklerse buyursunlar çaksınlar. böylece dolar borcu olan devletimizin eli rahatlamış olur, bir yerden kaybeder diğer taraftan kazanırız...
    Son düzenleme : mdemir; 21-01-2019 saat: 20:58.
    yatırım tavsiyesi değildir.

Markette fiyatlar neden düşsün ki?
    Zaten olması gerektiği kadar yükselmedi.. Üretici firmalar ve satıcı marketler karlarından zarar yazarak fiyatları aşağıda tuttu.

Ağustos ayındaki doların yükselişinde dış güçler yoktu. İç güçler vardı.. Milletin eline verdiler dolarları.. Şimdi yine aynı oyun oynanacak.

Tezgahı seriyorlar pazarda..

Yazık ..

Ülkede şu an herşey çok belirsiz..

Cebinde parası olan ve yatırım yapmak isteyen için herşey çok ucuz..

Parası olmayan ve yaşamak için elindeki parayla idare etmek isteyen için herşey çok pahalı..

Peki 80 milyon vatandaşından sorumlu devlet ne yapıyor..

Hiçbir şey.. Yani konuşuyor.. Konuşmasa icraat yapsa anlardım.. Sadece konuşuyor..

Halen nereye cami yaparım derdinde..

5 sene önce İzmir'in bir şehir camisi yada vb.yok.. İzmir'e yakışmıyor tarzı bir açıklamaları vardı..
    Şimdilerde ellerinde olan devlet kurumlarının bahçelerine cami yapıyorlar İzmir'de.. (Bildiğim Ege Üniversitesi)

Bu ülke ikdidarından önce muhalefetini değiştirmeli.. Hatta bu partilerin hepsini gömmeli..

Bunların çekişmeleri yüzünden vatandaş kaybediyor..

Ben trt meclis tv kurulduğundan beri izlerim meclisi.. Sanırım 20 sene olmuştur.. Belki daha fazla.. Belki saçma ama hoşuma gidiyor izlemek..

Ama böyle bir meclis görmedim.. Herşey bataklık..

Ülke siyaseti her seçimden 3 ay önce kafasını bataklıktan çıkarıyor.. Sonra yine gömüyor bataklığa..
    Şimdi 3 aydan daha az kaldı ama kafayı bataklıktan çıkaramıyor..

Hiç heyecan yok.. Sanki 2 ay sonra seçim yokmuş gibi..
    35 ½

6.  Alıntı Originally Posted by Karşıyakalı Yazıyı Oku
    Markette fiyatlar neden düşsün ki?
    Zaten olması gerektiği kadar yükselmedi.. Üretici firmalar ve satıcı marketler karlarından zarar yazarak fiyatları aşağıda tuttu.

Ağustos ayındaki doların yükselişinde dış güçler yoktu. İç güçler vardı.. Milletin eline verdiler dolarları.. Şimdi yine aynı oyun oynanacak.

Tezgahı seriyorlar pazarda..

Yazık ..

Ülkede şu an herşey çok belirsiz..

Cebinde parası olan ve yatırım yapmak isteyen için herşey çok ucuz..

Parası olmayan ve yaşamak için elindeki parayla idare etmek isteyen için herşey çok pahalı..

Peki 80 milyon vatandaşından sorumlu devlet ne yapıyor..

Hiçbir şey.. Yani konuşuyor.. Konuşmasa icraat yapsa anlardım.. Sadece konuşuyor..

Halen nereye cami yaparım derdinde..

5 sene önce İzmir'in bir şehir camisi yada vb.yok.. İzmir'e yakışmıyor tarzı bir açıklamaları vardı..
    Şimdilerde ellerinde olan devlet kurumlarının bahçelerine cami yapıyorlar İzmir'de.. (Bildiğim Ege Üniversitesi)

Bu ülke ikdidarından önce muhalefetini değiştirmeli.. Hatta bu partilerin hepsini gömmeli..

Bunların çekişmeleri yüzünden vatandaş kaybediyor..

Ben trt meclis tv kurulduğundan beri izlerim meclisi.. Sanırım 20 sene olmuştur.. Belki daha fazla.. Belki saçma ama hoşuma gidiyor izlemek..

Ama böyle bir meclis görmedim.. Herşey bataklık..

Ülke siyaseti her seçimden 3 ay önce kafasını bataklıktan çıkarıyor.. Sonra yine gömüyor bataklığa..
    Şimdi 3 aydan daha az kaldı ama kafayı bataklıktan çıkaramıyor..

Hiç heyecan yok.. Sanki 2 ay sonra seçim yokmuş gibi..
    Bugün pazarcıya Hele dedim Erdoğan bir iktidar olsun ülkeyi kurtaracak düze çıkacağız. Adam ya zaten o iktidar değil mi dedi. Yoo dedim açıklamalara baksana muhalefet adam dedim. Hiç bir kötü işte sorumluluk almıyor. Adam haklısın dedi. Yani Siyaset tuhaf işliyor memlekette. Muhalefeti gören var mı. Bir Karamollaoğlu damardan çalışıyor ona da ve diğer partilere olduğu gibi ekran yasak zaten...

7.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    bunu daha önce de yazmıştım. milletin parasını neye yatırdığını takip ediyorlar ve tersine yatırıyorlar. temel kazanç yöntemleri bu. uygulaması da gayet de basit bir yöntem, süper zeki olmaya gerek yok...

bu ayak oyunlarına karşı benim yaptığım parayı dolara yatırmak. daha önce de yazdığım gibi eğer paralarını dolarda tutan dünyanın en büyük para babaları kaybedecekse ben de o kardeşlerimle birlikte kaybetmeye razıyım, anca beraber kanca beraber...

eğer son beş yılda tl'ye çaktıkları gibi dolara da çakabileceklerse buyursunlar çaksınlar. böylece dolar borcu olan devletimizin eli rahatlamış olur, bir yerden kaybeder diğer taraftan kazanırız...
    haklısınız hocam, dediklerinize katılıyorum

Mutluluğun resmini paylaşmış abidin damadımız az önce....
    Çok mutluyuz çok..

https://twitter.com/BeratAlbayrak/st...40814698041344
    35 ½

Sayfa 721/1000 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771821 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •