Sayfa 758/1000 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,057 - 6,064 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. Twitter linklerine tıklayınca "takip limitine takıldın, daha sonra tekrar dene" diyor çoğu zaman.
    İçeriği kopyalayıp tırnak içinde buraya yapıştırabilirseniz daha faydalı olacaktır.

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Her yerde kalyon, her yerde limak.
    Yahu bu ülkede başka firma yok mu?
    Nihat ÖZDEMİR i (LİMAK) bir konuşurken izle...

.ötü başı nasıl oynuyo konuşurken...O zaman anlaşılıyor Yalakanın biri...

3. Avm'leri geziyorum, neredeyse araç park edecek yer yok otoparklarında. Herkes mi gezmeye gelmiş diyorum, mağazalar gayet dolu, insanlar gayet güzel alışveriş yapıyorlar. Bir şeyler içelim diyorum, malum kahvecinin önünde kuyruk var, 15 tl'lik kahve için insanlar 15dk sıra bekliyorlar.*

Geçenlerde(yarı yıl tatili başlamadan) kayak merkezlerine şöyle bir göz attım. Uludağ, Kartalkaya, Palandöken, Erciyes, Sarıkamış. Fiyatlar uçmuş. "Uçmuş" derken neyi kastettiğimi, lütfen ets yada jolly tur'dan inceleyerek görebilirsiniz. Ama gel gelelim, çocuğumla bir kaymaya gidelim deyin, hiçbirinde yer yok! gidecek olursanız da, konaklama fiyatlarını kenara koyun, saatlik 400tl'lik kayak derslerine hazırlıklı olun, tabi boşta kayak eğitmeni bulabilirseniz.*

Yukarıda yazdıklarımı kenara koyuyorum; dolar-tl 5 aydır soluksuz düşüyor, ekonomide pembe güller açmışcasına. Her ne kadar enflasyon %20 olarak açıklansa da, Tl bazında reel alım gücü %40-50 düşmüş durumda.*

Serbest piyasada, tabiri caizse yaprak kıpırdamıyor, paraya ulaşmak belki de hiç bu kadar zor olmamıştı. Memlekette yaşayan bireylerin DTH'leri sürekli yükseliyor, tıpkı yabancının dolarını bozup hunharca borsada alım yaptığı gibi.*

Beklentim; ocak ayı ortasına kadar, bir cuma akşamı, merkez bankasının faiz indirimine gitmesiydi. Ocak ortası geçti ama ben beklentimi halen sürdürüyorum.*

Yoksa, parasını tl mevduatta değerlendiren yurdum insanı, enflasyon karşısında reel olarak değer kaybı yaşıyor.

Parasını dövize yatıran yurdum insanı, beş aydır değer kaybı yaşıyor.

Bu işten en karlı çıkan, dövizini bozup borsaya giren irlandalılar olacak. Hem yüksekten dövizlerini bozdular. Hem borsada çılgınca bir kazanç elde ediyorlar. hem de daha düşükten döviz alıp, arkalarına bakmadan çıkıp gidecekler. Biz de tüm bu şartlarda "seçimden sonra" diye kendimizi avutacağız.*

Ben bu irlandalıların yerinde olsam sloganım şu olurdu: " Nisanlar+Mayıslar sizin olsun, Ocaklar+Şubatlar bize yeter...

4.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Haberi bilmem
    Bu durum dogruysa
    İki defacto sonuc dogurur
    Bir yedieminin guvenilirliligi ve guvenligi
    İki onun kredisinin ne zaman bitecegi
    2.1 (bi ustteki maddenin izahli detayi) zibilyon ton altun rehinede versen onun dahi bi kiredi limiti var asimi mumkun olmuyan
    Dünyada Mb lerin altın rezevlerini fiziki olarak tuttuğu merkezler var; newyork Londra İsviçre gibi..

Şimdi Zarrak olayından sonra bizim ny daki altınların bir kısmı Londra ya çekildi diye biliyorum. Olay bundan ibaret yani.. kraliçe nin önünde diz çöküp altınları teminat verip para dilendiğimizi zannetmiyorum 🙂
    ytd..

5.  Alıntı Originally Posted by ragwaer Yazıyı Oku
    Avm'leri geziyorum, neredeyse araç park edecek yer yok otoparklarında. Herkes mi gezmeye ...............
    Valla hocam avmler ya da 15 liralık kahvede izdiham yaratanlar benim için gösterge değil.

Yıl 2011,
    kuvyttürk millete daha çok fiziki altın satabilmek için altın veren atm'leri hayata geçirdi.

Yıl 2017-18-19
    Sadece kuveyttürk değil, tüm bankalar, ve hatta devlet, vatandaşın yüzüğünü küpesini elinden alabilmek için gece gündüz SMS gönderiyor, reklam yapıyor.

Benim için gösterge budur.

6. NASA, ülkede hükümetin kapalı olması nedeniyle temizlik görevlilerine cuma gününden itibaren ödeme yapılamayacağını belirterek çalışanlarının tuvalet temizliği için gönüllü olmasını istedi. Demek ki onlarda formu takip ediyorlar..

Alıntı Originally Posted by iboaga59 Yazıyı Oku
    NASA, ülkede hükümetin kapalı olması nedeniyle temizlik görevlilerine cuma gününden itibaren ödeme yapılamayacağını belirterek çalışanlarının tuvalet temizliği için gönüllü olmasını istedi. Demek ki onlarda formu takip ediyorlar..
    Boyutuna gore yarımlık yada 1,5 litrelik şişeleri hazırlasınlar inşallah hepsi reha beyin ki gibi değildir

Sayfa 758/1000 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •