Sayfa 910/1000 İlkİlk ... 410810860900908909910911912920960 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,273 - 7,280 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    amarikanın oyunun bozuyorum dövize yatırım yapmıyorum. ALLAH a inanıyorum faize karşıyım. Enflasyon bankadaki parayı üç yılda p.ç ediyor. Bankada param olmasın mı benim ne yapayım azıcık gümüş aldım... Sende oyunu boz Şehrizar Konaklarından 5 10 tane al...
    Ben de döviz almıyorum,
    onun yerine ithal araba alıyorum, sokaklarda arabaların çokluğuyla övünüyorum.
    Lcd tv alıyorum, cep telefonu alıyorum,
    soğanı, sarımsağı, patatesi, nohutu, mercimeği falan hep ithal alıyorum.
    İthal saman alıyorum, o da yetmiyor eti ithal alıyorum.
    Ama assssssla dolar almıyorum.
    Hağyın mıyım ben dolar alayım?
    Ben doları sadece veriyorum, hep veriyorum.
    Cebimde olmayan doları bile veriyorum.

Böyle de vatansever biriyim işte.

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    2018'de Ziraat Bankası 2.3 milyar lira, Halkbank 1.3 milyar lira görev zararı açıkladı. Ziraat Bankası ile Halkbank'ın görev zararı son 4 yılda ikiye katlanarak 3.6 milyar liraya çıkarken, 2018'de Hazine'ye aktardıkları temettü (kâr payı) sıfır oldu.

https://t24.com.tr/haber/ziraat-bank...cikladi,806739

Nasıl ama?

Dün yedikleri hurmalar neticesi olmalı.

Verin bakalım yandaşa kredileri...

Sonuç belliydi. Belki de zararın gerçek miktarını gizliyorlar.
    Sn.Bora,

Türkiye ABD gibi tam kapitalizm kuralları uygulayamadığı gibi; sosyalizmin kurallarını da uygulayamıyor.

ABD'ye gidenlerin ilk dikkat ettikleri husus, "homeless" diye tabir edilen evsizlerin çok olmasıdır. Oysa evsiz denilen kişiler görece ABD ye nazaran Türkiye'de çok daha azdır...

Türkiye'de ki ekonomik sistem "serbest piyasa ekonomisine bağlı; sosyal devlet" modeli olması sonucudur bu Ziraat Bankası ve Halkbanksı görev zararları....

ABD de ki, sistem acımaz.. Ölen ölür, batan batar.. Vergiler çok önemli bir husustur. Vergi kaçırılmaz, vergi ödenir. ABD de cinayet işle ama vergi kaçırma denilir.

Türkiye'de ekonomik sistem içinde zamanında vergisini ödeyen, borcunu kapatan, kredisini geciktirmeyen bireylere alık gözü ile bakılır...

Kredi kartı hesabı yapamayıp, sağa sola borç takan, banka kredilerini ödeyemeyen, haddinden fazla açılıp BMW, Mercedeslerde binip, İncik Boncuk Konaklarında oturup ödeme zamanı gelince; ama benim param yok ki, denen tayfayı yukarıda izah etmeye çalıştığım dürüst vatandaşların kurtarması gerekir.

O zaman dürüst vatandaşlar haklı olarak;

-Ali Ağaoğlu ata binip reklam filmi çekerken bana mı sordu ki? Ben onun kredilerini ödeyeceğim.

Diyebilir ki; son derece haklıdır...

Sistem maalesef şu şekil;

Futbol klüpleri Euro ve USD ile futbolcu transfer ederler, heryerde 5 yıldızlı otellerde kalırlar, en lüks yemekleri yerler...

Müteahittler deli gibi kar yazarken , karı paylaşmak yada millet umurlarında değildir; lakin piyasa azıcık bozuldu mu, millet beni kurtarsın moduna girerler..

Şirketler, bireysel kredi kartı mağdurları bende borç ödeyemiyorum, Ziraat Bankası borçlarımı ödesin, der...

Tüm bu giderleri şu an Ziraat, Vakıf ve Halkbank ödüyor.. Bu bankalara; ana borcu ödeyemeyen mudinin bu yapılandırılmış kredilerin ödenmesini beklemek en hafif tabirimle ALIKLIKTIR...

İster beğenin ister beğenmeyin olay aynen şu şekilde olacaktır...

(Sn. BORA iktisatçı değilim, ama tecrübem büyüktür; eğitimli değilim, ama alaylıyım...)

- Uyanıklar bankalara;
    - Bankalar Hazineye;
    - Hazine Maliyeye;
    -Maliye Gelir İdaresi Başkanlığına;
    -Gelir İdaresi Başkanlığı'da ....... Nereye?

82,000,000 a.......

Bu kazık 82,000,000 paydaşa bölününce herkesin canı daha az yanar, bir ah; bir oh deriz; unuturuz...

Böylece sistemde herbir kişi, şirket yüzdürülmüş, idare edilmiş olunur...

Oysa bu tip yarım yamalak sistemlerde ne maliyen, ne hazinen güçlü olmaz... O da yarım yamalak olur...

O sebeple ben tam KAPİTALİZM diyorum... Madem başkanlık sistemi geldi...

Dürüst ve borçlarını zamanında ödeyip; ayağını yorganına göre uzatan bir vatandaş olarak; Ali Ağaoğlunun borcunu ben ödemek istemiyorum...

Devlet 82 milyon dan 25 milyon kişiye emekli, yetim, dul, gazi, şehit, düşkün, yaşlı, fakir, fukara, garip gureba ünvanı altında maaş ödemesi yapıyormuş, bu nedir yahu allah aşkına....

Saygılarımla....

3. Sn. selka;

Eğer kimin daha zengin olacağına, kimin daha fakir olacağına piyasa karar veriyorsa bu sisteme kapitalizm denir.
    Yok eğer kimse zengin olmasın, tüm fazlalık kazanç devletin olsun deniyorsa bu da sosyalizmdir.

Ama bizde bu fazlalık kazançlar devlete gitmiyor ama diğer taraftan kime gideceğini de devlet belirliyor. Bu nedenle bizdeki sisteme "devlet kapitalizmi" demek en doğrusu gibi.
    tam kapitalizme bizim insanınızım vicdanı el vermez ama 85 milyonun 25 milyonu yardım alıyorsa orda bir sorun olduğu kesin.
    Tam kapitalizm diyemem ama daha fazla kapitalizm ve daha az çok az devlet müdahelesi süper olur gibi.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. FAİZ+ENFLASYON+KUR Sarmalını önlemeye yönelik alınan tedbirler tamamen suni ve yalanlardan ibaret. Bunu kendileri de biliyor ama böyle idare etmek zorundalar. Bakalım bu yapay tedbirlerle nereye kadar götürebilecekler.

5.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    amarikanın oyunun bozuyorum dövize yatırım yapmıyorum. ALLAH a inanıyorum faize karşıyım.
    ateizim ben. dolara %5 faiz alıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    FAİZ+ENFLASYON+KUR Sarmalını önlemeye yönelik alınan tedbirler tamamen suni ve yalanlardan ibaret. Bunu kendileri de biliyor ama böyle idare etmek zorundalar. Bakalım bu yapay tedbirlerle nereye kadar götürebilecekler.
    Para lazım para hemde çok para. DIBS lere dikkat önümüzdeki süreçte. Dolayısıyla tahvil faizlerine.

Alıntı Originally Posted by asmakaptan Yazıyı Oku
    döviz almayı amerikanın haydutluk politikasını gördükten sonra kendime yasakladım
    Adam asilmamamak icin asmakaptan olmuştu. Yönetim yanli s anladı. Asmakabak gibi aştı. Bakalım bir sonraki niki e olacak. Salak herif eceli gelen köpek misali niki alır almaz ya döviz tipiklerine ya cafeye koşuyor. Git bir süre başka başlıklarda yaz.

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Yurt dışındaymış yahu, orada da gaymeylen alıyormuş maasi!
    Eline düşen yaşamıyor. Sonra troll yok diye topik topik dolaniyon

Sayfa 910/1000 İlkİlk ... 410810860900908909910911912920960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •