Sayfa 73/952 İlkİlk ... 2363717273747583123173573 ... SonSon
Arama sonucu : 7615 madde; 577 - 584 arası.

Konu: TSKB - T. Sınai Kalkınma Bankası

1. Amerikadaki milyoner aileler uzerinde arastirma yapilmis nesiller boyu sirket hisseleri tutuyormus bu aileler . Portfoylerinin %20 si hissede imis evet 20 yil uzun sure haklisiniz ama dedeniz babaniz size alsa idi zamaninda zaten sizde almak zorunda kalmaz idiniz . Fedakarlik denilebilir ama bi yerden baslamak lazim yas 30 . 50 yasimda zaten emekli olmamis olcgm ama temettum ile emekli olurum ve gelecek nesilde hep dua eder cocugunuz rahat yasar ozgur olur finansal olarak nesi kotu . 20 yilda bence cok uzun bir sure degil . Borsada kazanc = uzun vadeli sabir .
    Syg

SM-G570F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by temettü2023 Yazıyı Oku
    Amerikadaki milyoner aileler uzerinde arastirma yapilmis nesiller boyu sirket hisseleri tutuyormus bu aileler . Portfoylerinin %20 si hissede imis evet 20 yil uzun sure haklisiniz ama dedeniz babaniz size alsa idi zamaninda zaten sizde almak zorunda kalmaz idiniz . Fedakarlik denilebilir ama bi yerden baslamak lazim yas 30 . 50 yasimda zaten emekli olmamis olcgm ama temettum ile emekli olurum ve gelecek nesilde hep dua eder cocugunuz rahat yasar ozgur olur finansal olarak nesi kotu . 20 yilda bence cok uzun bir sure degil . Borsada kazanc = uzun vadeli sabir .
    Syg

Böyle bir niyetiniz varsa özkaynak getiri oranı genel olarak yüksek seyreden ve düzenli temettü ödeme alışkanlığı olan hisselerden seçmeniz yararınıza olur.

3. Sanayi hisseleri mi daha cok tavsiye edersiniz ozkaynak verimliligi olarak. Aslinda benim tskb soda ve aselsani begenme sebebim bedelsiz veriyor olmalari . Temettu veren hisseleri aldigimiz temettu ile cogaltin mi demek istiyorsunuz

Sanayi hisseleri mi daha cok tavsiye edersiniz ozkaynak verimliligi olarak. Aslinda benim tskb soda ve aselsani begenme sebebim bedelsiz veriyor olmalari . Temettu veren hisseleri aldigimiz temettu ile cogaltin mi demek istiyorsunuz

bedelsiz ne özelliği var önemli olan hissenin prim yapması temettüde şu özelliği var size para veriyor istediğiniz şekilde kullanın diyor istersen farklı hisse alırsın istersen temettüsünü aldığın hisseye ek alım yaparsın yada temettü parasını yersin bedelsizde böyle bir seçim özgürlüğün yok o yüzden bedelsiz out temettü in çok basit.

Tskb yatirimcisi bence cok uzun vadeli girecekse girmelidir en az 15 yil yil vadeli yatirim icin ideal bir hisse derim

en uzun kaç yıl beklediniz bir hissede?15 yıl yazması kolay ben 3,5 yıl bekledim sıkıldım belli noktandan sonra bu forumlarda var mı?5 yıl bekleyen hissede 100 kişide belki 5 kişi tabi ben al,sat yapmayan sadece hissede bekleyenleri kastediyorum.sadece hisse verirse temettü parası alacak al,sat yapmak yada farklı hisseden alım yapmak yok.işkembeden yaz 15 yıl diye.bende 30 yıl diyim bari toprağın altında sayarız.

Tskb yatirimcisi bence cok uzun vadeli girecekse girmelidir en az 15 yil yil vadeli yatirim icin ideal bir hisse derim

siz zaten 15 yıl yazdığınızda açıkladığı çeyrek bilançoları incelemek gereksiz yıllık kara da bakmak gereksiz 15 yıl yazıyorsunuz bide.
    Son düzenleme : anadolulu alp; 09-03-2018 saat: 03:19.

7. hisse uzun vade için ideal ama beklemek de sıkıyor
    ağır hisse vesselam.. eldeki tskbnin yarısını alsat yapıyorum, başka türlü zaman geçmiyor burada

Alıntı Originally Posted by esiyok Yazıyı Oku
    hisse uzun vade için ideal ama beklemek de sıkıyor
    ağır hisse vesselam.. eldeki tskbnin yarısını alsat yapıyorum, başka türlü zaman geçmiyor burada
    aynen al,sat yapmadan beklemek herkes yapamaz sıkar kolay mı 3,5 yıl beklemek yada 5 yıl beklemek yazması kolay.o yüzden uzuncu olmak çok zor bence maliyeti kötü olduğu için zarar olduğu için mecburen uzuncu olurlar.

Sayfa 73/952 İlkİlk ... 2363717273747583123173573 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •