Sayfa 67/153 İlkİlk ... 1757656667686977117 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 529 - 536 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Merhaba
    Konunun takipçisiyim. Umarım beklentiniz dahilinde gerceklesir planlarınız. Önemli olan tasarruf bilinci bence gerisi gelir. Birkaç aydır ben de ufak ufak toplamaya başladım beğendiğim 8 hisseden. Bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by albatros01 Yazıyı Oku
    Merhaba
    Konunun takipçisiyim. Umarım beklentiniz dahilinde gerceklesir planlarınız. Önemli olan tasarruf bilinci bence gerisi gelir. Birkaç aydır ben de ufak ufak toplamaya başladım beğendiğim 8 hisseden. Bol kazançlar.
    Bol şanslar 👍

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Ek 20926
    Hisseler temettü verimleri.
    ekgyo yok burada, neden

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    1.. 12 aylık kâr ve temettü beklentisi olanlar belirlenir 2.. bu listede teknik olarak alıma uygun olanlar tespit edilir 3.. temettü verim oranı yüksek olanlar satın alınır 4... temettüler alınır ve o hisseler tekniğe bakılarak satılır 5... satılan hisseler tekniğe uygun olarak sat al yapılarak bir sonraki temettü dönemine kadar devam edilir.. 6... eğer 1 yıl sonra temett vermesi halen olsı ise yola bu şekilde devam edilir Sonuç: hem temttü alınır hem hisse çoğaltılır .. eğer sattığınız hisse hiç geri gelmediyse asla yukarıdan alınmaz yedek hisselere yada nakitte tutulur..

Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    ekgyo yok burada, neden

Gyo ve bankalarla ilgilenmiyorum.

Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    1.. 12 aylık kâr ve temettü beklentisi olanlar belirlenir 2.. bu listede teknik olarak alıma uygun olanlar tespit edilir 3.. temettü verim oranı yüksek olanlar satın alınır 4... temettüler alınır ve o hisseler tekniğe bakılarak satılır 5... satılan hisseler tekniğe uygun olarak sat al yapılarak bir sonraki temettü dönemine kadar devam edilir.. 6... eğer 1 yıl sonra temett vermesi halen olsı ise yola bu şekilde devam edilir Sonuç: hem temttü alınır hem hisse çoğaltılır .. eğer sattığınız hisse hiç geri gelmediyse asla yukarıdan alınmaz yedek hisselere yada nakitte tutulur..

Teknik bilgim yok denecek kadar az. Zaten hisse alım satım işine pek girmeyi düşünmüyorum.
    Avcılık toplayıcılık yapacağım 😀
    Yüzde 100 artan hissenin yarısını elden çıkarıp yeni ucuz hisselerden alım yapmak gibi bir fikrim var. Portfoyde tabloları güzel fakat ucuz kalmış hisselerden toplama niyetindeyim şimdilik.

Peter lynch borsada tek başına Twitter'dan alıntıdır.

8.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku

Al sat yapılacaksa temettü almanın bi önemi yokki. Sadece hisseye ödediğin paranın bi kısmın nakit almış olursun yani hamallık olur.

Sayfa 67/153 İlkİlk ... 1757656667686977117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •