Sayfa 88/153 İlkİlk ... 3878868788899098138 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 697 - 704 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

2. Tosunpasa dostum biraz gec oldu yazmam. Is guc zor oluyor girmek..Bakmissin egeene. Gordugun gibi portfoyde olmasi gereken bir hisse. Gelecegi parlak yatirimlari iyi. Beni tek dusunduren konu su bedelsiz algisi. Keske bu kadar yuksek bedelsiz potansiyeli olmasa. Sirket gercekten super. Ama maalesef boyle cok umutla bekleyen insan olunca genelde sonucu husran oluyor. Bedelsizde kapiya dayandi artik. Bakalim ne yapacak. Su an yukseliste. Maliyetim dusuk. Ama portfoy payimi iyi bir firsat vermezse arttirmayi dusunmuyorum. Muhtemelen bugunlerde arttirmadigim icin pisman olacagim ama olsun diger ucuz kagitlardan aliyorum. Topiginde yer alan biri olarak ve Erhan hocamin sayesindede mal cok ucuz degilse almamayi ogrendim. Ama sende egeeni ucuz hesapladin. Bilancolar gelsin belki erhan hocam bize yeni listeyi update edip atar. O zaman daha net goruruz.

Yatirim tavsiyesi degildir!

Aynen bilanço önemli hisse son baktığımda gayet uygun duruyordu.

Twitter ''jordan kamuran''alıntıdır

Mkk e-cas üzerinden bende otomatik blokaj koydum. Şimdi deneme amaçlı bir lot satmaya çalıştım sistem izin vermiyor. 👍

6.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Mkk e-cas üzerinden bende otomatik blokaj koydum. Şimdi deneme amaçlı bir lot satmaya çalıştım sistem izin vermiyor.
    Bloke 2 gün sonra kalkıyor diye biliyorum aklınızda bulunsun.
    Saygılarımla

Alıntı Originally Posted by enismutlu Yazıyı Oku
    Bloke 2 gün sonra kalkıyor diye biliyorum aklınızda bulunsun.
    Saygılarımla
    Otomatik blokajda bitiş tarihi olarak 22 Şubat 2020 dedim. İstediğin kadar süre verebiliyorsun gibi
    İki gün sonra bir daha denerim olmazsa.

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Cahilce ile cahil farklı şeyler yaptıgınız yorum cahilce demek araştırmadan ezbere, bir hesap, bilimsel araştırma veya bir kanıt olmaksızın savunduğunuz arguman kesin bir bilgi içermiyor demek.

Gelelım fonlar meselesıne FON lar kımdır ne kadar getiri üretir. Getirilerinin temettü vesilesiyle veyahutta temettü veren hisselerden geçtiği argumanını neye dayanarak söylediniz ? Bu fonların çok süper getiriler elde ettiği argumanına nereden vardınız ?

Bir fon türkiyede çoğunlukla temettü veren hisseleri almışsa bile bunun gerçekten temettü vermiş olmasından kaynaklandığına nasıl emin oldunuz bir fon bu kadar basit bir argumanla yatırım kararı alabılır mı ?

Tek taraflı bakış açısına sahipsiniz "sorgulama" yeteneği kazandığınızda herşeye şüpheyle bakacak dolayısıyla hem karşı argumanı hemde sizin argumanızı araştırmak zorunda kalacaksınız. Araştırdıgınız da da empatı yetenegı kazanacaksınız. Bilinçlenecek ve farklı pencerelerden bakmayı öğreneceksiniz. En doğru ve saglıklı bilginin ne oldugunu karar vereceksiniz.

Warren buffet örnek aldıgınız bır yatırımcı mektuplarını lütfen okuyun temettü hakkında ne demiş ve kendı şirketi niçin temettü dağıtmıyormuş bir okuyun.

Buffetin şirketinin hisse fiyatına bır bakın senelerdır temettü dağıtmayan bu şirketin 1 lotu 308 usd 1990 da 7 usd imiş. Hiç temettü dagımayan bu şirket niye cakılmıyor bu temettüye önem veren fonlara ne oldu daha sayayım mı nasılsa bılımsel gıtmeyı sevıyorum.

Google - facebook - Amazon - ebay - yahoo! - blackberry - discovery - netflix

Hayatları boyunca bir kere dahi temettü dağıtmamışlardır.

niye bu hisseler şu an çakılmadı Bu yabancı fonlar bu hisselerin hiçbirini almadılarsa çok yazık gördüğünüz bu şirketlerin her biri türkiyeyi komple satın alacak büyüklükteler. Hisse grafiklerinide lütfen inceleyin yatırımcı ne kazanmış bir bakın!

Yabancı bir fon sizin argumanınıza göre bu hisseleri almadılarsa zaten benım gözüm de başarısız fonlardır. Ha yok almışlardır diyorsanız sızın Fonlar temettüye önem verir argumanınız çöp oluyor.

Ayrıca fonlar temettüye önem versin veya vermesin bunun ne önemi var ki siz para kazanıyor musunuz ona bakın.

Benim yazdılarınızdan anladıgım şu;

Birilerinden veya bir yerlerden temettü ile ilgili yazıları okumuş ve bu okudugunuz kişinin yazılarını hiç üzerinde düşünmeden "DOĞRU" bilgi olarak kabul etmişsiniz. BU konuda hiçbir araştırma okuma dokuma sorgulama yapmamanıza rağmen. Sanki okumuş araştırmış DOĞRU olduguna kanaat getirmişçesine.

Ezbere bir bilgiyi diğerlerine aktarmanız Benim gözümde hoş olmayan.

TTraka gelirsek düşüşünün sebebini asla bilemeyiz şudur desek şüpheli budur desek şüpheli bunu asla öğrenemeyeceğiz.

Zaten bu şirket 2018 den beri düşüyor. 2016 ila 2018 arasında temettü dahil 0 getiri üretmiş yatırımcısına. 2016 2018 arası bu şirkete yatırım yapan yabancı fonlar niye getiri üretememiş niye hisse fiyatını yukarı cıkartamamışlar.

Temettü vermişmi vermiş niye çıkmamış yukarı bir hissede fonların gırmesı ve cıkması sızın ıcın cok onemlı ya ttrak'da 2016 2018 döneminde temettü verdiği için bu fonlar alışlarına devam etmesine rağmen niye fiyat yükselememiş.

Bir yatırımcı olarak beni "aydınlat" dediğim zaman kaçıyorsunuz. Çünkü konu hakkında bir araştırmanız yok yazıları okuyor okudugunuz oranda bilgileniyorsunuz soru sorulunca da sebebini açıkla deyince de kaçıyorsunuz çünkü kendınız de bilmiyorsunuz sorunun cevabını bırılerı oyle dedi herhalde doğrudur argumanını ınsanlara satıyorsunuz.

Yanlış bilgi veya konu hakkında bir fikriniz olmamasına rağmen kulaktan kulağa bu bilgiyi iletiyorsunuz.

Sık sık "Din"den örnek vermek zorunda kalıyorum. Çünkü hikaye aynı. Anne ve babamızdan bu doğru dindir. Bilgisini doğru kabul edip kuranı-ı kerimi hiç okumamış araştırmamış dinlerin tarihini dahi bilmediğimiz halde.

Sen ne diyorsun olum lan cehennemde yanacan benim dinim doğru din gel sende benden ol diyoruz.

Aynı şekilde karşı taraf ta sen yanacan cehennemde asıl benimki doğru din diyor.

Komık ve cahilce değilmi dur ya tartısmak yerine oturalım araştıralım senin dinin ne demiş benimki ne demiş. Hangisi güzel mantıklı ise o dine geçelim birbirimize iyilik yapmak ve cennetten bir köşe kapmak istemiyormuyuz.

EEE o halde oturup konusalım araştıralım demek yerine her iki tarafta saçma bir biçimde kendısının haklı oldugunu düşünüyor.

Yoksa tartısmaktan ve yanılmaktan mı korkuyorlar ? ya onunkı yanlış bir dinse. Bundan niye korkarsın ki. Sen istemiyormuydun cennetten bir köşe ?

Malesef insanoğlu bu kadar gelişmemiş düzeyde. Birde zeki oldugumuzu söyleriz.

İşte temettü ve diğer tüm bilgilere bakış açısı malesef aynı Dinler de oldugu gibi. Sen ne diyorsun lan benimki doğru. Nasıl dogru acıkla.

EE hoca öyle dedi.
    annem babam öyle dedi. Ha yani sen hiç okumadın bır bılgın yok herhalde hoca dedıyse dogru demıstır dıyorsun.

Peki ben hoca kılıgına girip doğru dın hıristiyanlık desem buna da mı ınanacan.

Yapılması gereken basit oturacaksın her iki tarafıda yada kaç tane seçenekkarsı arguman varsa araştıracan düşünecen sorgulayacan. Doğrusu budur diyecen o yolda gidecen.

Ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayacan!

Biri neden bunu seçtin dediğinde de tak tak tak bütün argumanlarını delıllerıyle saçacan.
    Gelişmekte olan bir ülkenin şirket hisseleri ile Google ve Netflix gibi dünya devlerini karşılaştırmak çok başarılı bir analiz olmuş gerçekten. Bir de gerçekten önemli bir şey söylemiş gibi ünlemle falan bitirmişsiniz.

Sizin uzun vadeli portföylerinizi 10 yıl sonra görmek isterdim, eğlenceli olurdu.

Neyse, diyorum ya, herkes anlatılan şeyi anlayabildiği ölçüde anlar. Uzatmanın manası yok. Allah herkese hayırlı kazanç nasip etsin.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sayfa 88/153 İlkİlk ... 3878868788899098138 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •