Sayfa 77/153 İlkİlk ... 2767757677787987127 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 609 - 616 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    sevgili tosun paşa merhaba.. gedik yatırım sayfasını inceledim kâr zarar hesabını. fakat sanki bi eksik hesap var orada..2001 11 eylülde ben tabandan aselsan almıştım.. 100 lot 5 li rakamdan.. hiç satmasaydım ev alıyordu.. lakin o sitede sadece temettü hesabı yapıyor bedelsizleri hesaplamıyor sanki.. doğru mu

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Merhaba üstat. Bu konuda bir bilgim malesef yok. Sitede sadece temettü verimi gösterdiğine göre söylediğiniz gibi bedelsizleri hesaplamamis olabilir. Sadece tahmin yürütüyorum.
    https://yatirim.akbank.com/tr-tr/his...px?hisse=ASELS
    Bir de buna bakar mısınız.
    Akbank'ın daha doğru sanki.
    Bedelsiz de var. 100 lot 320 bin tl diyor ama bilemedim.

Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Merhaba üstat. Bu konuda bir bilgim malesef yok. Sitede sadece temettü verimi gösterdiğine göre söylediğiniz gibi bedelsizleri hesaplamamis olabilir. Sadece tahmin yürütüyorum.
    gedikle akbankı karşılaştırdığımda alım tutarı üzerinden hesaplama yapılırsa birbirine çok yakın sonuçlar veriyor. senet adedi üzerinden hesaplama yapıldığında ise apayrı sonuçlar çıkıyor.
    eğer lot adedi üzerinden hesaplanırsa akbank bedelsiz ve bedelli temettü ne var ne yok hesaba katıyor. gedik baz almıyor anladığım kadarıyla. bu yüzden daha önce yaptığımız hesapların hepsi çöp olmuş durumda. çünkü bedelsiz de işin içine girdiğinde renk çok değişiyor.
    örneğin gedik yatırımda 02.01.2009 tarihinde alınan 100 lot trkcam'ın güncel değeri 366 tl görünmekte. fakat akbank üzerinden baktığımda 934 tl görünüyor.
    tabi bu şekilde hesaplama yapıldığında enflasyondan arındırılmış fiyata ulaşmak için biraz uğraşmak gerekli.
    bilgilendirmeniz için teşekkürler. önemli bir konuya değinmiş oldunuz.
    temettü ve bedelsizlerin eklenmediği fiyat bulup yeniden hesaplama yapılması gerekli ama uğraştırıcı biraz.
    ama şu bir gerçek ki getiriler çok çok daha yüksek olmalı eğer akbank'ın hesabı doğruysa.
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

http://tuncaytursucu.com/arclk-2018-...teknik-analiz/
    Tuncay bey sitesinde bilanço analizlerini yayınlamaya başladı. Arçelik soda trkcm vs.
    Saygılar.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    eyvallah.. bol ve hayırlı kazançlar

temettü için bir hisse söyleyim fmizp martta 2.5 tl temettü bekleniyor aselasan 28 e geri gelecek benim umudum var

SM-G9650 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    sevgili tosun paşa merhaba.. gedik yatırım sayfasını inceledim kâr zarar hesabını. fakat sanki bi eksik hesap var orada..2001 11 eylülde ben tabandan aselsan almıştım.. 100 lot 5 li rakamdan.. hiç satmasaydım ev alıyordu.. lakin o sitede sadece temettü hesabı yapıyor bedelsizleri hesaplamıyor sanki.. doğru mu

bu arada akbank hesabı daha doğru yaptı sanki.. 535 tl 300 bin lira olmuş.. 17 yılda..

bu arada akbank hesabı daha doğru yaptı sanki.. 535 tl 300 bin lira olmuş.. 17 yılda..

Paraya bak 😀😀😀
    Evet gedikte bedelsiz yok. Bedelsizleri de işin içine dahil edince al-yat daha bir sempatik gelmeye başladı 😀😀😀
    Alıma tam gaz devam sonu ne olursa olsun.
    Saygılar...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    doğru hisseyi bul al yat..satma temettüsünü ye

Sayfa 77/153 İlkİlk ... 2767757677787987127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •