Sayfa 70/153 İlkİlk ... 2060686970717280120 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 553 - 560 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Alıntı Originally Posted by SabitGelirli Yazıyı Oku
    Ölüme yatırım yapmak ister misiniz? Nasıl ölüme mi diyorsunuz? Müşterilerini ölmesiyle para kazanan bir şirkete yatırım yapmak ister misiniz? Hepsi bu yazımda.

Ölüme Yatırım Yapmak İster misiniz? https://sabitgelirli.com/olume-yatir...ister-misiniz/

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Saygılarımla.
    Sabit Gelirli.
    Ama iyi sektörmüş😀

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    benim yıllar önce okudugum kitaplardan ve izlediğim videolardan vesaireden ve tabiki ekonomıyı ogrenme hırsından, Öncedne öğrendıgım bilgilerin derlemesini olabılecke en özet ve ispata dayalı bır bıcımde gösteren bir youtubere denk geldım.

Daha bugun keşfettim hemen hemene dünyanın yönetimi ve ekonomıyle ılgılı tum vıdeolarını izledim saat 6 dan 12 ye kadar full vıdeolarını ızledım.

https://www.youtube.com/watch?v=KZysGEOVHfI
    hocam kanal çok güzel çok fazla video var. oynatma listelerine baktım. kişisel gelişim serisi var.
    ekonomi ya da dünya siyaseti için bir liste yapmamışlar galiba.
    süper güç olmak diye bir seri var. oradan başlıyorum

https://youtu.be/PYG_V6osB1Y
    Konuyla alakasız.
    Gözbebeğimiz tai'nin ürettiği anka göklerde.
    Orduya 10 adet siparişi teslim edilmiş.
    Bu alanda daha çok çalışmamız lazım.
    Komşuların hali ortada. Eminim gözlerine kestirseler çoktan bizi de halletmişlerdi. Ya suudlar gibi köpekçe yaşayacağız ya da bu yolda durmadan yürümeye devam edeceğiz.
    Saygılar..

4.  Alıntı Originally Posted by 10lukhisse Yazıyı Oku
    hocam kanal çok güzel çok fazla video var. oynatma listelerine baktım. kişisel gelişim serisi var.
    ekonomi ya da dünya siyaseti için bir liste yapmamışlar galiba.
    süper güç olmak diye bir seri var. oradan başlıyorum
    evet o seriyi kastettim bende

linkide paylaşayalım

https://www.youtube.com/watch?v=kCHm...5nFqCA8YrhvCfQ
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    https://youtu.be/PYG_V6osB1Y
    Konuyla alakasız.
    Gözbebeğimiz tai'nin ürettiği anka göklerde.
    Orduya 10 adet siparişi teslim edilmiş.
    Bu alanda daha çok çalışmamız lazım.
    Komşuların hali ortada. Eminim gözlerine kestirseler çoktan bizi de halletmişlerdi. Ya suudlar gibi köpekçe yaşayacağız ya da bu yolda durmadan yürümeye devam edeceğiz.
    Saygılar..
    tosunpasa hocam ülkemiz için ve içinde bulundugumuz sistem gereği bunlar şimdilik gerekli şeyler. Ülkemiz gelişsin büyüsün bomba üretsin füze üretsin vesaire.

Ama bizlerin toplum olarak düşünce yapımızı değiştirmemiz lazım. Din, dil, ırk, mezheb artık milliyetçilikte girdi bence bunun içine bunlar insanı insanlığı doğayı yaşamı içinde bulundugumuz dünyayı mahfediyor. Kendimizi korumak zorundayız ama kendi kendimizi yine kendi ırkımız olan insandan koruyor olmak saçma değil mi ?

İnsan olarak zeki olduğumuzu düşünürüz kendi ırkını öldüren zarar veren ve onların ölmesi için silah üreten bir insan ırkı kendi kitle imha silahlarını üreten bir ırk nasıl zeki kabul edebiliriz.

Dünyada hala yarısından fazlası gelişmemiş insan topluluğu silah üreteni ayakta alkışlıyoruz tamam üretiliyorda kimin için üretiliyor bir başka ülkenin çolugunu cocugunu öldürmek için üretiliyor. Bir gün o alkışladıgımız silahları bir başkası tarafından bizimde kafamıza atılabilir.

Seçilmiş kişi oldugunuzu mu düşünüyorsunuz türkiyede doğduğunuz için afrikada doğan bir çocugun ne suçu günahı vardı ? Suriyede doğmuş olmak kimin suçu senmi seçtin türkiyeyi. Bu topraklarda doğmuş oldugun için kendini seçilmiş kişi sanıyorsun. Hayır tamamen tesaduftü. Eğer sen özellikle seçilmiş kişi isen bir adaletsizlik var demektir. Öteki insanlar senin bomban yüzünden ölmek zorunda değil. Haklı oldugunu nerden biliyorsun.

Bir ülkeyi yok etmek için sundugun gerekçeler de haklı olduguna kim karar veriyor hangi objektif bakış açısıyla insanları ülkeleri yargılayıp onların öldürülmesi veya o ülkenin bombalanması gerektiğine karar veriyorsun ?

Adaletli davrandığını nerden emin olabileceğim ? Ülkeler arası çatışmalarda haklı olduğuna kim karar veriyor ?

Bunların üzerine düşünmemiz gerekir toplum olarak ölmek ve öldürmek bu kadar basit mi bizim gözümüz de ?

sen suçlusun çünkü senin ülkenin yöneticisi şöyle yaptı denilip, Ülkenin tüm insanları öldürmek için füzeler yolluyorsun. Nerden biliyorsun o kişinin suçlu bir yönetici olduguna ? varsayalımkı suçlu peki benim o ülkede yaşamış olmam mı hataydı yani ? Benim cocugum niye ölmek zorunda başımızda ki yönetici suçluysa o yargılansın ülkemin topraklarımın ne suçu var.

Ayrıca kime göre neye göre hangi bakış açısına göre hatalıyız sana göre sen haklısın ama bana görede ben haklıyım. Gerçekten dürst bir yargılama yapıldıgını nerden bıleceksınız ?

Yaşadığımız DÜNYA öyle bir dünya ki var olan zenginliklerin %40'ına toplumun %1'i sahip. Her gün 34,000 kişi yoksulluk ve önlenebilir hastalıklardan ÖLDÜĞÜNÜ, Nüfusun %50'sinin günde 2 dolardan daha az gelirle yaşadığı bir DÜNYA.

Çok net bir şey var ki, BİR ŞEYLER ÇOK AMA ÇOK YANLIŞ!!!

Farkında olalım yada olmayalım, var olan tüm kurumların sistemin ve toplumun can damarı "PARA" dır. BU nedenle parasal sistemin nasıl işlediğini anlamak, neden bu şekilde yaşadığımızı anlamak açısından çok ÖNEMLİ!

Ne yazık ki EKONOMİ genellikle karmaşık ve sıkıcı olarak algılanır. Bitmek tükenmek bilmeyen ekonomik terimler ve göz korkutucu matematik, İnsanları anlama çabalarından caydırır.

Fakat gerçekte ekonomik sisteme yakıştırılan karmaşıklık bir MASKEDEN ibarettir. İnsanlığın katlanmak zorunda kaldığı en FELÇ edici yapıyı GİZLEMEK üzere TASARLANMIŞTIR.

"Kimse özgür olduğuna inanan birinden daha iyi köle olamaz."
    -johann wolfgang goethe-

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. Tosunpasa hocam siz borfini satın almıştınız değil mi ? Yani Fastweb Mali Analiz Pro

Alıntı Originally Posted by enismutlu Yazıyı Oku
    Tosunpasa hocam siz borfini satın almıştınız değil mi ? Yani Fastweb Mali Analiz Pro
    Aynen hocam.
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

8.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Aynen hocam.
    Tesekkur ederim excel ile bilanço formatı oluşturmakta harcanan zaman ve elektrik enerjisi programdan pahalıya gelecek temin etmekte fayda var. Teşekkürler yeniden

Sayfa 70/153 İlkİlk ... 2060686970717280120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •