Sayfa 19/58 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
Arama sonucu : 460 madde; 145 - 152 arası.

Konu: AKSUE - Aksu Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Aksu'nun mücadelesi sonucu denetçi atanması oldukça ciddi ve önemi bir konu. Bu linkte bahsedilenler buz dağının görünen yüzü. Yatırımcı haklarını gasp etmeye o kadar alıştı ki bu aile artık aleniyete dökmeye başlamışlardı ve bilançoda bazı noktaları gizleme gereği bile duymuyorlardı. Bu denetçileri satın alamazlarsa çok başları ağrıyacak. Demirel yönetimi için oldukça sıkıntılı bir süreç başlıyor.

Demirel şirketlerine yatırım yapmış herkesin yatıp kalkıp Aksu yönetimine dua etmesi lazım. Yoksa yatırımcı haklarının gasbı aynen devam eder, bilgiye ulaşamayan yatırımcının haberi bile olmazdı belki de.
    Yatırımcı haklarını Savunduğu Yüzde 7.5 yaklaşık 16-17 milyon usdlik payını Göltaş enerjiye vererek ortaya koydu...Sahi siz bu yazdığínıza inaníyormusunuz.Ben borsadan anladığínizi ve iyi hesap kitap bildiginizi düşünüyorum...17 milyon USD nin ve 1 MW enerjinin fiatinida biliyorsunuz dur....her neyse sizde bizde nasıl bir dolap döndüğünü tahmin edebiliyoruz.şundan kuşkum yok siz benden daha iyi biliyorsunuz.

2.  Alıntı Originally Posted by ARİKA Yazıyı Oku
    Yatırımcı haklarını Savunduğu Yüzde 7.5 yaklaşık 16-17 milyon usdlik payını Göltaş enerjiye vererek ortaya koydu...Sahi siz bu yazdığínıza inaníyormusunuz.Ben borsadan anladığínizi ve iyi hesap kitap bildiginizi düşünüyorum...17 milyon USD nin ve 1 MW enerjinin fiatinida biliyorsunuz dur....her neyse sizde bizde nasıl bir dolap döndüğünü tahmin edebiliyoruz.şundan kuşkum yok siz benden daha iyi biliyorsunuz.
    Siz Aksu direk Eşen barajlarına ortakmış gibi düşünüyorsunuz. Aksu'nun Eşenlerle arasında Göltaş Enerji denen Demirel ailesinin her türlü kirli işlerini çevirdikleri bir şaibe var. O barajların değerli olduğu ve ileride yatırımcısına katma değer sağlayabileceği doğrudur. Ama Göltaş Enerji'nin bir değeri yoktur.

Çoktan batmış olması gereken Orma, Göltaş Enerji'den aldığı bedava elektrik ve yine Göltaş Enerji'den sağlanan nakitle ayak tutulmuştur ve hala tutuluyor. Ama gelgelelim, bu işlemler sonucunda Göltaş enerji zor duruma düşmüştür. Borçlarını ödeyip temettü dağıtması mümkün değil, yakında zaten Yekdem teşvikleri de bitiyor, o zaman durumu iyice zora gidecek.

Yani anlayacağınız Göltaş enerji bedelli sermaye artırımlarıyla ortaklarından nakit talep etmeye devam edecek ve bu şirkete konan her kuruş sermaye yönetimde Demirel ismi olduğu sürece aslında paranın çöpe atılması demek. Aksu yönetimi sermaye artırımına katılmayarak en doğru kararı vermiş.

3. Neslihan hn enerjide buyuyecegiz demekle bunu kasdetmis.)) Çöreklenmiş.Aksu denetçi atadıgına göre korkması gerekmez inadına katılması gerekirdi.Tiyatronun senaryosunu kim yazmışsa iyi yazmış.bundan önceki iki sermaye arttırımının yapılmaması yönetimin ne kadar iyi niyetli olduğunu gösteriyor.denetci atanması konusunda şimdiye kadar akılları neredeymiş.Şu anda aksu'da hisse başına 7_8 TL nin üstüne oturmuşlar.))her kim hangi pisliğin içinde ise Allah'ın sopası üstlerinden eksik olmasın.

4. Göltaş enerjiye defalarca ihtarname çekildi. Mahkemeye gitmeden anlaşmak için çok uğraştılar. Ama netice alamadılar. Burda Aksu hissedarları ciddi şekilde mağdur edildi. Hakları gasp edildi.Burası su götürmez bir gerçek.

Göltaş enerji nerden nereler geldi. Nakit zengini bir şirketti ve bildiğin para basıyordu. Ama şu an meteliğe kurşun atıyor, hiç temettü vermedi, veremeyecekte. Aksu, göltaş enerjinin çektiği kredilere kefil olmasına rağmen şu ana kadar sahip olduğu hisselerden 5 kuruş fayda sağlamış değildir.

Göltaş enerjiye sermaye konması demek, Demirel kardeşlerin her ay aldığı yüzbinlerce liralık maaşa ortak olmak demek, kendi holdinglerinin hakim ortak olduğu orma kanalıyla içini boşalttıklarını göltaş çimento ve enerjinin orma kanadına değil, boşaltılan tarafına ortak olmak demek. Aksu'nun ortaklık oranının düşmesi Aksu'ya herhangi bir kayıp yaşatmaz, bunu ancak zamanla görebileceksiniz.

5. Sayın Valentine yazdıklarınızın bir kısmına katılıyorum.Bilgi paylaşımınız için teşekkürler.
    sağlıcakla kalın.

6. . Yarınki Referans Fiyatı : 2,659

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. . Forum açıldığı günden itibaren itibaren toplam 15 sayfa da 149 gönderi olmuş .

Bugün kağıt bölündü tek satır yazan yok !

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by ZXC Yazıyı Oku

haftalık ve aylık grafikleri attım. trendin neresinde olduğu net aylık grafikte...
    haftalık grafiklerde LRS ve ultimate göstergeleri yukarı hareket işaret ederken hisse yaklaşık 3,5 aydır yatay dalgalı seyirde.
    olumlu bir uyumsuzluk,
    Arkadaşlar ben hisseleri sattım. Başka dip seviyelerde olan DOAS à geçtim. . Kalanlara bol kazançlar. Aylık grafiklerde dip seviyelerde olan cok kârlı bir kuruluş. Araba muayene istasyonları ve wolksvagen araç grubu satış, servis, finansman ve sigorta işlemlerini yürüten bir şirket. 2700 küsür çalışanı var. Kar cebe yakışır, hisse alan varken satılır. Herkese by...

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 19/58 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •