Sayfa 141/398 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon
Arama sonucu : 3183 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

1. Bu forumda yıllardır takip ediyorum ama yorumların bu şekilde yönlendiriliginin bilmiyordum. Buraya Son bakışım siz insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.

2. Toplaniyor

3. ne olmuş bu toaso dolar bazlı bir bakın, 240 günlük ortalama nerede...
    http://hizliresim.net/i/2018/08/21/toaso_48187864.jpg

daha önce 1.2 $ civarında toplanmış

Son dakika... Trump bu kez otomobilleri hedef aldı!
    Ticaret savaşları bu kez otomobile sıçradı. Trump, "AB'den gelen otomobillere yüzde 25 ek gümrük vergisi uygulayacağız" dedi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5. ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa Birliği´nden (AB) ithal edilen otomobillere yüzde 25 ek gümrük vergisi getirileceğini söyledi. Trump daha önce Avrupa'dan gelen otomobillere yüzde 20-25 arasında ek vergi uygulanabileceğini açıklamıştı.
    Batı Virginia´da katıldığı bir seçim kampanyasında Trump, "AB´den ABD´ye gelen tüm otomobillere yüzde 25 ek gümrük vergisi uygulayacağız" dedi.

Trump´ın açıklamaları, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross´un otomobil vergilerine ilişkin raporun ertelendiğine ilişkin iddiaların ardından gelirken, The Wall Street Journal´da yer alan habere göre Ross raporun Avrupa Komisyonu, Meksika ve Kanada ile süren görüşmeler sebebiyle ertelendiğini ve yayınlanması için henüz bir tarih belirlenmediğini belirtti.

Trump daha önce Avrupa'dan gelen otomobillere yüzde 20-25 arasında ek vergi uygulanabileceğini açıklamıştı.

6. Biliyorsunuz, bu karar bu haliyle TOFAŞ'ı hiçbir şekilde etkilemez.

Bir; Türkiye AB üyesi değil, TR'den giden mallar da bu kapsamda değil. Ancak, bu kapsam tek bir lafla Türkiye'yi yi çinie alabilir.
    İkinicisi ve daha önemli olanı da ek vergi otomobiller için geçerli, ticari araçları kapsamıyor. TOFAŞ'ın ABD'ye ihraç ettiği araçlar Dobloların bir versiyonu RAM Promaster City.

Alıntı Originally Posted by marsares Yazıyı Oku
    Biliyorsunuz, bu karar bu haliyle TOFAŞ'ı hiçbir şekilde etkilemez.

Bir; Türkiye AB üyesi değil, TR'den giden mallar da bu kapsamda değil. Ancak, bu kapsam tek bir lafla Türkiye'yi yi çinie alabilir.
    İkinicisi ve daha önemli olanı da ek vergi otomobiller için geçerli, ticari araçları kapsamıyor. TOFAŞ'ın ABD'ye ihraç ettiği araçlar Dobloların bir versiyonu RAM Promaster City.
    Şirketin adının fiat chrysler olması dışında bir güvence olduğunu düşünmüyorum.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

8. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre, Türkiye'de bu yılın ocak-temmuz aylarında 88 bin 188 hafif ticari araç satışı yapıldı. Geçen yılın aynı döneminde gerçekleşen 115 bin 147 hafif ticari araç satışıyla kıyaslandığında, pazar yüzde 23,4 küçüldü.
    Bu yıl başından beri her ay küçülme yaşayan hafif ticari araç pazarı, ocakta yüzde 12, şubatta yüzde 10, martta yüzde 9, nisanda yüzde 11, mayısta yüzde 21, haziranda yüzde 44 ve temmuzda yüzde 46 daraldı.

Ocak-temmuz dönemi itibarıyla hafif ticari araç pazarındaki 17 markanın 14'ünün satışlarında düşüş yaşadı. Bu pazarda satışlarını artıran üç marka ise Mercedes-Benz, Mitsubishi ve Isuzu oldu.

Ford pazar lideri

Ford, ocak-temmuz döneminde 27 bin 859 hafif ticari araç satışıyla pazar lideri oldu. Ancak, markanın sattığı hafif ticari araç sayısı 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 19,5 azaldı.

Bu yılın ocak-temmuz döneminde, bu pazarda 19 bin 142 adetle ikinci olan Fiat'ın satışları yüzde 29,5 gerilerken, üçüncü sırada yer alan Volkswagen yüzde 20,9 azalışla 11 bin 431 hafif ticari araç sattı.

Renault'un hafif ticari araç satışları da yüzde 23,7 düşüşle 5 bin 853 olarak gerçekleşti.

Sayfa 141/398 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •