Sayfa 13/14 İlkİlk ... 311121314 SonSon
Arama sonucu : 111 madde; 97 - 104 arası.

Konu: ____Çizgilere____İtaat____ ( Hunharca teknik analiz )

Her zaman belirttiğim gibi 26 birim arkadan gelen ve önemli teyit niteliğinde olan kahverengi Chikou-span kırmızı kijun-sen'i bu hafta yukarı test etti ancak kıramadan başını aşağı çevirdi... Kırmızı kijun-sen üzerinde kapatsaydı orta-uzun vade yükselişin süreceği ile ilgili en önemli teyidi verecekti. Ama haftalık barı kırmızı kijun-sen'in üstüne uzatmalarına rağmen kapanışı altında yaptılar.

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

2. Kolay gelsin sayın onelle, bende'ki haftalık resim bu şekil'de.
    Kanal üzeri ( 103.000 ) üzeri kapanışlar yapmadan,mavi ortalamaya kadar inebilir gibi gözüküyor.

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Kolay gelsin sayın onelle, bende'ki haftalık resim bu şekil'de.
    Kanal üzeri ( 103.000 ) üzeri kapanışlar yapmadan,mavi ortalamaya kadar inebilir gibi gözüküyor.
    Sn. Dandanakan sizi görmek çok güzel... Size de kolay gelsin... Sevgiler...Saygılar...

4. HALKB - T. HALK BANKASI Aylık USD Logaritmik Bakış ;

USD olarak da çizgilere muntazam itaat ediyor.

Muhtemel ilk büyük hedef en üst kırmızı mediana dokunmak olacaktır . Önümüzdeki 9 ay için bu çizgi 2,27-2,00 arasında değişecek. Orta kırmızı median ara direnç olarak zaten yukarı kırılmış durumda. Gevşemelerde burayı test ederek destek yapmak isteyebilir. Aynı zamanda gevşemelerde hareketli ortalamaların üzerinde aylık kapanış yapması gücünü koruması ve yükseliş ivmesinin devam etmesi için yeterli olacaktır. 12 aylık WMA şu an 1,35 civarında gözüküyor.

MACD yükselen diplerle fiyatlar arasında pozitif uyumsuzluk yaratıyor ve triggerini yukarı kesti . Yükselişi destekliyor. Bu ay fiyatlar olağanüstü düşmediği takdirde kağıt tarihinde ikinci defa aylık MACD yukarı kesmiş olacak.

Dikey mavi noktalı çizgiler RSI dipten dönüşleri işaretliyor. Bütün dipten dönüşler istisnasız kırmızı trend çizgileri üzerinden olmuş.

Her dönüşten sonra 6 aylık WMA , 12 aylık WMA'yı yeşil elips içinde yukarı doğru kesmiş ve yükseliş ivme kazanmış.

RSI tarihi dibinden dönmüş durumda.

Swing Trade indikatörü USD için mükemmel verimli çalışmış ve şu an mavi ok ile AL sinyali üretti.

En üst kırmızı median üzerinde oluşmuş barlar boğa tuzaklarıdır. Mavi elips içinde hareketli ortalamaların aşağı kesişimleri bunların tuzak olduğunu teyit ediyor. En üst kırmızı çizgiye ulaşıldığında hareketli ortalamaların durumu kesinlikle takip edilmeli .Ortalamalarda bu aşağı kesişim ortaya çıktığı takdirde trendin bittip bitmediği ile ilgili tereddüt edilmemeli. Trend yukarı kırılmış gözüküyorsa dahi yine bir boğa tuzağı kurulmuş demektir. Yükseliş hareketinde zayıflama sinyali olarak hareketli ortalamaların altında kapanışlar takip edilmeli. 6 aylık tahmin edileceği gibi daha erken sinyal üretecektir ancak sahte sinyal üretme riski taşıyacaktır . 12 Aylık daha güvenilir sinyal üretecek ve altında kapanış gelmeye başladığında hisseye veda etme vakti yaklaşmış demek olacaktır. En üst kırmızı median seviyesinde aşağı kesişim gerçekleşmediği takdirde ise kuvvetle muhtemel kırmızı düşüş trendi birkaç barla yukarı kırılarak bitecek ve aylık barlar 2018 mayıs 'ta ayrılmış oldukları mavi ana trend içine döneceklerdir. Barların mavi trend içindeki yükseliş ivmesi ortalamaların tekrar aşağı kesişimine kadar devam edecektir.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Sevgiler...Saygılar... Bol kazançlar...

5. Sn onelle merak ettim şimdi bu hisseyi zamanın varsa bir yorumlayabilirmisin.
    Kahverengi span dediğin gecikme aralığı'mı.Şuan o değerle hisse fiyatı aynı.Kırmızı temel çizgiyi fiyat az bişey yukarı kesmiş.
    Bu durumda hareketler nasıl şekil alabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Sn onelle merak ettim şimdi bu hisseyi zamanın varsa bir yorumlayabilirmisin.
    Kahverengi span dediğin gecikme aralığı'mı.Şuan o değerle hisse fiyatı aynı.Kırmızı temel çizgiyi fiyat az bişey yukarı kesmiş.
    Bu durumda hareketler nasıl şekil alabilir.

Sn. Dandanakan selamlar ,

Kahverengi Chikou-Span , mavi kapanışların birebir kopyasıdır tek farkı 26 birim gecikmeli olarak grafik üzerinde gösterilir. Örneğin haftalık grafik olduğu için kahverengi chikou-span 26 hafta geriden seyreder ama aldığı değerler bugünkü mavi kapanışlarla birebir aynıdır. Yani aslında Chikou-Span de kapanış rakamlarıdır. Ichimoku Kinko ile ilgili internet üzerinde temel tanımlamalar her yerde yapılır ama detay kısımlarından çok yerde bahsedilmez. Örneğin Chikou-Span 'in diğer çizgilerle ( Mavi kapanış fiytaları , pembe Tenkan-Sen ve kırmızı Kijun-sen ile) yukarı ya da aşağı doğru kesişimleri oluşan trendler için son teyit niteliğindedir.

Bu grafikte bulutun üstünde renkli oklarla işaretlediğim kesişimlere bakalım; Şubat 2018 de siyah okun işaret ettiği yerde mavi kapanışlar kırmızı ana trend kijun-sen'i aşağı kesiyor ve bu ichimoku için en önemli SAT sinyalini oluşturuyor. Çünkü fiyatlar ana trendin altında kapanış yapmıştır. Aynı SAT sinyali sarı okun işaretlediği yerde de oluşmuş ama bu sinyal sahte çıkmış ve fiyatlar tekrar yükselmeye devam etmiş.Kağıt yeni zirve yapmış ve neredeyse %35-40 daha fazla prim yapmış (64-94).Bu iki SAT sinyali arasında büyük bir fark var. Dikkat edilirse son sinyal esnasında fiyatlar kırmızı kijun-sen'i aşağı kestikten yaklaşık 3 ay sonra 26 hafta gecikmeli gelen kahverengi chikou-span sırasıyla kırmızı okun işaret ettiği yerde mavi kapanışları ve bunun devamında 1 ay sonra yeşil okun işaret ettiği yerde de kırmızı kijun-sen'i aşağı keserek düşüşe duble onay vermiş . Akabinde fiyatlar 70 seviyesinden 56 seviyesine gevşemiş. Ancak sarı okun olduğu yerde kesişim olduğu esnada solda mavi elips içinde hiçbir kesişim olmamış ve düşüş teyidi gelmemiştir. Bu yüzden fiyatlar tekrar yukarı dönerek yoluna devam etmiştir.

Bu tespitlerin aynısı , bu çizgiler bulutun altında yukarı doğru kesişmeye başladığında alım sinyali ve teyidi olarak ortaya çıkar. Bu grafikte son kesişimlere bakılırsa , mavi kapanışlar kırmızı kijun-sen'i yukarı keserken AL sinyali üretmişler.Aynı zamanda 26 hafta gecikmeli gelen kahverengi chikou-span de mavi kapanışları yukarı keserek ilk teyidi üretmiştir. Fiyatların biraz daha yukarı ivme kazanması ile kahverengi chikou-span kırmızı kijun-sen'e yaklaşacak ve muhtemel kesişimi ikinci ve en önemli AL teyidini üretecek. Bu teyitlerden sonra fiyatlar birden ralli yapacak anlamına gelmez ama düşüşün ve düzeltmenin artık bittiğini önümüzdeki dönemde zigzaglar olasa da orta-uzun vade çıkış trendinin başladığını işaret eder ve %99 orta-uzun vadede kaybettirmez.

Ichimoku Kinko hakkında bilgi verilirken hep basit ve kısa kestirme açıklamalar yapılsa da üzerindeki detayları farketmek ve takip etmekle çok ciddi sinyalleri algılamanızı sağlar ya da sahte sinyalleri farkederek yanılmanızı engeller. Mesela bu grafikte son kesişimlere göre bir detayı daha şöyle söyleyebilirim ; -ki bunu bu göstergeyi kullanan çoğu kişi bilmez - mavi kapanışların kırmızı kijun-sen'i yatay bir seyirdeyken değil de dikey bir seyirdeyken kesmesi makbul değildir. Böyle kesişimlerden sonra halihazır devam eden düzeltmenin devam olasılığı mevcuttur. Yataydayken kesmesi en makbuludur. Zaten bu kağıtta da önümüzdeki dönemde fiyatlar kijun-sen üstüne ve altına zigzaglar yaparak muhtemelen kijun-sen'in yatay bir seyir almasına sebep olacaklardır.

Pala bunların hepsini ayarlıyor.Hiçbir kesişim tesadüfi oluşmuyor. Ichimoku kinko'yu bütün spekler ve pala özellikle takip ediyor ve ilmik ilmik işliyor. Endeks grafiği üzerinde de bunları anlatmaya çalışıyorum uzun süredir. Mesela bu hafta aslında yakın çekim kırmızı kijun-sen'i milimetre ile kesti ama dikeyde kestiği için ben sinyalin sahte olduğunu düşünüyorum ve aşağı sürmesini bekliyorum.

Bir de özellikle trend çizgisi oluşturulamayan ve hızlı hareket eden sığ kağıtlarda Ichimoku kinko'nun çok iyi verim sağladığını , kısa vade destek -direnç tespitlerinde müthiş yardımcı olduğunu düşünüyorum.

Neyse yine önümüze farklı örnekler çıktıkça burada paylaşırız , üzerinden yorumlarız.

Kendinize iyi bakın....Sevgiler...Saygılar...

7. Eyvallah emeğine sağlık sn.onelle ben çalışayım bu açıklayıcı bilgiler üzerine teşekkür ederim kolay gelsin.

8. Bakınız ! Bist100 Aylık Ichimoku Kinko...

Öyle ki ;

Hiç teknik analizden anlamıyorum diyen için bile muazzam ve her yerden ulaşabileceğiniz bir rehber...

Endeksin sadece iyi zamanında borsada olacağım ama alarm verdiğinde yanına bile yaklaşmayacağım diyenler için biçilmiş kaftan sistem...

Ne zaman borsaya yatırım yapmalıyım , ne zaman kazancımı realize etmeliyim diyene son derece verimli ve daimi gösterge ....

Bundan sonraki tüm zamanlarda da bu gösterge aynı şekilde çalışacak...

O yüzden stratejinize göre nereye bakmanız gerektiğini iyi belirleyin...

Sadece Mavi Kapanışlar ve minör trend'i gösteren Pembe Tenkan-Sen'in kesişimlerini takip etmekle ortaya çıkan ganimet...

Mavi aylık kapanış fiyatları , Pembe Tenkan-Sen 'i yukarı kestiğinde AL ve tekrar aşağı kestiği noktaya kadar TUT .

Mavi aylık kapanış fiyatları , Tenkan-Sen'i aşağı kestiğinde SAT ve tekrar yukarı kestiği noktaya kadar NAKİTTE BEKLE.

Teknik Analiz olmadan uzun vade reel kazanç mümkün değil olmaz... Stratejiniz basit , güvenilir ve size ait olsun... İşinizi tesadüflere bırakmayın. Paranızla kumar oynamayın !!! ...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...Sevgiler...Saygılar...

Sayfa 13/14 İlkİlk ... 311121314 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •