Sayfa 14/14 İlkİlk ... 4121314
Arama sonucu : 111 madde; 105 - 111 arası.

Konu: ____Çizgilere____İtaat____ ( Hunharca teknik analiz )

1. Aylık baktığım'da fiyatların dönüş çizgisini ( Yeşil ) yukarı kestiğin'de olay gayet net gözüküyor sn onelle.

2.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Aylık baktığım'da fiyatların dönüş çizgisini ( Yeşil ) yukarı kestiğin'de olay gayet net gözüküyor sn onelle.
    Aynen Sn. Dandanakan ... Ben endeksler değilde hisseler için HAFTALIK Ichimoku Kinko tercih ediyor ve önemsiyorum. Özellikle orta-uzun vade ve trade ederek hisseyi taşımak isteyen yatırımcı için Haftalık Ichimoku Kinko en ideal gösterge.

Hisse için haftalık bazlı kullanılabilecek basit sistem şu olabilir

AL sinyali ;
    Mavi kapanışlar ve Pembe Tenkan-Sen ikisi birlikte, Kırmızı Kijun-Sen'in yukarısında iken
    Aynı anda 26 birim arkadan gelen kahverengi Chikou-Span de kırmızı kijun-sen'i yukarı kesmiş ise AL.

SAT sinyali ;
    Mavi kapanışlar Kırmızı kijun-sen'i aşağı kestiğinde SAT ve yukarıdaki alım koşullarının tekrar oluşmasına kadar NAKİTTE BEKLE.

Bu sistem dip ve zirve fiyatları kesinlikle kovalamaz ama çok önemli kazanç oranları sağlar... Sabırla izlemeyi gerektirir. Sıkıcı ve basit olabilir ama üst düzey güvenilirdir.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir... Sevgiler...Saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

3. ICBCT - ICBC Turkey Bank Aylık logaritmik bakış ;

İki ana trend kağıdın uzun vade hikayesini belirliyor.

Aylık barların arasına kırmızı 6 aylık ve mavi 12 aylık WMA (Ağırlıklı Hareketli Ortalama ) yerleştirdim.

Dikey kırmızı noktalı çizgiler RSI 'nin 70 seviyesi üzerinde zirve dönüşlerini işaretliyor.

İlk güvenilir teyit mekanizması olarak hareketli ortalamaların aşağı ve yukarı kesişimlerini kullanacağım.

İkinci verimli bulduğum teyit ise bu grafik özelinde 12 aylık mavi WMA çizgisi olacak. Dikkat edilirse geçmişte aylık barlar bu çizgi üzerinde kapanış yaptığı ve seyrettiği sürece ivme yukarı olmuşken, altında kapanış yapması ve seyretmeye başlamasıyla kağıt zayıflamış ve orta-uzun vade için muhtemel dip oluşumuna gitmiş.

Mavi pitchfork ile çizilmiş yaklaşık 10 yıllık trend sürecinde orta mavi median kuvvetli direnç olarak çalışmış. Aylık barlar bu medianı kırmaya çalışsalar dahi güçleri en üst mavi mediana ulaşmaya yetmemiş ve hareketli ortalamalar orta median üzerinde tam 5 defa aşağı doğru kesişmiş . Akabinde tekrar güç toplamak için en alt mediana yönelmişler . Barların bu gevşemelerden sonra güç topladıklarına dair teyidi mavi 12 aylık WMA üzerine çıkışları ile alıyorum. Kanal içinde barlar mavi 12 aylık WMA üzerinde oluştuğu anda dip oluşumları tamamlanmış ve ard arda 1-2 senelik ralliler oluşmuş . Mavi trend zirvesinde son aşağı kesişimden sonra barlar en alt mavi mediana yönelmiş ve 2000-2001 bankacılık kriziyle beraber mavi yükseliş rallisi son bulmuş . Barlar kendilerini tekrar mavi 12 aylık WMA üzerine atabilmek ve ivme kazanabilmek için yaklaşık 4 sene zigzaglarla çabalamış. Sonucunda gelen 2004-2006 rallisi siyah ana trendin oluşmasına sebep olan yeni zirveyi getirmiş.

Bu kırılımdan günümüze kadar olan süreci siyah pitchfork belirliyor. Yine dikkat edilirse barlar siyah ana trend içinde bütün çizgilere muntazam itaat ediyorlar. Bu süreçte de hareketli ortalama kesişimleri ve mavi 12 aylık WMA çizgisi teyit mekanizması olarak çalışmaya devam ediyor.

Kırmızı pitchfork ise 2013 dibinden siyah pitchfork içinde oluşan minör trendi belirliyor. Barlar bu minör trend içinde en üst siyah mediana ulaşıyor. 7-8 barla siyah ana trend test ediliyor ama yukarı doğru kırılamıyor. Bu esnada ortalamalar yataya sarıyor, barlar mavi 12 aylık WMA çizgisi altında kapanış yapmaya başlayıp zayıflama sinyali veriyor. Diğer bir deyişle oluşan bu iki zirve sırasında tahta yapıcı karını realize ediyor , malını yeni sahiplerine teslim ediyor. Burada mal dağıtıldığını ayrıca nasıl teyit edebiliyoruz ? Fiyatlar yeni zirve yaparken RSI alçalan zirveler yapıyor ve negatif uyumsuzluk ortaya çıkarıyor. Bu uyumsuzluk bu seviyeyi kırmak için kağıdın gücünün kalmadığını işaret ediyor. En üst siyah median yukarısına uzanan barlar ise boğa tuzağı olarak görevini yerine getiriyor.

Görüleceği gibi son olarak da kırmızı 6 aylık WMA , mavi 12 aylık WMA çizgisini aşağı keserek orta-uzun vade için sıkıntılı bir sindirme dönemine girildiğini teyit ediyor. Barların en alt kırmızı medianı altında kapanış yapması durumunda orta-uzun vadede bu pitchfork'a ait en önemli destek noktası olan kırmızı kesikli hagopain çizgisine dokunmak isteyebilirler.Bu yorum kesinlikle dokunacaklar anlamına gelmiyor. Sadece dokunma ihtimallerinin kuvvetli olduğunu söyleyebiliyoruz.

Önümüzdeki 1 sene zarfında en üst siyah median kuvvetli direnç olarak çalışacak ve 6,80 - 7,67 arasında değişecek. Aşağıda orta siyah median kuvvetli destek olarak çalışacak ve 2,55 - 2,90 arasında değişecek. Orta-uzun vade dip oluşumu için süreç içinde muhtemelen bar dokunuşları ile test edilecek.

MACD triggerini zirvede sert aşağı doğru kesmiş durumda ve kağıdın uzun vade zayıflığını pekiştiriyor.

Orta-Uzun vade maliyetlenmek isteyen yatırımcı bu koşulları kesinlikle göz önünde bulundurmalı ve yeni alım için yeni teyitlerin oluşmasını beklemeli. Teyitler oluşmadan yapılacak maliyetlenmeden sonra olacak yükselişler tepki niteliğinde olacaktır . Şu an itibariyle mavi 12 aylık WMA çizgisi 5.51 seviyesinde bulunuyor ve oluşacak tepkilere kuvvetli direnç gösterecektir. Bu çizginin üzerinde oluşan kapanış ve barlar ilk teyit olarak kabul edilebilir. Bunun yanında henüz aşağıya kesişmiş olan 6 ve 12 aylık WMA nın durumunu takip edip , tekrar yukarı kesişimini beklemek en risksiz maliyet oluşumunu sağlayacaktır.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...Sevgiler...Saygılar....
    Son düzenleme : onelle; 12-02-2019 saat: 14:21.

4.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Endeks için kısa yazayım .... Bilen bilir aslında çok pis boğayımdır... Ama ona rağmen ben hala olumsuz taraftayım ve palanın HIZARI çalıştırmaya hazırlandığını düşünüyorum. Çünkü dediğim gibi gerekenden çok fazla yukarı sürdü ve bu hareketle neşteri cebine koyup depodan HIZARI eline aldı... hızarın da ipini çekip çekip öksürtmeye başladı... Hızar ha çalıştı ha çalışacak... Yukarıdaki alıntıda bahsettiğim gibi bu aşağıda bırakılan boşluklar kapatılmalı... Yoksa sağlıklı çıkış benim yorumuma göre kesinlikle olmaz... MACD ikinci bacak için triggeri altına düşmeli ve tekrar yukarı kesmeli.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...Sevgiler...Saygılar...

.........

5. Evet veda zamanı geldi ... Çünkü her bir başlıkta gerçeklerle yalanlar iyice karıştı benim için ... Bu yüzden çok uzun yıllardır evimin odası gibi olan bu forumda yazmanın çizmenin çok anlamı kalmadı ...

Bana karşı saygısını, sevgisini, nezaketini, samimiyetini esirgemeyen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Sizlere karşı hatam olduysa affola ... Hepiniz daha da çok şey kattınız bildiklerimin üstüne... Hakkınızı helal edin ...

Forum efsanesi CR7 Ronaldo'ma her seferinde tahammül eden Güneysu Abi'me de teşekkür ediyorum ... Eminim her gördüğünde trollerden daha fazla o sövdü bana ... ama onun sövmesi her zaman kabulümdür... Mesaj kutumda onun ceza bildirimlerinin her biri bana trollerle mücadelemde şeref madalyası oldu ... Hakkınızı helal edin Güneysu Abim...

Kendinize çok iyi bakın...

Herkese bol kazançlar ...

Sevgiler...Saygılar...

6.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Evet veda zamanı geldi ... Çünkü her bir başlıkta gerçeklerle yalanlar iyice karıştı benim için ... Bu yüzden çok uzun yıllardır evimin odası gibi olan bu forumda yazmanın çizmenin çok anlamı kalmadı ...

Bana karşı saygısını, sevgisini, nezaketini, samimiyetini esirgemeyen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Sizlere karşı hatam olduysa affola ... Hepiniz daha da çok şey kattınız bildiklerimin üstüne... Hakkınızı helal edin ...

Forum efsanesi CR7 Ronaldo'ma her seferinde tahammül eden Güneysu Abi'me de teşekkür ediyorum ... Eminim her gördüğünde trollerden daha fazla o sövdü bana ... ama onun sövmesi her zaman kabulümdür... Mesaj kutumda onun ceza bildirimlerinin her biri bana trollerle mücadelemde şeref madalyası oldu ... Hakkınızı helal edin Güneysu Abim...

Kendinize çok iyi bakın...

Herkese bol kazançlar ...

Sevgiler...Saygılar...
    emeklerinize sağlık sn onelle

m8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Artık bizim'de yavaş yavaş bu işleri bırakmamız'ın zamanı geliyor.Gençler eğitsin kendini.
    Sevgiler saygılar sayın onelle.

Sayfa 14/14 İlkİlk ... 4121314

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •