Sayfa 2/14 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 111 madde; 9 - 16 arası.

Konu: ____Çizgilere____İtaat____ ( Hunharca teknik analiz )

DAX haftalık logaritmik ;

2009 dibi - 2011 zirvesi ve dibi pivot alınarak çizilen siyah yükselen pitchfork içindeki yükselişini 2014 yazında bitirdi. 2015 başında son kalan gücüyle ayrıldığı siyah pitchforka dönmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Bu başarısızlık sonrası hızla güç kaybederek haftalık barlar siyah pitchfork'a ait ana destek siyah nokta-nokta ile işaretli hagopian çizgisine 2016 başında ulaştı. 2016 içinde 2 defa bu güçlü desteği test ederek tepki verdi ve 2018 başına kadar yeni bir ivme kazanmayı başardı. 2014-2018 arasında oluşan bu yatay trendi mavi pitchfork işaretliyor. Haftalık barlar 2018 ağustos ayında defalarca test ettiği siyah nokta-nokta hagopian çizgisini sonunda aşağı doğru kırıyor. Asında bu durum 12500 lerden ilk etapta 9500 lere kadar sürebilecek bir şelalenin başlangıcı oluyor. İlk etapta diyorum çünkü hagopian çizgisinin kırılımından sonra mavi pitchforka ait en alt median kırılmamalı. Aksi halde bu uzun aylar sürebilecek büyük bir çöküşün ve dip arayışının işareti olabilir... Ben dip arayışının en alt mavi medianda biteceğini tahmin ediyorum...

Dip oluşumunu ayrı bir grafikte Haftalık kapanış bazlı Ichimoku Kinko ile takip edeceğiz. Bu yüzden ikinci grafikte zirve arayışlarının bittiği noktaları kırmızı ok işareti ile ve bunun teyidini siyah ok işareti ile , tam aksine dip oluşumlarının bittiği noktaları yeşil ok işareti ile ve bunun teyidini siyah ok işareti ile gösterdim. Mavi kapanışlar kırmızı kijun-sen'i yukarıdan aşağı keserken 26 birim arkadan gelen kahverengi chikou-span'in de mavi kapanışları teyit olarak aşağı kestiği seviye orta-uzun vade zirve arayışının bittiğini göstermektedir. Tam aksine Mavi kapanışlar kırmızı kijun-sen'i aşağıdan yukarı keserken 26 birim arkadan gelen kahverengi chikou-span'in de mavi kapanışları teyit olarak yukarı kestiği seviye orta-uzun vade dip arayışının bittiğini göstermektedir. Şu an gözüküyor ki DAX için dip arayışı halen devam ediyor ve bu yukarı kesişimler gerçekleşmeden bitmeyecek.

Dönüş teyitleri olarak her zaman hareketli ortalamaları ve kesişimlerini kullanmaya çalışıyorum. Bar grafikte de siyah elipslerle kırmızı 34 haftalık EMA nın , mavi 50 haftalık SMA yı aşağı kestiği noktaları işaretledim. Dikkat edilirse Mavi pitchfork içinde olan ilk 2 kesişimde haftalık barlar kesişimden sonra her şekilde en alt mavi mediana dokunmuşlar... Şu an gözüken yine aynı amaçla ilerliyorlar. En alt median 9500 seviyelerinde. Barlar buraya ulaştıktan sonra yükselişe dair güvenilir teyit için 34 haftalık EMA nın 50 haftalık SMA yı yukarı kesmesi beklenmelidir...Bu sinyal geç gerçekleşmesine ve dip rakamları kaçırmasına rağmen sonrası için orta-uzun vade en güvenilir teyit olacaktır...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : onelle; 27-12-2018 saat: 23:17.

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

2. ...sn. onelle yılbaşı tatılı bıraz uzadı gıbı..endeksın dustugu yere ve gelen tepkıye çızgıler acaba ne dıyor..çızgılerın son durumunu merak edıyoruz...ıyı calısmalar...

Alıntı Originally Posted by mavıbeyez Yazıyı Oku
    ...sn. onelle yılbaşı tatılı bıraz uzadı gıbı..endeksın dustugu yere ve gelen tepkıye çızgıler acaba ne dıyor..çızgılerın son durumunu merak edıyoruz...ıyı calısmalar...
    Selamlar Sn mavıbeyez , trolleri deşifre etmekle uğraşırken yönetimden sık sık ceza alıyorum... Foruma henüz giriş yapabildim...Forum başlıkları binbir çeşit trollden geçilmiyor. O yüzden kodeste oluyorum bazı zamanlar... Yapacak bişey yok. Vatan sana canım feda diyoruz...

Forumdan uzakken Twitter'dan dün ve bugün KOZAA ve KRDMD için 2 gönderi ve analiz paylaştım... Endeks güncellemesi ile beraber burada da paylaşacağım. Endeks senaryomuz ise 2018 nisan ayından bu yana birebir çalışmaya devam ediyor. MACD triggerini senaryomuzdaki gibi aşağı doğru keserek ikinci dip oluşumuna başladı. Bu süreç daha önce bahsettiğim gibi triggerin aşağı kesilmesinden itibaren 45-60 gün sürebilir. Bu süre işlemeye geçen hafta itibariyle başladı. Haftalık barların bundan sonra en iyi ihtimalle 86500 yakınına, en kötü ihtimalle de 83400 yakınına dokunarak 1-1,5 senelik yükseliş trendinin başlatılmasına hazırım. 91000 aşağı kırıldıktan sonra çok dillendirilen 88000 desteğinin benim için çok büyük bir anlamı yok.Benim ana desteklerim senaryo grafiğimdeki en alt nokta-nokta ve kalın mavi çizgiler...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...Sevgiler... Saygılar...

4. Hayırlı olsun kolay gelsin sayın onelle.

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun kolay gelsin sayın onelle.
    Sn Dandanakan çok teşekkürler ... özledim sizi... Sevgiler...Saygılar...

ALTIN - USD / ONS - XAUUSD Haftalık Logaritmik Bakış ;

2009 yılında başlayan ve yükselen siyah pitchfork'un alt kanalında sürdürdüğü rallisini 2012 nisan ayında bu pitchfork'a ait en alt medianı aşağı kırarak sonlandırıyor. 2012 Eylül ayına kadar mini bir zirve yaparak siyah kanala geri dönmek adına çabalasa da gücü yeterli olmuyor ve düşüş trendi başlıyor. Bu düşüş trendini ise mavi pitchfork işaretliyor. Mavi pitchfork'un üst kanalında hızla düşen fiyatlar 2013 Mayıs ve Aralık ayında ikili dip formasyonu ile kendini mavi düşen trendin dışına atmaya çalışıyor. Ancak barlar kendilerini mavi kanalın dışına atmasına rağmen boyun çizgisini kıramıyor ve ikili dip formasyonu yukarı dönüş için çalışmıyor. Akabinde fiyatlar 2015 dibini bulana kadar ikinci bir düşüş trendi yaşıyor. İkinci düşüş trendini kırmızı pitchfork işaretliyor ve haftalık barlar bu çizgilere de muntazam itaat ediyor. 2017 Ağustos ayında ise barlar kırmızı pitchfork'a ait en üst mediana ulaşıyor ve yukarı kırıyor. Bu kırılımdan sonra en güçlü direncin ,kırmızı pitchfork'a ait zirveler pivot alınarak çizilmiş nokta-nokta işaretli trigger çizgisi olması beklenir. Öyle de oluyor. Haftalık barlar bu direnci kırmayı 2017 ve 2018 içinde defalarca deniyor ama gücü bitiyor ve başarısız oluyor. Her denemeden sonra tekrar güç topladığı destek ise daha önceden kırmış olduğu kırmızı pitchfork'a ait en üst median oluyor. Şu an tekrar kırmızı nokta-nokta triggeri test etmek için yukarı ilerleyiş devam ediyor. Güç durumunu kontrol edebilmek için RSI ve MACD indikatörleri ile beraber izlemeye çalışıyoruz. RSI şu an 70 e yaklaşıyor ve aşırı ısınmış durumda. Barlar trigger çizgisine ulaşsa dahi gücünü devam ettirebilmek için gevşemeli ve RSI zigzaglar üretmeli... Bu RSI 'nın biraz olsun soğumasını ve direnci kırabilmek için güç toplanabilmesini sağlayacak. Diğer taraftan MACD mavi düşen trendini yukarı kırmadan fiyatlar yeni zirve arayışına girmeyecektir...

Olumlu senaryo : Kırmızı nokta-nokta çizgi yukarısında haftalık tam barlar oluşmaya başladığında bu önemli direnç kırılmış demektir ve artık uzun vade hedef kuvvetle muhtemel 2011-2012 zirveleri olacaktır.

Olumsuz senaryo :
    Kırmızı nokta-nokta direnç önceki denemeler gibi kırılamadığı takdirde orta uzun vade tekrar aşağıda kırmızı en üst medianı test etmek ve buradan güç toplamak isteyebilirler...
    Büyük resimde siyah nokta-nokta ile işaretli çizgi 2009 rallisini belirleyen siyah pitchfork'a ait trigger çizgisi ( Hagopian line ). Burası uzun vade için hayati dip seviyesi . Herhangi bir gevşemede haftalık barların bu çizgiye dokunması ve destek alması sağlıklı ve normal karşılanmalı ancak bu çizginin olası tam bar ile aşağı kırılması ALTIN için uzun vade çöp fiyatlarda vakit geçireceği anlamına gelebilir.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...Sevgiler...Saygılar...

Ve ALTIN grafiğine farklı bir uzun vade bakış... Üşenmeden hemen her mesajımda önemini paylaştığım vazgeçilmez Fibo-Fan 'larım. Yine tekrarlamam gerekirse ;

Benim uzun yıllar çok çeşitli grafik üzerinde tecrübe edebildiğim kadar Fibo-Fan ;

1- Zirveden dibe çizildiğinde ,fiyatların ,en üst çizgi %61.8 seviyesini yukarı kırmaları durumunda artık orta-uzun vade için dip oluşumunun bittiğini ve yeni zirve arayışının başladığını gösterirken
    2-Dipten zirveye çizildiğinde , fiyatların , en alt çizgi %61.8 seviyesini aşağı kırmaları durumunda artık orta-uzun vade yükseliş trendinin bittiğini ve kuvvetle muhtemel sert gevşemeler ve şelalelerle yeni dip arayışının başladığını gösterir.

Bu grafikte de haftalık barlar fibo-fan çizgilerine muntazam itaat ediyorlar...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

KRDMD Kardemir (D) Aylık Logaritmik Bakış ;

Grafikte siyah pitchfork , 2004 yılından bu yana oluşmuş ana trendi 2 kanal şeklinde işaretliyor. Aylık barlar bu ana trend çizgilerine dikkat edilirse muazzam itaat ediyor. Kırmızı pitchfork , ana trendin içinde oluşmuş son düşüşü bir ara trend olarak işaretliyor. Aylık barlar, 2015 zirvesinden sonra başlattığı düşüş trendini ,kırmızı pitchfork'un üst kanalını izleyerek, siyah ana trendin en alt medianına dokunuşlarla sonlandırıyor ve burada uzun bir dip çalışması yapıyor. Dip çalışması 2017 Haziran ayında kırmızı pitchfork'un en üst medianının yukarı kırılması ile son buluyor . Kırmızı pitchfork'a ait zirveler pivot alınarak çizilmiş kırmızı kesikli çizgi bu pitchfork'un trigger çizgisi ve barlar en üst medianı kırdıktan sonra burası en önemli direnci oluşturuyor.Barlar kırmızı pitchfork'a ait trigger çizgisine yani en önemli dirence kadar aralıksız bir ralli başlatıyor. Trigger çizgisine mayıs 2018 tarihinde ulaşan barlar burada güç kaybediyor. Bu sırada aylık RSI ve MACD zirve yaparak dönüş yoluna giriyor . Aynı şekilde barlar da , siyah ana trende ait en alt medianı test etmek için hızla ilerliyor. Barların hareketini teyitli olarak takip edebilmek için kırmızı 6 aylık ve mavi 24 aylık EMA yı kullandım. Yine dikkat edilirse barlar için mavi 24 aylık EMA büyük çoğunlukta uzun vade için önemli destek seviyesi olarak çalışıyor. Tam bar kopuşlarla 24 aylık EMA nın altına sarkan barlar ciddi bir düzeltme ve yeni dip oluşumunun işaretçisi oluyor. Hareketli ortalamalar siyah ana trend boyunca sadece 2 defa yukarıdan aşağıya kesişmiş .Bakıldığında ilk kesişim 2008 kabusunda gerçekleşmiş ve normal olarak çok hızlı ve derin bir düzeltme gelmiş . İkinci kesişimde ise barlar siyah ana trendin en alt çizgisine kadar tekrar gevşemiş ve 6-7 defa bu çizginin sağlamlığını test etmiş. Buradan güç bulan barlar yeni bir ralli başlatmış. Bu dip oluşumu dikkat edilirse 1-1,5 yıl sürmüş. Şu an 6 aylık EMA , 24 Aylık EMA yı ana trend içinde 3 kez aşağı doğru kesiyor ve yeni dip oluşumu henüz başlıyor . Benim senaryoma göre oluşacak dip 2016-2017 ye benzer olacak. Barlar siyah ana trendin en alt medianını yine dokunuşlarla 1 - 1,5 yıl civarı test edecek. Beklemiyorum ama en alt siyah çizginin altında aylık kapanışlar gelmesi ve tam bar kopuş ile kırılması kağıtta kabus senaryosunu tetikleyebilir. Bu muhtemel kabus senaryosunda ise barlar 2017 yılında yukarı kırarak kurtuldukları kırmızı pitchforkun en üst medianına dokunmak isteyeceklerdir. Şu an aylık RSI yukarı dönme çabasında . MACD aşağı salınmaya devam ediyor. Dip oluşumunun RSI ile beraber takip edilmesi daha sağlıklı olur. Eğer yeni dip oluşumu senaryomdaki gibi 2016-2017 yılına benzeyecekse o zaman fiyatlar en alt siyah mediana ( 1.90 civarı ) dokunduktan sonra hafif yukarı ivmelenecek ( mavi 24 aylık EMA civarına kadar olabilir ) ve RSI tekrar 50-55 lere uzanacak ve buradan muhtemel son bir satış dalgası ile daha karşılaşarak RSI ikili dip yapacak. Bu arada barlar en alt siyah çizgiyi zigzag ve dokunuşlarla test edecek. Orta-uzun vade alım için dip oluşumunun bitişi, hareketli ortalamaların yukarı doğru kesişimleri ve aylık barların 24 aylık EMA üzerine kendilerini tekrar atmaları ile teyit edilmeli. Tahmin edilebileceği gibi bu geç bir sinyal olup dip fiyatlardan alım fırsatının kaçırılmasına rağmen orta-uzun vadeciler için en güvenilir teyit olacaktır.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir... Sevgiler... Saygılar...

Sayfa 2/14 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •