Sayfa 6/14 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
Arama sonucu : 111 madde; 41 - 48 arası.

Konu: ____Çizgilere____İtaat____ ( Hunharca teknik analiz )

Alıntı Originally Posted by vurgun Yazıyı Oku
    Sn onelle mardin çimento pencerenizden bakarsaniz mutesekkir kalırız syg

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İlk fırsatta incelemeye çalışıp burada paylaşırım Sn. vurgun... Sevgiler...Saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

2.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Sn. Miriel merhaba , siz söyleyin ben ilk fırsatta incelemeye çalışırım ... Gerekirse özelden gönderirim... Sevgiler...Saygılar...
    Çok teşekkür ederim. Soda, Kordsa, ve Ford Otosan diyeyim. Siz müsait olduğunuz vakitte birini veya hepsini incelerseniz memnun olurum.

Saygılar.

FROTO - Ford Otosan Aylık Logaritmik Bakış ;

1990 larda başlayan ve kırmızı pitchfork'un işaretlediği ralli ,1998 kabusuyla beraber kendisini 2000 yılına kadar olan süreçte bu trendin dışına atıyor. Bu 3 yıllık dönemde büyük bir TOBO formasyonu oluşturuyor . TOBO 'nun boyun çizgisi 2000 yılı başında yukarı doğru kırılıyor ve formasyon çalışıyor . 1 sene sonucunda yani 2001 yılı başında TOBO hedefine ulaşılıyor. Hedefe ulaşması ile kendisini tekrar ayrılmış olduğu kırmızı trendin içine atmaya çalışıyor. Ancak kırmızı en alt medianda karşılaştığı direnci kırmaya gücü yetmiyor. Bu sayede oluşan 3 pivot nokta ( 1997 zirvesi , 1998 dibi ve 2000 zirvesi ) açık mavi pitchfork'un işaretlediği yatay trendi oluşturuyor. Bu açık mavi trendin ne önemde olduğunu görebilmek için 2008 kabusunda aylık barların nereden destek aldığına bakıyoruz. Aylık barlar 2003 yılı sonuna kadar bu trendin üst medianını kırma amacıyla sürekli yukarı doğru test ediyor. 2003 yılında kırılım sağlıyor. Bu kırılım hisseyi bambaşka ve çok uzun yıllar sürecek bir yükseliş ivmesi kazandırıyor. 2008 krizinde ise en üst mavi median ana destek olarak çalışıyor. 2003 dibi ,2008 zirvesi ve 2008 dibi önemsenerek çizilen siyah pitchfork ise hissenin son 10 yılında çizgilere ne kadar muazzam itaat ettiğini çok net gösteriyor. 2008-2009 kriz çukurundan sonra aylık barlar bir daha siyah pitchforkun üst kanalından ayrılmıyorlar. En kötü geri çekilmede bile uzun vade için siyah orta median çok kuvvetli destek olarak çalışıyor. Şu an aylık barlar yine siyah orta mediana dokunup destek bulma çabasında . Diğer tarafta orta siyah medianın ne kadar önemli bir destek olduğunu anlayabilmek ya da teyit edebilmek için dikey mavi nokta nokta çizgiler ile kıyaslamak gerekiyor. Bu çizgiler RSI diplerini işaretliyor. Dikkat edilirse son 10 yılda global ya da Türkiye'ye ait ne kadar olay yaşanmış olursa olsun RSI , aylık barlar orta siyah mediana dokunduktan sonra her şekilde yukarı dönmüş ve hissede 1,5-2 yıl süren ciddi yükselişler yaşanmış.

Yine bir teyit mekanizması olarak fiyat barları arasında mavi 12 aylık EMA ve kırmızı 36 aylık EMA yı kullandım. Neden farklı grafiklerde farklı hareketli ortalamalar kullanıyorum ? Çünkü barlar hangi hareketli ortalamayı dikkate aldıysa biz de o hareketli ortalamayı dikkate alıyoruz. FROTO 36 aylık ortalamayı dikkate alırken , başka bir hisse 24 aylık ya da 12 aylık ortalamayı dikkate almış olabilir . Her grafikte aynı ortalamalar kullanılacak diye bir zorunluluk yok . Bunu grafiği inceleme aşamasında çözümleyip hangi ortalamayı kullanacağımıza karar veriyoruz.

Ortalamalar üzerinden incelenirse ; aylık barlar 20 yıllık süreçte 2008 krizi hariç hiçbir şekilde kırmızı 36 aylık EMA 'yı aşağı kırmamış. Yani 36 aylık EMA uzun vade uygun maliyet oluşturmak ve riski minimumda tutmak için belirleyici olmuş. Mavi 12 aylık EMA'yı ise daha kısa vadede oluşan desteği gösterme amaçlı kullandım. Bakınız mavi 12 aylık EMA altında kapanışlar yapmaya başladığında fiyatlar neredeyse %100 oranında 36 aylık EMA'ya ulaşmışlar. Ne kadar süreçte ulaştıkları beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren ulaşıp ulaşmadıkları. Çünkü maliyet oluşturma ya da stop yapma kararını buna göre vereceğim. Ne kadar zamanda ulaştıklarına göre değil . Şu an kırmızı 36 aylık EMA 46.29 seviyesinde... aylık barlar şu an 36 aylık EMA 'ya dokundu mu ? hayır ... yukarıdaki tespitlerimize göre dokunma ihtimali devam ediyor mu ? evet... mavi 12 aylık EMA 55.71 ... Orta siyah median ise önümüzdeki 6 ayı baz alırsak 46.10 ile 51.20 arasında değişecek. ( Zamansallıkla değişeceği göz önünde tutulmalı). Yukarıda ana direnç en üst siyah median önümüzdeki 6 ay için 95 ile 106 arasında değişecek.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir... Sevgiler... Saygılar...

4. Sn Onelle, çok teşekkür ederim, öğretici bir analiz.

İtibar puanı da verecektim ama sistem çok fazla verdiğim için izin vermedi.

Kolay gelsin Sayın onelle.

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Kolay gelsin Sayın onelle.
    Teşekkürler Sn. BJK Coccinella ... Sevgiler... Saygılar ...

Size de kolay gelsin, iyi çalışmalar

8. Kolay gelsin sn onelle,hayırlı akşamlar.

Sayfa 6/14 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •