Sayfa 8/14 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
Arama sonucu : 111 madde; 57 - 64 arası.

Konu: ____Çizgilere____İtaat____ ( Hunharca teknik analiz )

1. [QUOTE=Dandanakan;3047767]

Pala bizi dinle'di ve hızlıca ortalamalar'a geldi.Daha hafta bitmedi izleyelim bakalım.

XBANK - Bist Banka Endeksi Aylık Logaritmik bakış ;

Siyah ana trendin en alt çizgisi ve aynı zamanda kırmızı düşüş trendinin en üst çizgisi büyük düşüşte destek olarak çalıştı ... Bu sayede en derin çukur tamamlanmış oldu. Dikey mavi çizgilerin işaretlediği RSI diplerine baktığımızda da bu net gözüküyor. Bundan sonra oluşacak fiyat dipleri kuvvetle muhtemel yükselen dipler olacak. Geçmişte siyah 6 aylık EMA , mavi 12 aylık EMA yı her aşağı kestiğinde büyük düşüşler, her yukarı kestiğinde de büyük ralliler başlamış. Şu an aylık barlar ortalamaları test ederek yukarı kesişim için çalışıyorlar. MACD dip dönüşünü yaptı ve triggerini kesmeye ilerliyor. Endeks son bir dip yapsa dahi bankacılık kağıtları için görülen diplerden daha düşük fiyat görme ihtimali artık yok denebilir ... Yukarı doğru hareketli ortalama kesişimi geldiğinde MACD da büyük ihtimalle triggerini yukarı kesmiş olacak ve 1-1,5 senelik periyotta ilk hedef kırmızı kesikli trigger çizgisine dokunmak olacak. Bu aynı zamanda ana trende ait orta siyah medianın da test edilmesi anlamına gelecek... Bu aşamadan sonra RSI'i 70 seviyesine dokunmuşsa uzun vade düşüş için yeni bir hikaye yazılacak.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir... Sevgiler...Saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

KORDSA - Kordsa Teknik Tekstil Aylık Logaritmik Bakış ;

1990 larda başlayan mavi pitchfork'un işaretlediği yükseliş trendi alt kanaldan hiç ayrılmadan 2001 yılına kadar devam ediyor. Bu grafikte trend gücünü teyit edebilmek için fiyat barları arasında siyah 9 aylık EMA ve kırmızı 36 aylık SMA 'yı kullandım. Dikkat edilirse mavi pitchfork alt kanalında barlar muntazam şekilde bütün çizgilere itaat ediyorlar.Gevşemelerde ilk destek olarak siyah 9 aylık EMA çalışıyor. 9 aylık EMA altında kapanışlar gelmeye başladığında ise trend yavaşlıyor ve düzeltmeler geliyor. Bu düzeltmeler kırmızı 36 aylık SMA'ya dokunuşlarla son buluyor ve aylık barlar kendilerini tekrar siyah 9 aylık EMA üzerine atıyor. 2001 yılında barların gücü azalıyor , ritmi bozuluyor ve en alt mavi median aşağı doğru kırılıyor. Aynı zamanda siyah 9 aylık EMA , kırmızı 36 aylık SMA yı aşağı doğru kesiyor. Bu kesişim yaklaşık 2 senelik bir sindirme periyodu oluşturuyor. Bu sindirme periyodundan sonra barlar kendilerini tekrar bu iki ortalamanın üzerine atıyor ve bu sefer 9 aylık EMA , 36 aylık SMA yı yukarı kesiyor. Bu kesişimden alınan güçle barlar 2006 zirvesine kadar ulaşıyor. Dikkat edilirse bu periyotlarda da barlar 9 aylık EMA altında kapanış yaptığında orta vade de bir şekilde 36 aylık SMA 'ya ulaşıp düzeltmelerini yapıyorlar ve sonra yollarına devam ediyorlar. 1998 zirvesi , 1998 dibi ve 2006 zirvesi önemsenerek alınan pivot noktalardan , siyah pitchfork oluşuyor ve bugüne kadar olan trendi takip etmemizi sağlıyor. Bu siyah trend aynı zamanda barların 2001 yılında kırdıkları mavi trende ait en önemli destek seviyesi olan mavi kesikli hagopian çizgisine ulaşma yolunu belirliyor. Hagopian çizgisi hisse için her zaman hayati destek konumunda diyoruz. Aylık barların bu çizgiden dokunarak destek alması ve tekrar yukarı ivmelenmesi uzun vade için çok sağlıklı ancak bu çizginin altında kapanış ve tam barlar oluşması ise uzun vade yeni dip arayışı ve büyük şelalere yol açabilir. Bu yüzden göz ardı etmeksizin takip edilmeli. Barlar şu an 2010 yılında yukarı kırdıkları ve bugüne kadar defalarca sağlamlığını test etmiş oldukları siyah orta mediandan aldıkları güç ile en üst siyah mediana ulaşmaya çalışıyorlar. Bu büyük hedefe giderken dikey kırmızı noktalı çizgiler RSI 'nin zirve dönüşlerini işaretliyor. RSI 'nin her zirve dönüşünden sonra aylık barlar 9 aylık EMA altında kapanış yapmaya başlamış ve her şekilde kırmızı 36 aylık SMA yı dokunuşlarla test etmiş. Kuvvetle muhtemel aynı senaryo uygulanacak. Bu ayki görüntüde barlar siyah 9 aylık EMA üzerinde kapanış yapmaya çabalıyorlar. 9 aylık EMA şu an 9.00 seviyesinde... 36 aylık SMA 7.18 seviyesinde. Geçmişteki gibi olacağını tahmin ettiğim düzeltme senaryosunun koyu ve açık mavi kesikli çizgilerin kesişim yaptığı bölgeye kadar sürebileceğini düşünüyorum. Bu da 2020 başlarına kadar olan bir zamanı gösteriyor. Akabinde hem kırmızı 36 aylık SMA hem de koyu mavi kesikli hagopian çizgisinden destek alarak orta-uzun vade yeni bir yükseliş periyodunu ortaya çıkaracaktır ya da hagopian çizgisi aşağı kırılacak ve yeni dip arayışı başlayacak.Son düzeltme tahminimi RSI ve MACD 'ın yaptığı zirvelerdeki negatif uyumsuzluklar da teyit ediyor. Swing Trade indikatörü başını aşağı çevirdi ancak henüz kırmızı ok yakmadı ama en kısa sürede yakacak.

Sonuç ;
    Uzun vade yatırım düşünenlerin zirvede ve en üst trend direncine giderken oluşan bu negatif uyumsuzlukları muhakkak dikkate almaları gerekiyor. Bu sebeple uzun dönemde fiyatların tahmin ettiğimiz desteklere kadar gevşemeleri kuvvetle muhtemel. MACD triggerini aşağı keserse satışlar sertleşir. Siyah 9 aylık EMA altında aylık kapanış yapıp yapmayacağı dikkatle izlenmeli. Kapanış yaparsa kırmızı 36 aylık SMA üzerine dokunuş uzun vade maliyetlenmek için mimimum risk taşıyacaktır. Hagopian çizgisinin destek olarak çalışması hayati önemdedir. Kırmızı 36 aylık SMA ile beraber bu çizgiyi destek alıp üzerinde tam barlar oluşturmalı. Bu etapta RSI kuvvetle muhtemel dipten dönüşünü gerçekleştirecektir. Siyah 9 aylık EMA , kırmızı 36 aylık SMA yı kesinlikle aşağı doğru kesmiş olmamalı. Kesmiş olduğu dönemler ve ortaya çıkan işkence 2002-2008 ve 2013 te net bir şekilde gözüküyor. Orta-uzun vade hedef niteliğinde olan en üst siyah median ise bu sene için 13.50 ile 14.50 arasında değişecektir.

Son düzenleme : onelle; 20-01-2019 saat: 18:12.

Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku

Xu100 haftalık TL takibimiz... Ana senaryomuz ... Son durum ...

Bilmeyenler için baz senaryo başlıkta ilk mesajda bulunuyor. MACD takibimiz devam ediyor. Geçen hafta itibariyle MACD beklediğimiz gibi triggerini aşağı kesti. Bu kesişimden sonra senaryomuzda MACD'ın ikinci bacağının oluşum süreci başlamış oldu. Bu sürecin yani kesişimden sonra MACD 'in ikinci dibine ulaşmasının 45-60 gün civarı süreceğini düşünüyorum demiştim halen aynı görüşteyim. Büyük çilenin bitişi MACD'ın ikinci dibinden sonra yukarı dönerek triggerini kesmesiyle olacak...

Dip oluşumunun bitiş teyidini Ichimoku Kinko üzerinden takip ediyorum . Daha önce farklı zamanlarda ve başlıklarda ifade etmiştim ; uzun süre ve çeşitli grafiklerde benim tecrübe edebildiğim kadarıyla ve bir ichimoku fanatiği olarak diyebilirim ki ; haftalık grafiklerde 26 birim arkadan gelen kahverengi chikou-span mavi kapanışları yukarı kestiği esnada mavi kapanışlarda kırmızı kijun-sen'i yukarı kesiyorsa ya da üzerinde seyrediyorsa grafikteki orta-uzun vade dip oluşumu kuvvetle muhtemel bitmiştir. Yani koşul olarak bulutun altında mavi kapanışlar kırmızı kijun-sen'in üzerindeyken , kahverengi chikou-span'de mavi kapanışların üzerinde olmalı. Bu koşulların gerçekleştiği noktada kuvvetle muhtemel gelecekte oluşacak dipler , bir daha son oluşan dibin altında oluşmayacak. Yükselen diplerle yukarı ivme artacak. Bu tezime bağlı olarak Sn. BJK Coccinella 'nın metastock için emek verip ortaya çıkardığı ve oldukça verimli çalıştığını düşündüğüm explorer formülünü Metastockla ilgili herşey başlığında paylaşmıştık. Bu formül bu koşulları yerine getiren grafikleri metastock içinde filtreliyor. İsteyen test edip faydalanabilir.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...Sevgiler...Saygılar...

Yukarıda kırmızı ile işaretlediğim teorime bağlı olarak bu hafta sert yükselişle her iki koşul gerçekleşmiş oldu. Bu nedenle bana göre artık endeks 83 bine kadar bir bar bile uzatsa haftalık kapanışı bir önceki dipten daha aşağıda olmayacak. Yani 88734 altında haftalık kapanış gelmeyecek. Bunun dışında MACD beklentim doğrultusunda henüz ikinci bacağını yapamadı. MACD Triggerini kestiği gibi tekrar yukarı yönlendi.Haftalık kapanış bazlı kırmızı kijun-sen 92650 seviyesinde destek konumuna geçti. Ancak günlük bazda aşağıda boşluklar bırakıldı ve banka kağıtları alınırken bu boşluklar pekte önemsenmedi. Bu da bana bankalar ile ilgili çok net ve olumlu bir haber gelebileceğini ve fiyata bakılmaksızın alım yapıldığını düşündürdü. Bu alım dalgası bankaların endeks dibine göre ekstra %20 satış yemiş olması ile bağlantılı değil gibi geldi. Aşağıda yeni oluşan boşluklar 92053 ve 89121 seviyesinde ... Bu boşluklar önemsiz boşluklar değil. Çıkıştan önce dönüp kapatılmaları sağlıklı olur. Kapatılmayıp daha da yukarısı zorlanırsa ileride düzeltmeler neşterle değil HIZARla yapılır... Günlük RSI 70 seviyesini geçti ve düzeltmesi yakındır. 97bin altı günlük kapanışlarda satış sertleşir... 97bin üzeri günlük kapanışlar geldikçe 101098 e kadar dokunan barlar oluşturabilir...

Halen MACD ikinci bacağı ile ilgili sürecin işlediğini ve ikinci bacak güdükte olsa asıl yükselişin bu ikinci bacaktan sonra olacağını düşünüyorum. Bu yüzden sert satış için temkinliyim...

5. Çok teşekkür ederim Sn Onelle.

Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim Sn Onelle.
    Rica ederim ... Bol kazançlar...Sevgiler... Saygılar...

TUPRS - TÜPRAŞ Aylık Logaritmik Bakış ;

Koyu ve açık mavi ile çizilmiş trend kanalları ile TÜPRAŞ 'ın hayat hikayesi net gözüküyor... Zaten bu kadar büyük bir kağıttan bu kadar muntazam bir grafik beklenirdi. Çizgilere istisnasız itaat ediyor. Büyük fotoğrafta koyu mavi pitchfork 2000 yılı sonuna kadar süren ralliyi belirlerken , açık mavi pitchfork ise son 20 yıllık olağanüstü trendi belirliyor. Yine teyit ve trend gücünü takip edebilmek adına , fiyat barlarının arasında mavi 6 aylık EMA ve kırmızı 12 aylık EMA yı kullandım. Dikey gri noktalı çizgiler ise RSI zirvelerini işaretliyor.

2000 yılında en alt medianın kırılımı ve koyu mavi trendin bitişinden sonra açık mavi pitchfork farklı bir eğimde ve dinlenmelerle devam eden başka bir muazzam ralliyi işaretliyor.

Bakıldığında hemen göze çarpanlar ve uzun vade karar vermek için önemsenmesi gerekenler şunlar;

1- Fiyatlar 2005 yılından itibaren , 2008 kabusu hariç bir daha hiçbir şekilde açık mavi alt kanala düşmemiş, açık mavi orta median her zaman uzun vadeli destek olarak çalışmış.Her destek olarak çalıştığında RSI indikatörü de 45-50 seviyesinde dip yapmış.

2-Fiyatlar açık mavi üst kanalda ilerlerken , kırmızı 12 aylık EMA her aşamada önemli destek olarak çalışmış. Barlar 12 aylık EMA üzerinde kapanışlar yaptığı sürece yükseliş devam etmiş. Barlar kırmızı 12 aylık EMA altında kapanış yapmaya başladığında ise yükseliş isteği azalmış, 1-1,5 senelik zigzaglı ve sıkıcı bir görüntü ortaya çıkmış ve uzun vade de bir şekilde açık mavi orta median dokunuşlarla test edilmiş. Mavi 6 aylık EMA altında yapılan kapanışlar ise daha kısa vadeli destek olarak önemsenebilir.

3-Fiyatların ortalamalara göre durumları izlenirken diğer taraftan mavi 6 aylık EMA ile kırmızı 12 aylık EMA 'nın kesişimlerine de dikkat ediyoruz. Bu ortalamaların her aşağı kesişiminde fiyatlar istisnasız açık mavi orta mediana kadar gevşemiş . Devamında her yukarı kesişiminde ise 2 yıla varan ve %100 e yakın prim bırakan yükselişler yaşanmış.

4-Dikey gri noktalı çizgiler RSI zirvelerini işaretliyor. Bu çizgilere göre RSI zirvelerine dikkat edilirse ; 70 seviyesi üzerinde RSI düşen tepeler yaparken, fiyatlar yükselen tepeler yapmış ve negatif uyumsuzluk ortaya çıkarmış. Her negatif uyumsuzluk sinyalinden sonra ortalamalar kesinlikle aşağı doğru kesişmiş ve fiyatlar kesinlikle açık mavi orta mediana ulaşmış. RSI nin ortaya çıkardığı negatif uyumsuzlukları aynı şekilde MACD ve Swing Trade indikatöründe de görebilirsiniz.

Sonuç ; Barlar açık mavi en üst median ve kanal direncini test ederken , RSI , MACD ve Swing Trade indikatörlerinde ortak olarak negatif uyumsuzluk ortaya çıkmış ve bu durum üst düzey sıkıntı sinyali anlamına geliyor. Uzun vade alım yapacaklar için bu seviyelerin uygun maliyetlenme yeri olup olmadığını değerlendirmesi şart. RSI alçalan tepeler yaptı ve negatif uyumsuzluk ortaya çıkardı . Bu uyumsuzluğu takiben ,orta vade barların kırmızı 12 aylık EMA altında kapanış yapma durumu ve ortalamaların aşağı kesişme ihtimalleri kesinlikle izlenmeli. MACD trigger'i üzerinde direnmeye çalışıyor ama alçalan tepelerle zayıf görüntü veriyor. 12 Aylık EMA üzeri kapanışlar geldiği sürece kağıt gücünü korur. 12 aylık EMA altında kapanış geldiği anda orta-uzun vade için dikkat edilmeli. Yükselişlerde önümüzdeki 6 ay için direnç konumunda açık mavi en üst median 142 ile 154 arasında değişecek. Altta gevşemelerde destek durumunda açık mavi orta median 80 ile 87 arasında değişecek. Kırmızı 12 aylık EMA şu an 117 seviyesinde. RSI ve MACD üçüncü bir alçalan zirve yaparsa barların orta-uzun vade desteğine yürüyebileceği ile ilgili alarm verir.

özelden ilk msj gitti,ama 2. mesaj gönderemedim,

msj kutusu dolmuş herhalde

size genelden bir davet yapacağım sayın onelle

bizim topiği biliyorsunuz,elimizden geldiğince ky yardımcı olmaya çalışıyoruz,3 kişi başladık,1 arkadaşımız aramızdan ayrıldı,
    elimizden geldiğince ky kaybetmemesi için uğrasıyoruz...
    emirdağlı yerine sizin gelmenizi isterim. gerçekten grafikleriniz çok iyi ,sadığın bilgisi yok ama ben senin bizim sayfamızda bizden olmanı istiyorum,
    eğer sizin için bir sakıncası olmazssa

Sayfa 8/14 İlkİlk ... 678910 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •