Sayfa 381/386 İlkİlk ... 281331371379380381382383 ... SonSon
Arama sonucu : 3083 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

Bizde 50 milyon lot yok ama günlük takası paylaşayım...

https://borsacaddesi.com/15-nisan-20...onu-islemleri/
    Yazdıklarım al-sat-tut tavsiyesi değildir.
    Kurt kışı geçirir, ama yediği ayazı unutmaz !!!

Bizde 50 milyon lot yok ama bir yerde aşağıdaki yorumu buldum, bilgilerinize...

--------------------

RSI ve fiyat aşağıyı, MACD yukarıyı gösteriyor.
    Yani bir uyumsuzluk söz konusu...

Bugün yarın ya aşağı ya yukarı kıracaktır sert şekilde.

Bizde 50 milyon lot yok ama günluk takası paylaşayım yine...

https://borsacaddesi.com/16-nisan-20...onu-islemleri/

4. citibank yabancı son 1 haftada alım-satım yapıyor nette 10 milyon lotluk bir alışları var....
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    citibank yabancı son 1 haftada alım-satım yapıyor nette 10 milyon lotluk bir alışları var....
    Bizde 50 milyon lot yok ama bütün büyüyü bozdunuz şimdi, hay Allah

Dün diğer forumda paylaştığım yazı, burda da bulunsun istedim..

"GLCVY ve ADESE tahtacısı aynı galiba, yüzdesel ve eksi yön artı yön hareketleri çoğu zaman aynı. Alt alta takip ediyorum ve çok kez şahit oldum buna, burda not olarak kalsın. Ayrıca beceriksiz bir ekip tarafınca kontrol ediliyorlar."

6.  Alıntı Originally Posted by hepsonradan Yazıyı Oku
    Valla kendi adıma 10 lira altında 1 lot vermem. Herkes kendi bilir. Açıklanacak bedelliye bile paramı hazirliyorum. Tahta kitlenmiş durumda, biz büyük kylerdeki 50 mio lotu alıncaya da kadar da o kilidi cozmeyecekler. Paramız eriyor ama onlara da kazandırmıyoruz. Ya birgün inatlarindan vazgececekler ya da bu tahta da ihlas gibi birşey olacak. "Ben sizin hilelerinizle baş edemedim, bu bana dert oldu; ama ben de siz çakalların önünde diz çökmedim, bu da size dert olsun"....

Kısa orta vadede, öncelikle 2.90-3.19 arasından boşaltıp mevduata gömdükleri 200 mio lotu 2.00 altından yerine koymalarını bekleyeceğiz. Belki bir kısmını bu fiyatlardan almışlardır. Borsa ralli yapınca daha fazla aşağı basamadilar, endeks biraz kızarsın 2.00 altına indirip demir atacaklar, oralardan her gün 1-2 mio lot almaya çalışacaklar. 2024 yılı kayıp yıl olacak, 2025 yılında konut satışları vs olursa hareket başlayabilir.

Yazdığım her cümlenin sonuna kadar arkasındayım. Bunlar sadece kendi dusuncelerım de değil, bunların aldığı nefesi biliyorum, her adımlarını takip ediyorum, duyumlarim var. Planlanan senaryo bu, herkes kendi bildigi gibi hareket etsin. Tek ricam siz de spkya yapılacak bedelli talebinin reddi için şimdiden yazınız, 5 dk ayırıp. en azından kendi çapımızda önlem almış olalım.
    Bedelli iddianızın kaynağı nedir?

7. Yıllık %50 enflasyon olsa bile 1 yıl sonra öz kaynaklar en kötü 12,6 milyar TL olacak enflasyon muhasebesi sonucu. Mevcut piyasa değeri sabit kalsa bu durumda seneye bu vakitler 0,17 civarı pd/dd değeri oluşur. Bu fiyatlar orta vadede burada zor kalır görünüyor. Kişisel hesabıma göre en kötü 1 yıl sonra 2-3 katını görebilir o da 0,34-0,51 pd/dd arası birşey olur, o haliyle bile yine çok ucuz kalmış olur. Ben uzun süre hiç bir gayrı menkul şirketinin bu kadar ucuz fiyatlandığına şahit olmadım. Ayrıca enflasyon muhasebesi sonucu piyasanın ilgi odağı pd/dd değerleri olmuşken illa ki birileri pozisyon alır. Bu istisna olabilir mi bilmem. Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,303
     Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Yıllık %50 enflasyon olsa bile 1 yıl sonra öz kaynaklar en kötü 12,6 milyar TL olacak enflasyon muhasebesi sonucu. Mevcut piyasa değeri sabit kalsa bu durumda seneye bu vakitler 0,17 civarı pd/dd değeri oluşur. Bu fiyatlar orta vadede burada zor kalır görünüyor. Kişisel hesabıma göre en kötü 1 yıl sonra 2-3 katını görebilir o da 0,34-0,51 pd/dd arası birşey olur, o haliyle bile yine çok ucuz kalmış olur. Ben uzun süre hiç bir gayrı menkul şirketinin bu kadar ucuz fiyatlandığına şahit olmadım. Ayrıca enflasyon muhasebesi sonucu piyasanın ilgi odağı pd/dd değerleri olmuşken illa ki birileri pozisyon alır. Bu istisna olabilir mi bilmem. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Bu iş grafklerlen,tahminlerlen yürümez,bizde biliyoruz ucuz olduğuna,zamanında 2.50 iken neden 1.60 altına indi onu sorgulamak lazım,oradan pat 3 üstüne neden attı,şimdi 2.20 sürünüyor,adamlar tahtacı olan dümbeleklerlen vurkaç yapıyor,zaten yobaz hissesi,bu ülkede yobazların ne yaptığı malum,üstelik iktidar tarafından kollanıyor,esas bunun yeri gözaltı pazarı,peki sen neden takılıyor dersen,ben yatırımcıyım,çok düşenleri kovalarım trade yaparım,zaten böyle piyasada anca böyle olur,zaten borsadaki çoğu kağıtlar bunun gibi,malum borsa para aklama yeri

Sayfa 381/386 İlkİlk ... 281331371379380381382383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •