Sayfa 38/390 İlkİlk ... 2836373839404888138 ... SonSon
Arama sonucu : 3113 madde; 297 - 304 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1. İşte sizin gibi insanlar olduğu müddetçe bu adamlar kar etmeye, siz de zarar etmeye devam edersiniz.

Adesenin imtiyazlı hisseleri var. İttifak imtiyazsız, yani b grubu hisseleri satmak için başvurmuştu. Ve hepsini de satacak. Yani yaklaşık yüzde 15 kadar daha satacak. Ve tüm bu satışlara rağmen şirket elinden çıkmıyor. Yönetime hakimliği devam edecek.

Peki adesenin satılan bu hisseleri bu ucuz fiyattan kime satıldı?

Tabiki de adrese teslim, anlaştıkları gruba sattılar. Küçüklere değil.

İttifak holdingteki operasyonları bitince küçük yatırımcıların/kumarbazların elindeki adese hisselerini bu fiyatlardan toplayıp 3-4 liraya çıkaracaklar ve bu seviyelerden küçük yatırımcılara postalayacaklar. Hissenin tekrar 17 lilere gideceğine inanan enayi çok nasıl olsa.

2. Ben bu durumu çok çok önceden burada ve değişik platformlarda çok defa yazmıştım. Ama ne yazıkki dinleyen yok. Çünkü herkes kumarbaz olup kısa yoldan para derdinde.

3.  Alıntı Originally Posted by selcuk_ege3 Yazıyı Oku
    İşte sizin gibi insanlar olduğu müddetçe bu adamlar kar etmeye, siz de zarar etmeye devam edersiniz.

Adesenin imtiyazlı hisseleri var. İttifak imtiyazsız, yani b grubu hisseleri satmak için başvurmuştu. Ve hepsini de satacak. Yani yaklaşık yüzde 15 kadar daha satacak. Ve tüm bu satışlara rağmen şirket elinden çıkmıyor. Yönetime hakimliği devam edecek.

Peki adesenin satılan bu hisseleri bu ucuz fiyattan kime satıldı?

Tabiki de adrese teslim, anlaştıkları gruba sattılar. Küçüklere değil.

İttifak holdingteki operasyonları bitince küçük yatırımcıların/kumarbazların elindeki adese hisselerini bu fiyatlardan toplayıp 3-4 liraya çıkaracaklar ve bu seviyelerden küçük yatırımcılara postalayacaklar. Hissenin tekrar 17 lilere gideceğine inanan enayi çok nasıl olsa.
    Invest siteye baktınmı 1.80 den bu yana takip ediyorum yüzlerce yatırımcı ha döndü ha dönecek diye alan alana,hissede baya bi ky var anlamadigim 50k 100k aldım diyenler gerçekten alıyormu kardeş 3-4 tl.ler bu hisse için bir daha hayal ürünü daha göstermezler diye düşünüyorum birkaç ay sonra bakalım nerede olacak
    Bu forumda yazdıklarım tamamen şahsi düşüncelerimdir,yazdıklarımdan kesinlikle etkilenmeyiniz,yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyiniz

4. Screenshot_20190520-180623_Cep.jpg

Geçen gün blok satışları ss almıştım telde kalmış paylaşayim dedim
    Bugün Panikle tabana yazan bir dünya ky oldu yarında panik satışları devam ederse spek bunu fırsata çevirebilir neticede 24m lotu ky almadı bu hissede operasyon daha bitmedi bir ivme daha yakalar ama ne zaman ve nereye kadar onu ustalara sormak gerek
    Bu forumda yazdıklarım tamamen şahsi düşüncelerimdir,yazdıklarımdan kesinlikle etkilenmeyiniz,yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyiniz

5. Daha bu hissede indir kaldır hereketleri devam edecektir açığa satış yasağı gelir,brüt takas gelir hissede adrenalin bol olacaktır
    Kimse kimseden etkilemesin alırkende satarkende karar sizin olsun kimse kimseye 5 kuruş vermez umarım açığa satış yasağı gelir brüt takas gelir hisse yönü yukarı çevirirde maliyeti yüksek olanlar kurtarır bir dönem ozgyo da 2.45 almıştım hisse 1.13 e düşmüştü tabi 3-5 bin lot ilave etmiştim beklemiştim hisse çıkışa geçmişti 2.49da çıkmıştım o günlerde neler yaşadığımı bilirim altı üstü 10 bin lotta paranın yarısının eksildigini görmüştüm hamd olsun sonra kâr bile etmiştim
    Umarım adesede olanlar içinde rüzgar yarın tersine döner,bu arada ozgyo son taban yaptığında sinirden 1.13 tabana yazmıştım gitmemişti şeker satıyordu tabandan gitmemıştı ertesi günde çıkışa başlarken satmayıp ilave etmiştim şans işte gitse almazdım
    Şimdi bu hisseyide satan lanet olsun der almaz o yüzden kısmetinizde umarım yarın çıkış günüdür
    Hayırlı geceler

6. Öncelikle merhaba arkadaşlar.Ben de 5 tl maliyetli 17 bin adet var.İlk defa bu gün ümitlendim gelen haberle.Sebebine gelince hayatta bulunulan yerin önemi vardır(şu an 1.13).Fakat bir de gidelen yer vardır(bence daha önemli).İlk defa hisse için olumlu bir haber geldi.Borçların yapılandırılması haberi.Peki bu borçlar ödenebilr mi?Ya da bu borca rağmen kar açıklanabilir mi?ilk çeyrekteki 22 milyon zararda kısa vadeli borçların payı ne kadar dı gibi sorulara vereceğimiz cevaplar hissenin yönünü belirleyecektir kanımca.Şimdi birlikte bu cevapları bulmaya çalışalım.
    1-Öncelikle verimlilik çalışmaları kapsamında kapattığı(zarara neden olan)şubelerinden sonra yaklaşık 100 mağazası kaldı firnanın.Bunların ortalama günlük cirosunu 20 bin tl olarak alalım(en az).Ben de ulasal bir mağaza da çalışıyorum ortalama 50 bin yapıyor.Yıllık ciro 700 milyon yapar(Günlük 2 milyon,aylık 60 milyon).En az kar marjını %20 alırsak yılda 140 milyon yapar.
    2-Konya da kule site En büyük ilçesi Ereğli de Ereğli park mütiş iş yapıyor ve değerli.Konya kule siteye Ereğli de Ereğli park a çalışıyor desem yeridir(Bilen bilir).Şimdi buralardaki mağazalardan (Toplam değeri 260 milyon)aldığı kira geliri en az yıllık 10milyon civarı(drğetinin %3 ünü alıyorum).
    3-Son gelen bilançoya bakarsanız borçların tamamı kosa vadeli(179 milyon)Çekilen kredi ise yaklaşık 280 milyon tl.bu da demektir ki firma mağazalardaki rafları da doldurmayı düşünmüş(Kredi çekme haberi düşmeden Aksaray'dan bir mağaza çalışanı bu bilgiyi burada paylaşmıştı).
    4-280 milyonun geri ödemesi 500 milyon olsun bu mağazaları bşraz çalıştırsa çok rahatlıkla mdeyebilceği gibi kar da edebilir.
    NOT:Bu yazdıklarım da katıldığınız,katılmadığınız ya da düzelteceğiniz şeyler varsa memnun olurum.Amacım bu sayede forumda birbirimize daha iyi yardımcı oluruz.
    Ayrıca bu yazdıklarım ışığında şahsen ben 2-3 yılda kara bile geçeceğimi düşünüyorum.2 tl ye alanların ise 1 yıla kara geçeceği kanaatindeyim.Bundan sonraliki çeyreklerde(özellikle ilk bir yıl borç ödemesi olmadığı için) sürekli artan bir karlılık olacağı kanaatindyin.Hisse fiyatı 80-90 kuruşları görmez kannatindeyim (ki görsede problem değil çünkü önemli olan bilançoların nasıl geldiği).

7.  Alıntı Originally Posted by gfbalex Yazıyı Oku
    Öncelikle merhaba arkadaşlar.Ben de 5 tl maliyetli 17 bin adet var.İlk defa bu gün ümitlendim gelen haberle.Sebebine gelince hayatta bulunulan yerin önemi vardır(şu an 1.13).Fakat bir de gidelen yer vardır(bence daha önemli).İlk defa hisse için olumlu bir haber geldi.Borçların yapılandırılması haberi.Peki bu borçlar ödenebilr mi?Ya da bu borca rağmen kar açıklanabilir mi?ilk çeyrekteki 22 milyon zararda kısa vadeli borçların payı ne kadar dı gibi sorulara vereceğimiz cevaplar hissenin yönünü belirleyecektir kanımca.Şimdi birlikte bu cevapları bulmaya çalışalım.
    1-Öncelikle verimlilik çalışmaları kapsamında kapattığı(zarara neden olan)şubelerinden sonra yaklaşık 100 mağazası kaldı firnanın.Bunların ortalama günlük cirosunu 20 bin tl olarak alalım(en az).Ben de ulasal bir mağaza da çalışıyorum ortalama 50 bin yapıyor.Yıllık ciro 700 milyon yapar(Günlük 2 milyon,aylık 60 milyon).En az kar marjını %20 alırsak yılda 140 milyon yapar.
    2-Konya da kule site En büyük ilçesi Ereğli de Ereğli park mütiş iş yapıyor ve değerli.Konya kule siteye Ereğli de Ereğli park a çalışıyor desem yeridir(Bilen bilir).Şimdi buralardaki mağazalardan (Toplam değeri 260 milyon)aldığı kira geliri en az yıllık 10milyon civarı(drğetinin %3 ünü alıyorum).
    3-Son gelen bilançoya bakarsanız borçların tamamı kosa vadeli(179 milyon)Çekilen kredi ise yaklaşık 280 milyon tl.bu da demektir ki firma mağazalardaki rafları da doldurmayı düşünmüş(Kredi çekme haberi düşmeden Aksaray'dan bir mağaza çalışanı bu bilgiyi burada paylaşmıştı).
    4-280 milyonun geri ödemesi 500 milyon olsun bu mağazaları bşraz çalıştırsa çok rahatlıkla mdeyebilceği gibi kar da edebilir.
    NOT:Bu yazdıklarım da katıldığınız,katılmadığınız ya da düzelteceğiniz şeyler varsa memnun olurum.Amacım bu sayede forumda birbirimize daha iyi yardımcı oluruz.
    Ayrıca bu yazdıklarım ışığında şahsen ben 2-3 yılda kara bile geçeceğimi düşünüyorum.2 tl ye alanların ise 1 yıla kara geçeceği kanaatindeyim.Bundan sonraliki çeyreklerde(özellikle ilk bir yıl borç ödemesi olmadığı için) sürekli artan bir karlılık olacağı kanaatindyin.Hisse fiyatı 80-90 kuruşları görmez kannatindeyim (ki görsede problem değil çünkü önemli olan bilançoların nasıl geldiği).
    Hergun mal cakiyorlar.
    Sen hâlâ polyanna kitapları okumaya devam et

8. Bu arada bir önceki paylaşımındaki yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Naçizane bulabildiğim bilgiler ile kendi bilgilerimi harmanladım.Olumlu olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum.Allah bizimledir inşaallah.Saygılar....

Sayfa 38/390 İlkİlk ... 2836373839404888138 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •