Sayfa 109/166 İlkİlk ... 95999107108109110111119159 ... SonSon
Arama sonucu : 1321 madde; 865 - 872 arası.

Konu: TGSAS - TGS Dış Ticaret

1. Hopp sen ne yapıyon hey Pergomon 32 Milyon getirdi uyuma senden de artık bu performansı bekliyoruz bırak borclanma tahvil işlerini eximbank tan dövizle calışın , yatırım tavsiyesi deildir...
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

2. http://www.gib.gov.tr/2018-iv-gecici...eyan-suresinin Kurum Geçici Vergi beyannamesi uzatıldı.Pazartesi aciklanir.9 milyona yakın bir kar bekliyorum.Pergamon ile TGS komisyonları farklı şekilde muhasebelestiriyor.Pergamon faiz gelirleri ve kambiyo karlari ile gelirini şişiriyor.Tahsil edemediği alacaklar sikintili.Ben kambiyo karından ziyade esas faaliyet karına bakarım.TGS cirosunun yüksekliğine rağmen geçen dönem karlılığını kambiyo zararı ile düşürmüştü.Kârı biri yükseltmeye digeri düşürmeye çalışıyor.Bakalim görelim

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by eskilerden Yazıyı Oku
    http://www.gib.gov.tr/2018-iv-gecici...eyan-suresinin Kurum Geçici Vergi beyannamesi uzatıldı.Pazartesi aciklanir.9 milyona yakın bir kar bekliyorum.Pergamon ile TGS komisyonları farklı şekilde muhasebelestiriyor.Pergamon faiz gelirleri ve kambiyo karlari ile gelirini şişiriyor.Tahsil edemediği alacaklar sikintili.Ben kambiyo karından ziyade esas faaliyet karına bakarım.TGS cirosunun yüksekliğine rağmen geçen dönem karlılığını kambiyo zararı ile düşürmüştü.Kârı biri yükseltmeye digeri düşürmeye çalışıyor.Bakalim görelim

Ben de ikisi de var , senet ayrimi yapmadan aradaki farklari soyluyorum Pergomon Ege Bolgesinde Tekstil 1 milyar tl tutari Istanbul un 12 milyar tl bir piyasa dan bah sediyoruz 2 Pergomon 60 musteri bu 315 musteri 3 Pergomon sIkintili diyosun oz sermaye 63 milyon Tgs 40 milyon ozsermaye 4 Pergomon her yil temettu vermis bu kuruldugundan beri bir veya 2 defa vermis bu siketin tek geliri kdv iadelerinden komisyon tutari mesela Bu yil pergomon 14 milyon faiz geliri var bunun hemen yok denecek kadar az diger enstruman kalemleri eksik ... Pergmon musterilerinde cok secici problemli kurulusla isim olmaz diyo Maliye ve Gumruk cok hassaas konular aciklamalarini okuyoruz ..... neticede yatirim yapiyoruz Tgs bu kadar piyasasi varken Tgs dis ticaret hacminde liderken bunu degerlendiremesi bana ilginc geliyor ben pergomona 2017 de girdigimde kari 3,5 milyondu simdi 33 milyon oldu bakalim belki ayagimiz ugurlu gelir buraya da , yatirim tavsiyesi deildir...
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

4.  Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Ben de ikisi de var , senet ayrimi yapmadan aradaki farklari soyluyorum Pergomon Ege Bolgesinde Tekstil 1 milyar tl tutari Istanbul un 12 milyar tl bir piyasa dan bah sediyoruz 2 Pergomon 60 musteri bu 315 musteri 3 Pergomon sIkintili diyosun oz sermaye 63 milyon Tgs 40 milyon ozsermaye 4 Pergomon her yil temettu vermis bu kuruldugundan beri bir veya 2 defa vermis bu siketin tek geliri kdv iadelerinden komisyon tutari mesela Bu yil pergomon 14 milyon faiz geliri var bunun hemen yok denecek kadar az diger enstruman kalemleri eksik ... Pergmon musterilerinde cok secici problemli kurulusla isim olmaz diyo Maliye ve Gumruk cok hassaas konular aciklamalarini okuyoruz ..... neticede yatirim yapiyoruz Tgs bu kadar piyasasi varken Tgs dis ticaret hacminde liderken bunu degerlendiremesi bana ilginc geliyor ben pergomona 2017 de girdigimde kari 3,5 milyondu simdi 33 milyon oldu bakalim belki ayagimiz ugurlu gelir buraya da , yatirim tavsiyesi deildir...
    Polemik için söylemiyorum.Muhakkak pergamonu benden daha iyi biliyorsunuzdur.Pergamon sıkıntılı demedim alacaklar sıkıntılı dedim.Yoksa şu ortamda kar açıklayan ve temettü dağıtan bedelsiz senet veren her şirket başımızın tacı.Burada benim vurgulamak istediğim esas konu biri kârı nasıl gizlerim diye yırtınırken diğeri kârı adamın gözüne sokmak için uğraşıyor.Ayni dönem aralığında biri kambiyo kârı elde ederken diğeri zarar ediyor.Bir yildir bu tahtadayim sattığım her fiyatın altında geri yerine koydum.Maliyet nerdeyse sifir.Adam akıllı bir spek yok patron tahtayi vermiyor birşeyler yapmaya çalışıp eline yüzüne bulaştiriyor gibime geldi.

5.  Alıntı Originally Posted by eskilerden Yazıyı Oku
    Polemik için söylemiyorum.Muhakkak pergamonu benden daha iyi biliyorsunuzdur.Pergamon sıkıntılı demedim alacaklar sıkıntılı dedim.Yoksa şu ortamda kar açıklayan ve temettü dağıtan bedelsiz senet veren her şirket başımızın tacı.Burada benim vurgulamak istediğim esas konu biri kârı nasıl gizlerim diye yırtınırken diğeri kârı adamın gözüne sokmak için uğraşıyor.Ayni dönem aralığında biri kambiyo kârı elde ederken diğeri zarar ediyor.Bir yildir bu tahtadayim sattığım her fiyatın altında geri yerine koydum.Maliyet nerdeyse sifir.Adam akıllı bir spek yok patron tahtayi vermiyor birşeyler yapmaya çalışıp eline yüzüne bulaştiriyor gibime geldi.

Daha once Tgs yi incelerken Sirket sahiplerinden biri ne Spk hisse senetlerini vekaletsiz baska birine kullandirdi diye idari para cezasi ni okumustum yani Sirket sahipleri senetlerinle cok ic ice o zaman sogumustum haberi okuyunca , gecen bilanco ve Oyak Reno falan 2,20 leri gorunce yil sonu sizin dediginiz 9 ve ya 10 gibi rakamlar olursa insallah bende beklenti olustu ve isik gorursem Pergomon gibi bir iki yil tutarim kisa ci deilim , hepimiz icin hayirlisi olsun cogunlukla bu kagit spekulatif olarak anilir artik bilanco ile cikmasi ile anilir insallah , hayirlisi olsun , yatirim tavsiyesi deildir...

6.  Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Bu şirkette imtiyazlı paylar kaldırıldımı ?
    Sn tomi 2018 in başlarında ana sözleşmede değişiklik yapılmıştı. 300 milyon a grubu 450 milyon b grubu pay vardı. Değişiklikle birlikte a grubu 60 milyona düştü b grubu 690 milyona yükseldi. Bu 60 milyonun da özel hak ve imtiyaza sahip olduğu yazıyor. Yani kaldırılmadı ama çok aza düşürüldü demek mümkün. Şirket bunu da derinlik kazandırmak için yaptığını söylüyor. Ytd...

7. Vergi dairesine sunulan 10.776.359,09

8. Bu civarda bir kar f/k yı 4 e düşürür ytd...

Sayfa 109/166 İlkİlk ... 95999107108109110111119159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •