Sayfa 23/101 İlkİlk ... 1321222324253373 ... SonSon
Arama sonucu : 806 madde; 177 - 184 arası.

Konu: orta vade model portföy ( temel-teknik-kademe analizi )

1.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    dogru bakis dogru sozler ama ky bi sure sonra yukardan aliyim asagdan satiyim lot arttiriyim laiyet dusuruyum hesabina giriyor ....

benle ilgili kismdada su var cok onemli bir ayrinti ...

ben 20 dende 21 dende 22 dende mgros alsam zaten maliyet 19 alti oldugu icin karli pozusyonuma ilave yapmia olurum ... ve ilk alim yuklu oldugu icin aonrali alimlar maliyeti cok yukari cekmez...

ama mesela il alisim 22 olsa idi 21.50 den dustu diye mgros almazdim ...

fark burada ...
    Sanirim sizi takip edenler ilk kez alacaklar yazic dan sora...
    Siz mali alirken kazanmissiniz zaten. 16 nisan yada heranki sarsintidan etkilenmeniz zor gozukuyor su asamada.
    Size soru soranlarin ve soracak olanlarin cogunun maliyeti hep yuksek olacaktir. Belki de ondan birbirinizi tam idrak edemeyisiniz.
    O bakimdan migrosa su asamadan girenlerin sorularina hazirlikli olmaniz =) ozellikle asansorun asagi indigi panik durumlarinda...gerci siz herseyi yazmissinjz bastan ama o panik ortaminda birakin baslara gidip yazdiklarinizi okumaniz, bir sayfa geriye bile bakma farkindaligi olmicak ky lerin ...=)
    Umarim hersey istedignjz gibi olur.

2.  Alıntı Originally Posted by Printers Holding Yazıyı Oku
    Sanirim sizi takip edenler ilk kez alacaklar yazic dan sora...
    Siz mali alirken kazanmissiniz zaten. 16 nisan yada heranki sarsintidan etkilenmeniz zor gozukuyor su asamada.
    Size soru soranlarin ve soracak olanlarin cogunun maliyeti hep yuksek olacaktir. Belki de ondan birbirinizi tam idrak edemeyisiniz.
    O bakimdan migrosa su asamadan girenlerin sorularina hazirlikli olmaniz =) ozellikle asansorun asagi indigi panik durumlarinda...gerci siz herseyi yazmissinjz bastan ama o panik ortaminda birakin baslara gidip yazdiklarinizi okumaniz, bir sayfa geriye bile bakma farkindaligi olmicak ky lerin ...=)
    Umarim hersey istedignjz gibi olur.
    cok dogru soyluyorusunuz sayin forumdasim

dediginiz gibi her durum icin her turlu yazi ve aciklamayi bastan itibaren defalarca yaptim ...

ancak yine bir katkimiz olacaksa sorulara cevep veririz...

faydali olabilirsek ne mutlu ...

yukardada dedigimi tekrat edeyim ..diger okuyanlar icin ...

HICBIR EKSIDEKI POZUSYONUMA HANGI KAGIT HANGI ORTAM.OLURSA OLSUN EK ALIM YAPMAM....

bol kazanclar ...

3. Sn. Aksakal,

Paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Faydalı bir konu olmuş.

Dolar için daha önce bir grafik paylaşmıştınız. Sanırım o formasyonda beklentilerinizin aksine yukarı kırılım gerçekleşti. Buna göre pozisyon aldınız mı ve dolarda beklentileriniz nelerdir acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by Trurl Yazıyı Oku
    Sn. Aksakal,

Paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Faydalı bir konu olmuş.

Dolar için daha önce bir grafik paylaşmıştınız. Sanırım o formasyonda beklentilerinizin aksine yukarı kırılım gerçekleşti. Buna göre pozisyon aldınız mı ve dolarda beklentileriniz nelerdir acaba?
    daha onceki dolar yorumu guncellemelerindede soyledigim gibi beklentim hala asagi....

abd deki halkbank olayindan sonra atesi yukseldi biraz suriye rusya olayi derkende buralarda geziniyor ancak bence yukari dondu denebilecek bir durum sozkunusu degil ...

dolarda beklentim hala asago....

pozisyon konusuna gelince....

viopta sadece usdtry islemi yaparim ...

AMA SADECE LONG POZUSYON ....

bu paritelerdeviopta asla short pozusyona girmem ...

eger dip gorursem.long acarimki oda nadir olur borsadan umudun kesinlidi ve ciddi bi artis beklwdigim zamanlarda ...

yoksa oyle gunluk haftalik viop islemi asla yapmam ...

5. Sayın Aksakal şuanda fiyattan yılbaşına kadar Migros beklentiniz ve fiyatınız nedir(%100 mü %300 mü) saygılar...

6.  Alıntı Originally Posted by ordu52 Yazıyı Oku
    Sayın Aksakal şuanda fiyattan yılbaşına kadar Migros beklentiniz ve fiyatınız nedir(%100 mü %300 mü) saygılar...
    soylesem tesiri yok sussam gonul razi degil derlerya ...

boyle bir soruya ne denirki ...

ben yuzde 70 e raziyim ...

bence bu soruyu sorqn forumdas icin dogru yer bu topik degil ....

az miktarda yatirimla kisa surede kose donme hayali sezdim....

kusura bakmayin dost aci soylermis
    ....

7. her anlamda öğretici bir topik. bu yüzden teşekkür etmek isterim sn aksakal. ara ara hacimden, derinlikten, alsattan uzak durulması gerektiğinden bahsettiniz
    benim en çok merak ettiğim, orta vade modelinizi tespit ederken nasıl çalıştığınız sn aksakal?

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by amdmclaren Yazıyı Oku
    her anlamda öğretici bir topik. bu yüzden teşekkür etmek isterim sn aksakal. ara ara hacimden, derinlikten, alsattan uzak durulması gerektiğinden bahsettiniz
    benim en çok merak ettiğim, orta vade modelinizi tespit ederken nasıl çalıştığınız sn aksakal?

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    guzel soru. ....

basitce soyle anlatiyim....

zaten benim alip sattigim yani izleme ekranimda olan hisse adeti 50 bilemediniz 60 olur... ( cok ozel durumlarda bu rakama cikar )

bu hisselerde kriter
    1.
    naylon sirkrt olmamasi buyuk bir grup sirketi yahut kamu sirketi olmasi

2.
    temel analizi ( bundan sadece bilanco anlasiliyor bu cok yanlis zarar eden firmada olabilir )

3 yabanci ortak durumu ( hepsinde aramasamda tercih sebebim.olur mesela sabancinin yabanci ortakli olmayan kagitlarini asla izlemem.alip sstmam )

4
    hisseye giris cikisa musait bir derinlik....

izleme ekraninbu sekilde 50 60 hisseyle sekillendikden sonra sadece teknil analize bakarim ....

teknik naalizle hisse secerken

1
    hisseyi haftaik grafige gore secerim

2
    dip olusumlari ve devam formasyonlari ararim ( bunlar en az 2 aylik formasyonlar olmali )

3
    hacme cok dikkat ederim

4
    wkranimda sadece hacim ve fiyat olur baska indikator kullanmam

5
    haftalikta hgozume carpan hisseleri gunluk grafikte incelerim

6
    alin yada satima karar verdiysem kademeleri canli olarka izlemeye baslarim

7
    3 4 gun kademeleri izler ufak alimlar yapar kagidin reflekslerini hareketli saatlerini tahta yapicinin tarzini anlamaya calisirim

ve karar verdigim hisseye ayiiracagim portfoyun yuzde 50 yada 60 i ile ilk alimimi yaparim ....

Sayfa 23/101 İlkİlk ... 1321222324253373 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •