Sayfa 86/101 İlkİlk ... 3676848586878896 ... SonSon
Arama sonucu : 806 madde; 681 - 688 arası.

Konu: orta vade model portföy ( temel-teknik-kademe analizi )

1.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    tesekkur ederim sayin forumdasim .. ..

cok acik ve net yaziiyim ....
    EĞİTİM DISINDAKI HISSE GORUSLERINDEN BUNDAN BOYLE SADECE FORUMA KATKI SAGLAYANLAR FAYDALANACAK ...

egitim paylasimlarina burdan devam...

arkadaslar ben kimseden alkis rakdir para pul tesekkur taltif beklemiyorum .
    kimseye kendimi ispatada ihtiyaci olan biri degilim ..

ama sunu goruyorumki insanlar sifir katki ile hazirciliga alisiyorlar ....

bu topigin amaci bu degil.
    eğitim amaçlı soru cevaplarda forum ortamını fazla kirletmeden elimden geldiğince katılmaya gayret gösteriyorum sn aksakal. gönül isterki daha fazla katkıda bulunayım ama ancak şahsi deneme yanılmalarla ve sizin gösterdiğiniz yöntemlerden faydalanarak bişeyler öğrenmeye/karalamaya çalışıyorum. bu yüzden portföy akışı devam ederken özellikle haftasonları yaptığınız eğitim paylaşımlarının şahsen verimli olması için araştırıyor/çabalıyorum.
    emeğinize sağlık

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by amdmclaren Yazıyı Oku
    eğitim amaçlı soru cevaplarda forum ortamını fazla kirletmeden elimden geldiğince katılmaya gayret gösteriyorum sn aksakal. gönül isterki daha fazla katkıda bulunayım ama ancak şahsi deneme yanılmalarla ve sizin gösterdiğiniz yöntemlerden faydalanarak bişeyler öğrenmeye/karalamaya çalışıyorum. bu yüzden portföy akışı devam ederken özellikle haftasonları yaptığınız eğitim paylaşımlarının şahsen verimli olması için araştırıyor/çabalıyorum.
    emeğinize sağlık

eksik olmayin siz ve dort bes arkadas daha cok kaloteli katkilarda bulunuyor ... vefaydslananda emin olun siz oluyorsunuz yorumlara bakip alsat yapanlar degil ....

size birsey soyleyimmi ... borsada tek formasyonu bile hakkiyla ogrenip saglam hisselerde yilda dortdefa islem yapin sirf bunhnla bile cok guzel para kazanirsiniz..

3. size forumda sorduğum ilk soru portföy seçim kriterlerinizdi sn aksakal. o soruma verdiğiniz cevabı not ettim ve şimdi açtığım her grafikte uygulamaya çalışıyorum(eğitim amaçlı). benim için çok faydalı bi paylaşımdı.

4.  Alıntı Originally Posted by amdmclaren Yazıyı Oku
    size forumda sorduğum ilk soru portföy seçim kriterlerinizdi sn aksakal. o soruma verdiğiniz cevabı not ettim ve şimdi açtığım her grafikte uygulamaya çalışıyorum(eğitim amaçlı). benim için çok faydalı bi paylaşımdı.

o paylasimlari ara ara onlere alalim ... ayrintili yazmistim diye hatirliyorum ...

5.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    guzel soru. ....

basitce soyle anlatiyim....

zaten benim alip sattigim yani izleme ekranimda olan hisse adeti 50 bilemediniz 60 olur... ( cok ozel durumlarda bu rakama cikar )

bu hisselerde kriter
    1.
    naylon sirkrt olmamasi buyuk bir grup sirketi yahut kamu sirketi olmasi

2.
    temel analizi ( bundan sadece bilanco anlasiliyor bu cok yanlis zarar eden firmada olabilir )

3 yabanci ortak durumu ( hepsinde aramasamda tercih sebebim.olur mesela sabancinin yabanci ortakli olmayan kagitlarini asla izlemem.alip sstmam )

4
    hisseye giris cikisa musait bir derinlik....

izleme ekraninbu sekilde 50 60 hisseyle sekillendikden sonra sadece teknil analize bakarim ....

teknik naalizle hisse secerken

1
    hisseyi haftaik grafige gore secerim

2
    dip olusumlari ve devam formasyonlari ararim ( bunlar en az 2 aylik formasyonlar olmali )

3
    hacme cok dikkat ederim

4
    wkranimda sadece hacim ve fiyat olur baska indikator kullanmam

5
    haftalikta hgozume carpan hisseleri gunluk grafikte incelerim

6
    alin yada satima karar verdiysem kademeleri canli olarka izlemeye baslarim

7
    3 4 gun kademeleri izler ufak alimlar yapar kagidin reflekslerini hareketli saatlerini tahta yapicinin tarzini anlamaya calisirim

ve karar verdigim hisseye ayiiracagim portfoyun yuzde 50 yada 60 i ile ilk alimimi yaparim ....
    buydu sn aksakal

6. merhabalar,

benim borsa serüvenm 10 yılı bulmuştur. ilk başlamam abim sayesinde olmuştu. onunda borsa bildiği yoktu o zamanlar ama kendince zengin olmanın yolunu bulmuştu. ben de ondan görmüştüm. bira birikimim vardı onunla başladım. tabi bir şey bilmediğimiz için sadece grfiklere bakıp bunu grafiği güzelmiş alalınır mantığıyla giriyorduk hisselere. tabiki bu işlemler kısa vadeli oluyordu hep. günlük, iki, üç günlük vs. ilk zamanlarda şansımıza bir kaç hissede kazandım. sonraları al satlar genellikle zarar etmeye başladım. bir süre bu şekilde devam ettim. daha sonra bu şekilde olmayacak diyerek piyasada bulduğum (ismini şu ana hatırlamıyorum) üç serilik teknik analiz kitabı aldım. bunların biraz katkısı oldu ama hep teoride kaldığı için teknik anlamda bir şeyler öğrenmem baya zaman aldı. kendimce bir kaç teknik göstergeyi baz alarak işlem yapıyorum. halen de bu şekilde devam ediyor çünkü bu forumdan öğrenmekte olduğum yöntemleri henüz bir şablona tam anlamıyla oturtamadım. ama formasyonların baya faydası oldu. bu kısmı şu an kendime yetecek kadar baz alıyorum. forum dışında da tabiki formasyon bulma anlamında kendimi geliştiriyorum. güzel formasyonlar bulduğuma da inanıyorum. sn Akasakal' a bu konuda teşekkür ediyorum.

konunu özeti borsa hayatımın büyük bir kısmı hep abidik gubudik hisselerde al sat ile ve tokat yemekle geçti. fakat çok büyük bemlalar ile bu işlemleri yapmadığım ve kendimce de iyi sayılacak bir gelirim olduğu için şükür büyük zararlar yaşamadım. ama yediğim tokatlar bana ders, tecrübe olarak geri döndü. şu an model hisseler sayesinde daha düzenli bir kazancım var ve abudik gubidik hisseler ile de işim olmuyor artık. inanın ki bunlar bir verir 10 alır.Ayrıca borsadan zengin olmak gibi bir hayalim de yok artık. zadece bana getiri olsun yeter.

7. sn aksakalın bir yazısını daha hatırlıyorum ama şu an alıntılayamıyorum. benim için önemlidir. küçük yarımcının zaten küçük olan meblağı hakkındaydı. kazansam zaten şu kadar ya da kaybetsem zaten şu kadar mantığının yanlışlığıyla ilgiliydi. çok önemsediğim bir bakış açısı artık. yoksa 1 ileri 2 geri kaçınılmaz oluyor

8.  Alıntı Originally Posted by se7en Yazıyı Oku
    merhabalar,

benim borsa serüvenm 10 yılı bulmuştur. ilk başlamam abim sayesinde olmuştu. onunda borsa bildiği yoktu o zamanlar ama kendince zengin olmanın yolunu bulmuştu. ben de ondan görmüştüm. bira birikimim vardı onunla başladım. tabi bir şey bilmediğimiz için sadece grfiklere bakıp bunu grafiği güzelmiş alalınır mantığıyla giriyorduk hisselere. tabiki bu işlemler kısa vadeli oluyordu hep. günlük, iki, üç günlük vs. ilk zamanlarda şansımıza bir kaç hissede kazandım. sonraları al satlar genellikle zarar etmeye başladım. bir süre bu şekilde devam ettim. daha sonra bu şekilde olmayacak diyerek piyasada bulduğum (ismini şu ana hatırlamıyorum) üç serilik teknik analiz kitabı aldım. bunların biraz katkısı oldu ama hep teoride kaldığı için teknik anlamda bir şeyler öğrenmem baya zaman aldı. kendimce bir kaç teknik göstergeyi baz alarak işlem yapıyorum. halen de bu şekilde devam ediyor çünkü bu forumdan öğrenmekte olduğum yöntemleri henüz bir şablona tam anlamıyla oturtamadım. ama formasyonların baya faydası oldu. bu kısmı şu an kendime yetecek kadar baz alıyorum. forum dışında da tabiki formasyon bulma anlamında kendimi geliştiriyorum. güzel formasyonlar bulduğuma da inanıyorum. sn Akasakal' a bu konuda teşekkür ediyorum.

konunu özeti borsa hayatımın büyük bir kısmı hep abidik gubudik hisselerde al sat ile ve tokat yemekle geçti. fakat çok büyük bemlalar ile bu işlemleri yapmadığım ve kendimce de iyi sayılacak bir gelirim olduğu için şükür büyük zararlar yaşamadım. ama yediğim tokatlar bana ders, tecrübe olarak geri döndü. şu an model hisseler sayesinde daha düzenli bir kazancım var ve abudik gubidik hisseler ile de işim olmuyor artık. inanın ki bunlar bir verir 10 alır.Ayrıca borsadan zengin olmak gibi bir hayalim de yok artık. zadece bana getiri olsun yeter.
    paylasiminizin koyu kismi olayin muhteswm bi ozeti ..

zaten katkida hulunan arkadaslarda belliseviyenin uzerindw yatirim mantalitesi olusan kisiler ...

sonraki 5 6 kisiyide tahmin edebiliyorum

bence yukaridaki basit be faydali listeyi uygulamayin deneyin sayin forumdaslar..

mesela ilk once herweyi alip satmayi vs birakip IZLEME LISTENIZI OLUSTURACAK HISSELERI BELIRLEYIN ....

bu kisim olmassa teknik bilmek grafik okumak formasyon bulmakta faydasizdir hatta zarar ettirir..

30 hisseye kadae dusurun bu hisse adetini ... bu yukaridaki listenin olmassa olmaz ilk kuralidir.. . bu liste saglikli olusturulursa analiz bile bilmeden sirf sabirla mevduatin iki uc kati kazanabilirsiniz ....

ama. bu liste dogru olusturulmassa bildiginiz hersey yaptiginiz her analiz size zarar olarak doner ....

bi ara berabercw bir liste degerlndirmwsi yapalim ....

herkes kendi listesini olusturdukdan sonra ..

Sayfa 86/101 İlkİlk ... 3676848586878896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •