Sayfa 16/195 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

1. faydalı bir başlık olmuş ,elinize sağlık .Çok takip ettiğim birşey değildi ama muhtemelen 30 Kasım Stopaj bayramından itibaren
    bu fonlar mevduata göre cazip bir araç olmuş galiba .Takip ettiğim son 20 gündür öyle olduğunu görüyorum ve sizin hesaplarınızdan da aşikar. Emin olmamakla beraber bu mevduata göre oluşan avantajın sebebinin; bu fonların içindeki Stopaj Bayramı'ndan önce yapılmış mevduat ve alınmış Hazine Bonolarının halen % 5 ile stopajlanmasından olduğunu düşünüyorum.Bu avantaj düşük stopajlı ürünlerin vadesi geldiğinde yavaş yavaş kaybolacaktır diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by naturalborn Yazıyı Oku
    faydalı bir başlık olmuş ,elinize sağlık .Çok takip ettiğim birşey değildi ama muhtemelen 30 Kasım Stopaj bayramından itibaren
    bu fonlar mevduata göre cazip bir araç olmuş galiba .Takip ettiğim son 20 gündür öyle olduğunu görüyorum ve sizin hesaplarınızdan da aşikar. Emin olmamakla beraber bu mevduata göre oluşan avantajın sebebinin; bu fonların içindeki Stopaj Bayramı'ndan önce yapılmış mevduat ve alınmış Hazine Bonolarının halen % 5 ile stopajlanmasından olduğunu düşünüyorum.Bu avantaj düşük stopajlı ürünlerin vadesi geldiğinde yavaş yavaş kaybolacaktır diye düşünüyorum.
    teşekkürler...Evet bende hazine bonolarının faizin düşmesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum...tekrar faiz artışına doğru bir yönelim olduğu taktirde bu oranları göremeyebiliriz...Ancak ben bu fonda faizlerin arttığında da düştüğünde de stopajların düştüğünde de yükseldiğinde de bu fonda idim...Ben yıllardır memnunum getirisinden... 200 lira ihtiyacım oluyor satıyorum 1 fon...2000 TL ihtiyacım oluyor satıyorum 9-10 fon...kullanım kolaylığı çok iyi...ister nakit çekme ister EFT ücreti de vermiyorum bankaya.... istediğim yere anında aktarabiliyorum...
    Yazın Arsa... Kışın Borsa

3. şu eft ücretini de almasalar bizden çok iyi olacakta.
    maaş müşterisi olduğumuz halde alıyorlar.

formüller içinde teşekkür ederim bu arada

4.  Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    teşekkürler...Evet bende hazine bonolarının faizin düşmesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum...tekrar faiz artışına doğru bir yönelim olduğu taktirde bu oranları göremeyebiliriz...Ancak ben bu fonda faizlerin arttığında da düştüğünde de stopajların düştüğünde de yükseldiğinde de bu fonda idim...Ben yıllardır memnunum getirisinden... 200 lira ihtiyacım oluyor satıyorum 1 fon...2000 TL ihtiyacım oluyor satıyorum 9-10 fon...kullanım kolaylığı çok iyi...ister nakit çekme ister EFT ücreti de vermiyorum bankaya.... istediğim yere anında aktarabiliyorum...
    Bende Gireceğim Haftaya İşbankası Fonlarına
    Eft Konusunda Katı Biraz İşbankası Miktar Yüksek mi Sizin Yoksa Genelde Muafiyet Yapmıyor Şubeler.

Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Bende Gireceğim Haftaya İşbankası Fonlarına
    Eft Konusunda Katı Biraz İşbankası Miktar Yüksek mi Sizin Yoksa Genelde Muafiyet Yapmıyor Şubeler.
    işyeri anlaşmalı olunca almıyorlar...

6.  Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    işyeri anlaşmalı olunca almıyorlar...
    Anladım birde fon konusunda çok bilgim yok diğer şeylere göre
    Örnek isbankasi 801 fonundan 220 adet bugün öğlen aldım yarın bunu satınca 24 saat olayı varmı yoksa gece 24 den sonra satış yapabiliyor muyuz ayrıca 1 günlük getirisi net kaç tl olur rica etsem hesaplar mısınız formül sizde var.

Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Anladım birde fon konusunda çok bilgim yok diğer şeylere göre
    Örnek isbankasi 801 fonundan 220 adet bugün öğlen aldım yarın bunu satınca 24 saat olayı varmı yoksa gece 24 den sonra satış yapabiliyor muyuz ayrıca 1 günlük getirisi net kaç tl olur rica etsem hesaplar mısınız formül sizde var.
    ertesi günü sabah 6-7 gibi karlı satarsınız...gece sabaha kadar aldığınız fiyat olur..kar olmaz...
    16.1.2019......220*226.243123=49.773.49 TL
    17.1.2019......220*226.389519=49.805.69 TL
    fark 32.20 TL-3.22 %10 stopaj=28.98 TL günlük getiri

8.  Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    ertesi günü sabah 6-7 gibi karlı satarsınız...gece sabaha kadar aldığınız fiyat olur..kar olmaz...
    16.1.2019......220*226.243123=49.773.49 TL
    17.1.2019......220*226.389519=49.805.69 TL
    fark 32.20 TL-3.22 %10 stopaj=28.98 TL günlük getiri
    Teşekkürler
    Son Olarak 4 Alır 1 Satarsınız Demişsiniz 220 Alıp 220 Satma Yokmu

Sayfa 16/195 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz