Sayfa 62/195 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 489 - 496 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

1. Arkadaşlar fonlarda devlet garantisi var mı? Birde banka batsa bile para MKK da mı saklanıyor. Yani parayı MKK'dan alabiliyor muyuz ,Banka batsa bile

2.  Alıntı Originally Posted by mustafa11 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar fonlarda devlet garantisi var mı? Birde banka batsa bile para MKK da mı saklanıyor. Yani parayı MKK'dan alabiliyor muyuz ,Banka batsa bile
    Saklama garantisi var fonda. Mevduatta oldugu gibi 100.000 TL gibi devlet guvencesi yok.

banka batması filan nedir ya. öyle bir ortam var mı? fonların mevduattan cazip olması gelip geçici bir durum. merkez bankası gecelik faizleri geri çektiğinde ve seçimler geçip bankalar üzerindeki faizi düşük tutun baskısı( sürdürülebilir değil) kalktığında, fonların cazibesi kalmayacaktır. 1-2 aylık bu durumu fonda geçirelim, çokta irdelemeye gerek yok. hemen hemen her bankanın para piyasası fonu aynı getiriye sahip.

4. Getirileri birbirine yakın olan fonlardan birim değerleri düşük olanı almakta fayda var.Yoksa 50 TL'ye ihtiyacınız olduğunda 230 TL.lik tek fon bozdurmak zorunda kalınır.

5. Merhaba
    Aranıza yeni katıldım bu islerden pek anlamam o yuzden sacma soru sorarsam kusura bakmayın ogrenmeye calısıyorum

Simdi ben de teb gunluk faiz de duruyordum fakat %17 veriyor
    para piyası fonu nu burda gordum ve gunluk getiri olarak 0.06 veriyor.
    Simdi bu kesin getirisimidir ,zarar etme durumu soz konusu olabilir mi ?

6.  Alıntı Originally Posted by rasimfb Yazıyı Oku
    Merhaba
    Aranıza yeni katıldım bu islerden pek anlamam o yuzden sacma soru sorarsam kusura bakmayın ogrenmeye calısıyorum

O mevduat oranları ile mevduatta durmak saçmalık.Ziraat bankası özel sektör borçlanma fonunun bir aylık getirisi mevduatı ıkiye katlar

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by rasimfb Yazıyı Oku
    Merhaba

Getiri günlük olarak değişiyor ama çok oynak değil 1 aylık ortalama % 23-26 arası gidiyor.

8. Ben de deneme amaçlı tefas sitesinden son 1 ay, son 3 ay, son 1 yıl, son 3 yıl, son 5 yıl en çok artan fonları inceledim, bunların içinden altın fonu, değişken fon, karma fon, kısa vadeli, orta vadeli, uzun vadeli borçlanma, 1.hisse fonu, 2. hisse fonu, yabancı hisse fonları olmak üzere her birinden 2 şer bin liralık 15 çeşit fon aldım. Bakalım 1 ay ve 3 ay sonraki getirileri ne olacak duruma göre değişiklik ekleme çıkarma yapacağım.

Sayfa 62/195 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •