Sayfa 26/195 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

1.  Alıntı Originally Posted by d.ricardo Yazıyı Oku
    diyelim ki bugün düşük getiri bıraktı. yarın ya da öbur gün tekrar yüksek getirmeyeceğini nerden bilsin vatandaş? genel eğilim olarak mı diyorsunuz? düşmeye başladığı zaman yavaş yavaş kendini belli eder mi?
    Tabiki genel eğilim olarak düşmeye başlamış ve öyle devam ediyorsa dikkat etmek lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by d.ricardo Yazıyı Oku
    fonların tamamının devlet güvencesi altında olduğu kaçıncı maddede yazıyor? göremedim.
    Fonlar sizin yatırım portföyünüzün bir parçasıdır ve yatırım hesabınızda bulunur. Mevduatınız ise mevduat hesabınızda bulunur. Mevduat hesabınızdaki bakiyeniz 100.000 TL'ye kadar devlet güvencesindedir. Yani mevduatınızın bulunduğu banka batarsa 100.000 TL devlet size ödeme yapar. Fonlar ise yatırım hesabınızdadır ve MKK ya kayıtlıdır sizin fonlarınız. Yatırım hesabınızın bulunduğu banka veya aracı kurum batarsa bunları başka bir hesabınıza aktarabilirsiniz. MKK sitesinden ve internette biraz araştırma yaparsanız daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

3. Başlığı sadece iş bankası para piyasası fonu ile sınırlı tutmamak iyi olacak.
    Bana şu anda robofonların "dengeli" ve "muhafazakar" olanları da cazip gözüktü.Tek sıkıntıları alım satımın gecikmeli olması.

Alıntı Originally Posted by d.ricardo Yazıyı Oku
    diyelim ki bugün düşük getiri bıraktı. yarın ya da öbur gün tekrar yüksek getirmeyeceğini nerden bilsin vatandaş? genel eğilim olarak mı diyorsunuz? düşmeye başladığı zaman yavaş yavaş kendini belli eder mi?
    Bu fonu seçmemizdeki amaç getiriyi beğenmediğimiz gün alternatif yatırım araçlarına geçmek. Ama ben yıllardır bu fonu alırım. Hiç pişman olmadım. Bu fon la aynı gün alım satımında fark olmaması anında istediğim miktarda satma özgürlüğü bu fonu seçmeme neden oldu. Bu günlerde de getirisi mevduat faizinden çok çok iyi olması şu anda beni başka bir fon ve mevduat arayışına götürmüyor
    Yazın Arsa... Kışın Borsa

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Başlığı sadece iş bankası para piyasası fonu ile sınırlı tutmamak iyi olacak.
    Bana şu anda robofonların "dengeli" ve "muhafazakar" olanları da cazip gözüktü.Tek sıkıntıları alım satımın gecikmeli olması.
    Daha önce yazdım. Ağırlığımız para piyasası fonu olmak üzere diğer uygun gördüğümüz tüm fonları yazabiliriz.
    Şart şu: Önerdiğiniz fonun benim yaptığım gibi günlük aylık yıllık getirilerini görmek görebileceğimiz linklerini eklemek ve kişi yorumu sonrasında bu fonla ilgili zaman zaman yazmak fonun gidişatını takip etmek....Kolay gelsin

6. günaydınlar

Yanlış hesaplamadıysak hafta sonu ortalamamiz 24,56878116

Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    Niye TEFAS oranları bizim hesaplamamıza göre düşük diye araştırdığımda
    TEFAS başlangıç tarihini 2.1.2019 olarak aldığını gördüm...Ve tefas la aynı yüzdeyi buldum %1.04 yılbaşına göre
    Pzt. için %1.23 olacak

Devlet güvencesi için 1.madde https://www.tmsf.org.tr/tr/Tmsf/Mevduat/mevduat.sss

https://www.tefas.gov.tr/FonKarsilastirma.aspx

2 ocak 2019 un başlangıç aldığını ve bu gün için oranın %1.23 olduğunu yazmıştım...doğrulandı...

Sayfa 26/195 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •