Sayfa 747/890 İlkİlk ... 247647697737745746747748749757797847 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 5,969 - 5,976 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. Artık TCELL Yatırımcısını Mottosu Haline Gelmiş Bir metafor: "O Kedi Buraya Gelecek"

Artık, yıllık mali tablolar bağımsız denetimden geçip onay aldığına, hissedarlar arası hukuki ihtilaflar ortadan kalktığı ya da minimize olduğuna ve şirket yönetimine tek başlılık hakim olduğuna göre; kritik bazı konulardaki (temettü ve halka arz gibi) kararlar çok daha süratli alınıp hayata geçirilebilecektir.

Öte yandan, yine aynı gerekçelerle son 2 yıldır olması gereken tarihlere göre çok daha geç zamanlarda yapılan şirketin olağan genel kurul toplantısının da, bu yıl çok daha erken bir tarihte yapılması beklenir.

Eğer bu öngörüler doğruysa; çok da fazla zaman geçmeden 2020 yılına ilişkin OGK'nin ne zaman yapılacağı konusundaki haberin KAP'a düşmesi gerekir. Tabii, açıklanacak bu OGK'nin gündemi adeta bir samimiyet testi gibi olacak ve gerek şirket gerekse TVF tarafından kamuoyuna bol keseden verilen demeç ve yapılan basın açıklamalarındaki hususların hayata geçirilip geçirilmeyeceği bu gündemin içeriğinden anlaşılacaktır.

Aynen kafayı fazla çekince "O kedi buraya gelecek ülen" diye nara atan fare gibi gibi sanırım biz de zaman zaman hisse fiyatlarında oluşan geçici yükselmelerin yarattığı ani sarhoşluk ve illüzyonun etkisiyle daha çok "o kedi (OGK) buraya gelecek ülen" deyip duracağız gibi görünmektedir.

Günün Sözü: "Erken Kalkan Yol, Erken Evlenen Döl Alır"

https://www.atasozlerianlamlari.com/...enen-dol-alir/

Uyarı Notu : Bu bir yatırım tavsiyesi değil, sadece, makul ekonomik ve finansal gerekçelere dayalı olarak yapılmış bir kişisel kanaat, tahmin ve daha çok bir temenni açıklamadır. Bu tip tahmin, yorum ya da öngörülerde yanılmanın adeta esas, isabet ettirmenin ise neredeyse istisnai bir durum olduğu ve manipülasyonun bin bir türlüsünün fasılasız bir şekilde her gün sahneye konulduğu borsada, daima bir ters köşeye yatma ihtimalinin bulunduğu unutulmamalı ve herkes yatırım kararını; sadece kendi akıl ve muhakeme yeteneğine dayalı olarak vermelidir.

2. Bizi Robot sofrasına meze yapanlar günü geldiğinde ne yapacak merak ediyorum.

Bir zamsn piyasa değeri 20/25 milyar dolardan işlem görmüş, ABD piyasasında ki tek ve ilk şirket şimdi 5 milyardan yerlerde sürünüyor.

Robot oltasinda yem olmuş küçük yatırımcı avlıyor

3.  Alıntı Originally Posted by Burutay Yazıyı Oku
    Artık TCELL Yatırımcısını Mottosu Haline Gelmiş Bir metafor: "O Kedi Buraya Gelecek"

Aynen kafayı fazla çekince "O kedi buraya gelecek ülen" diye nara atan fare gibi gibi sanırım biz de zaman zaman hisse fiyatlarında oluşan geçici yükselmelerin yarattığı ani sarhoşluk ve illüzyonun etkisiyle daha çok "o kedi (OGK) buraya gelecek ülen" deyip duracağız gibi görünmektedir.

Uyarı Notu : Bu bir yatırım tavsiyesi değil, sadece, makul ekonomik ve finansal gerekçelere dayalı olarak yapılmış bir kişisel kanaat, tahmin ve daha çok bir temenni açıklamadır.
    Sonradan yanlış anlaşılabileceğini düşündüğüm için belirtme gereği duyuyorum. Lütfen "o kedi buraya gelecek" metaforu ile ilgili kaleme aldığım bu yazının yukarıya alıntıladığım kısmı yanlış anlaşılmasın. Bu sevimli fıkra başlığının bir metafor (mecaz) unsuru olarak kullanılmış olmasını eleştirmek ya da küçümsemek adına yazmadım. Aksine bunu hoş bulduğumu ifade etmek için bu metaforu kullandım.

Nitekim "o kedi buraya gelecek" meselesi gündeme geldiğinde, ben bunun çok bilinen bir fıkraya atfen söylendiğini bilmiyordum. Çünkü bu fıkrayı hiç duymamıştım. Hatta o yüzden olsa gerek "o Bengal Kaplanı buraya gelecek" filan gibi anlamsız laflar benzetmeler yapmıştım. Meğerse, bu tabir o son derece meşhur ve sevimli bir fıkranın ismiymiş. İşte linki seç beğen üzerini tıkla oku...

https://www.google.com/search?q=o+ke...yDkPODpKXA6gRM
    ,
    Yani artık bende de , TCELL'in o tamamen hayal kırıklığı yaratan geçmiş dönem piyasa performansına rağmen bu yıl bir sürpriz yapıp yatırımcısını sevindirebileceği yani "o kedinin buraya gelebileceği" beklentisi oluşmuştur.

Mecazi anlatım yeteneği kuvvetli arkadaşlara selam olsun.

Umarım bir potansiyel bir yanlış anlamayı önlemişimdir. Nihayetinde şu 3 günlük dünyada kimsenin kalbini kırmak istemem doğrusu.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : Burutay; 12-03-2021 saat: 17:27.

4. Genel kurul ve temettü açıklamasını bekliyoruz.
    Sonra sıra süperonline da.

5. Vakıf longları kapatıyor

13424 kontrat toplamda kapanmış.

6. TCELL - Türkcell

Alıntı Originally Posted by ecos Yazıyı Oku
    Genel kurul ve temettü açıklamasını bekliyoruz.
    Sonra sıra süperonline da.
    Ben superonline halka arzından önce yüksek oranlı bedelsiz sermaye arttırımı bekliyorum..
    Mantıken halka arz edeceği alt şirketinden düşük sermayeli olması beklenemez

Yatırım tavsiyesi içermez

Sayfa 747/890 İlkİlk ... 247647697737745746747748749757797847 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •