Sayfa 101/999 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

http://www.hakanozyildiz.com/2019/01...meyin.html?m=1

Harika bir yazi.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Reis artık merkez bankasını ve trumpı hedef almıyor...Yeni düşman belli karaktersiz esnaflar. Bu secim kazandırır ona. Patlıcanın kilosu 15 tl olamaz kardeşim.
    Martin (ve diğerleri) yattığı yerden bankadaki parasına %30 mevduat faizi alırken bu gayet normaldir,kapitalist sistemin gereğidir...
    Ama pazarcı esnafı patlıcanı 15 tl den satıyorsa kesin "çakal yapıyordur"
    "Patlıcanın fiyatını 15 tl e çıkaran pazarcı esnafı değil,17 yıldır iktidarda olanların yanlış tarım politkalarıdır..."
    Martin efendi de Reis le söylem birliği yaptığına göre tıynetini öğrenmiş olduk....
    Bundan sonra gönderilerine karşı daha dikkatli olacağım...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

3.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Martin (ve diğerleri) yattığı yerden bankadaki parasına %30 mevduat faizi alırken bu gayet normaldir,kapitalist sistemin gereğidir...
    Ama pazarcı esnafı patlıcanı 15 tl den satıyorsa kesin "çakal yapıyordur"
    "Patlıcanın fiyatını 15 tl e çıkaran pazarcı esnafı değil,17 yıldır iktidarda olanların yanlış tarım politkalarıdır..."
    Martin efendi de Reis le söylem birliği yaptığına göre tıynetini öğrenmiş olduk....
    Bundan sonra gönderilerine karşı daha dikkatli olacağım...

saygılar/başarılar
    Köylü ciftciliği iş olarak görmüyor ki..15 tl patlıcan, 19 tl sivri biber...Şuan aklı olan ciftci zengin olur. Onlar şehirlere özeniyorlar.

Hal fiyatlarına baktım istanbul halinde 12 tl patlıcan. Ciftci gelse 1 ton patlıcanı 10 tlden satar. 10 bin tl para yapar. İyi para. 100 ton üretse, 1 trilyon para. Süper para bence.

4.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    http://www.hakanozyildiz.com/2019/01...meyin.html?m=1

Harika bir yazi.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

önceki yazılarıyla birlikte değerlendirilmeli dediği gibi .
    ama sadece bu yazı bile olayın karamsarlığını özetliyor.
    GEÇEN GÜN yapılan ihalede EURO ile borçlanma yapmalarının sebebi daha az değerlenecek olmasından kaynaklanıyor olsa gerek. ALBAYRAK zaten önümüzdeki günlerde japon yeni ile borçlanma yapabileceklerini söylemekteydi.

bu riski nasıl yönetirler orası belli değil tabiki

5.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Köylü ciftciliği iş olarak görmüyor ki..15 tl patlıcan, 19 tl sivri biber...Şuan aklı olan ciftci zengin olur. Onlar şehirlere özeniyorlar.

Hal fiyatlarına baktım istanbul halinde 12 tl patlıcan. Ciftci gelse 1 ton patlıcanı 10 tlden satar. 10 bin tl para yapar. İyi para. 100 ton üretse, 1 trilyon para. Süper para bence.
    Maalesef üzülerek gözlemliyorum ki bu konulardaki bilgi birikiminiz (üstün körü bilgileriniz) sizinle bu konular üzerine entellektüel bir sohbet yapma olanağını mümkün kılmıyor....
    Benim için konu kapanmıştır....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

6. Akbank sermayesini 1.2 milyar lira artırdı. 1 lira nominal bedelli hisselerde rüçhan hakkı 2.5 liradan kullandırıldı, böylece sermaye 3 milyar artırılmış oldu. Sermaye artırımının yapıldığı gün dolar 5.46 düzeyindeydi. Yani sermaye artırımı yaklaşık 550 milyon dolar.

Sermaye artırılan gün Akbank'taki yabancı payı yüzde 59.77 idi. 550 milyon doların yüzde 59.77'si 329 milyon dolar eder. Yabancılar hiç fire vermeden sermaye artırımına katılmışlarsa bile geçen hafta gelen 712 milyon doların 329 milyonu Akbank içindir

Alaattin Aktaş

@Alaattin_Aktas

BORSA İÇİN short covering DİYORLAR.
    DAHA SONRADA ARKADA KALAN FON YÖNETİCİLERİN HAREKETE KATILMA İSTEGİ.
    TEMEL ANALİZ MİŞ FALAN FİLAN AST OLAN HAREKETİN YÖNÜ DERLERDİ.. İNANDIM SHORTTA KALINCA

7.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku

çiftçilik değil seracılık para kazandırıyor onu da herkes yapamaz..!!

8.  Alıntı Originally Posted by sternee Yazıyı Oku
    bildiğim kadarıyla anlatayım eksikleri başkası tamamlasın. . özet geçersem.
    1-aracı kurumlardan veya bankaların yatırım bölümlerinden hesap açtırmalısın.
    2- türev ürünler risk bildirimleri ile ilgili kağıtları da imzalayıp .
    3- cari hesaptan viop hesabına parayı aktararak faiz oranları gecelik değişmekle birlikte ertesi günü hesap cetvelinde nema adı altında paran yatmış olacaktır.

bazı aracı kurumlar cari hesapta kalan parayı (viopa takasbanka atmasan bile) fon alarak değerlendirmektedirler.
    bunun için senin temsilcine sözlü talimat vermen gerekebilir. ama kendinde fon alıp satabilirsin. sadece dikkat et fonu alış ve satış süresi t günde olsun. hızlı hareket edersin.
    bazı aracı kurumlar ise carideki paranın(belli bir miktarın üzerinde ise örn 1000 lira ) fon almak yerine belli bir faiz oranı uygulamaktadırlar. ama ne oran verirler dersen ? takasbanktaki orandan daha aşağı bir faiz oranı alırsın derim.
    bazısı ise boştaki paranı değerlendirmez bile .
    bu aralar sadece takasbank için bile hesap açtırmalı bence.

%24 faizi şu an fibabanktan alıyorum. geçen cuma son gün oranlar güncellenmeden hesap açıp 60 gün %24 faizi garantiledim.

takasbank saklama payı alıyor bunun tam ne kadar olduğunu bilmiyorum. hesaplamadım. geçen bir arkadaş yazmıştı.
    dikkat edilecek şey aracı kurum olsun veya banka vasıtası ile hesap açtığında senden ekstra ekran ücreti kesmesinler .
    kullanmayacağın şey için para ödememelisin.
    niyetim takasbankta paramı değerlendirmek demek en mantıklısı.
    yada daha iyi bir yol gösterecek bir bankacı aracı kurum çalışanı vardır.
    Sayin dostum,

yine tesekkurler zaman ayarladiginizda cevap verdiginiz icin.
    O zaman bankalar hic zaman buna gore bana bilgi vermemisler. Bir kez soyledim akbanka gittim en az 33 bin tl olman gerekir dediler, yani dolarlarin bir kismin bbozdurmasin istediler ve ben disari ciktim! ama dostumuz dedi limit yok.
    belki akbank diyen baska bir seyimis ama bana dediler yillik bagla minimum 20 % ve hatta 24 e kadar ola bilir ama garanti degil!
    ama ben cun o kadar param yoktur artik ugrasmadim.
    birde malesef ben baska bankada hesap acamiyorum. sadece ak ve ziraat. seker keske onceden acsaydim simdi o da o kadar iyi vermiyor.
    ben banka gidip araci kuruma goremi bilgi alim demektir demi? herhalde riski yoktur ve mevduat gibi de verilir faiz demi?
    kendim ugrasmak istemiyorum. GCM sirketi har hafta beni ariyor gel viopta para yatir!

takasbankta hic bilmiyorum nedir!
    Son düzenleme : shangil; 27-01-2019 saat: 00:00.

Sayfa 101/999 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •