Sayfa 11/999 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Viyana'da 100.000 Euroluk evin vergisi yıllık %1 ama ev değeri arttıkça oran %2 ve üzerine çıkabiliyor.

300.000Euro'luk bir evin yıllık vergisinin 7-8000Euro olduğunu duymuştum.

İspanya'da durum daha da vahimmiş mesela. İtalya'da çok farklı olmayabilir.
    Olabilir. Pek ilgili olmadim bugune kadar.

Viyanadan ev alinir ama. Viyana cok guzel yer. Avusturya cok guzel esasinda. Genelde bu tarz yerleri pek sevmem ama viyana nin yeri farkli.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by garantmevduat Yazıyı Oku
    Yılların mevduatçısıyım böyle bir dönemi ilk defa görüyorum. Merkez bankası faiz indirmemesine rağmen bankalar bugün faiz indirimine gittiler. MB faiz indirseydi ne olacaktı acaba
    apolitik faiz dönemine geçildi

alenichev yanlız değil, bende 35-40 bekliyorum. ytd.

Ozan kabak i hic izlemedim ama herhalde iyi bir oyuncu. Yolu acik olsun.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Olabilir. Pek ilgili olmadim bugune kadar.

Viyanadan ev alinir ama. Viyana cok guzel yer. Avusturya cok guzel esasinda. Genelde bu tarz yerleri pek sevmem ama viyana nin yeri farkli.

Avrupa'da ev satın almak çok avantajlı olmayabilir ama....

3. Viyana mahallesinde Tuna nehrinin 2-3 sokak arkasında devlet teşvikli bir evin ömür boyu kullanım hakkını satın almıştım 15 sene evvel. 32 m2 1+0 sıfır bir evdi. Evin değeri o zaman 85.000 Euro civarındaydı. Avusturya sosyal devlet ilkesiyle bir opsiyon sunuyordu. İstersen evin bedelinin 1/8 ila 1/6 sını yatırıp evde ömür boyu kalma hakkına kavuşuyordun. Evin intifa hakkına sahip olduğundan ve kuru mülkiyeti sende olmadığı için emlak vergisi de tahakkuk etmiyor. Bu da ek olarak güzel tarafıydı. Zira Viyana'da emlak vergileri İngiltere ve Almanya kadar olmasa da nispeten yüksek.

Evin kira bedeli 450 Euro civarındaydı. Eğer devlet ile böyle bir opsiyon yaparsan devlet senden ömür boyu her ay kabaca kiranın üçte birini tahsil ediyordu.

Ben hatırladığım kadarıyla 10.000 Euroya ömür boyu kullanım opsiyonunu satın alıp, aylık 150 Euro ödeme yapıyordum. Opsiyonu istediğin zaman devlete geri verip ana paranı alabiliyordun.

Türkiye'ye kesin dönüş yapınca opsiyonu geri vermiştim. Aslında şimdi biraz da pişmanım. Bu tür evleri bu koşullarda bulmak epey zorlaştı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Lüks markete değil lütfen bugün a101 marketin manav reyonuna bir gidin ve çoğu sebzenin kilogram fiyatının 2 haneli fiyatlara çıktığını görün...

Biri enflasyon mu dedi?
    Pazarda pek farkli değil geçen hafta bakla 10 liraydı bu hafta 15 olmus . hemen sepetten çıkmıştir zaten enflasyona etkisi sıfır.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ozan kabak i hic izlemedim ama herhalde iyi bir oyuncu. Yolu acik olsun.

bizim kulüplerln tek kurtuluş yolu bu paraları saçıp bankalara bizi kurtarın demekle bu iş yürümez alt yapıdan oyuncu çıkartıp dünyaya pazarlayacaksın yabancı oyuncuya da karşı değilim 35 yaşındaki adama servet vereceğine 18 yaşında latin amerikalı afrikalı bulup parlatacaksın ekonomimizin kurtuluşu da bundan farklı değil futbolun katma değerli üretimi alt yapıdan futbolcu çıkartmak

Likidite açığı bugün 85.6 milyar TL oldu. Tcmb bu açığı %24 ile fonladı.

2.2 Trilyon TL'lik kredi mevduat pazarı için 85.6 milyar TL'lik bir likidite açığı reel anlamda son yıllarda ciddi bir daralma anlamına geliyor.

Bu basitçe şu demek, resesyona girilmesinden dolayı krediler artmıyor ve bankalar artık merkez bankasından nispi olarak reel anlamda geçmişe göre çok daha az borç almaya başladılar. Bu da merkez bankasının politika faizinin (%24) piyasa faizini etkileme gücünü ve oranını epey düşürüyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 11/999 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •