Sayfa 127/999 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227627 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    memlekette petrol çıksa biz de kamulaştıracağız petrol şirketlerini lakin olmayan şeti nasıl kovarsın..?
    Venüzellanın durumu herkesten farklı.. Bugün shell in yada başka petrol şirketinin ülkeye girişine izin verse dünyanın en refah ülkesi olur.. Bizim klasmanımız arjantin gibi ülkeler.. Artık özelleşecek Bi şeyi kalmayan, tarım ve hayvancılıkta dışa bağımlı Bi ülkeyiz.. Ama ortadoğuda herkesin çalışmak isteyeceği polis devletiz. Askeri gücümüz her şeye rağmen çok yüksek ve genç tüketici Bi toplumuz.. Kimse Bi kaybetmek istemez güçlenmemizi de istemez.. Trump un hiç Bi zaman bizimle uğrayaşacaşını düşünmem.. Dolardaki yükselişi özelleştirmelere, devletin toplayamadığı vergilere yeni gelir kalemi yaratamamasına bağlıyorum
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

2. İBB'nin Bilal Erdoğan'a yakın şirketlere aktardığı para 847.000.000 TL
    Partilere seçim yardımı 890.000.000 TL

Biri vergi demiş te...

Vergilerim nereye gidiyor ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3.  Alıntı Originally Posted by gecceanduana Yazıyı Oku
    Şimdi ben Kasım ayında tl bağladım %27 den. Aylık 8k getirisi var. O tarihte dolar 5.48 di. Doların nasıl enflasyon üzerinde gelir getirdiğini ben mi anlamıyorum anlatabilir misiniz.

Ek olarak yine bilmediğim için soruyorum. Diyelim dolar düştü. Enflasyonun üstünde nasıl getiri sağlar

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dolar alan birisi için Amerika'daki enflasyon üzerindeki getiri önemlidir. Şu an itibariyle de döviz mevduatları yada viop ta dolar taşımak, Amerikan enflasyonunun üzerinde getiri elde ediyorlar. Almak satmak trader işidir, herkese göre değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,062
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    İBB'nin Bilal Erdoğan'a yakın şirketlere aktardığı para 847.000.000 TL
    Partilere seçim yardımı 890.000.000 TL

Biri vergi demiş te...

Vergilerim nereye gidiyor ?
    Artik icimden hic vergi vermek gelmiyor..
    Evi de arabalari da satacagim, tuketimi mumkun oldugunca kisacagim.
    En kolay ev ve arabalardan toplaniyor vergiler..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. Bana göre değil dolar işi. En azından Mayıs a kadar. He ben alınca 1 liraya düşer orası ayrı

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/e...e_geliyor.html

Faizler yükselebilir

Merkez Bankası’nın kârının 33 milyar TL’lik kısmı 18 Ocak’ta Hazine’ye devredilmişti ancak Hazine’nin TL mevduatı dört günde 39 milyar TL’den 16 milyar TL’ye geriledi.

Hazine’nin ocakta 8.4, şubatta 25.1, martta 36.5 milyar TL borç ödemesi var. TCMB’den gelen paranın şubat ve mart itfaları için kullanılacağını düşünüyordum. Çünkü Hazine Borçlanma Stratejine göre mart ayında 22.1 milyar TL borçlanma dışı kaynak görülüyor. Bu oldukça yüksek bir rakam ve eğer Merkez’in kârı ocakta kullanılmışsa martta o kadar yüksek bir borçlanma dışı kaynak gelmeyecek demek. Bu durumda Hazine öngördüğünden fazla borçlanmak durumunda kalabilir. O zaman da şubat ve marttaki 38 milyar TL’lik iç borç servisini geri çevirmek için daha önceki gibi faizlere baskı yapamayabilir.

Ayrıca marttaki 21 milyar TL dış borç servisi için de dış borçlanma yapması gerekir. Burada da benzer şekilde faizlerin yükseldiğini görebiliriz.

Nakit açığı artacak

2018’de Hazine verilerine göre 55 milyar TL civarında bir defalık gelir olduğunu anımsatan Cangöz, bunun 12 milyarının Merkez Bankası (TCMB) kâr payı, diğerlerinin bedelli askerlik gibi kalemler olduğuna işaret etti. Cangöz, “2019’da ise TCMB kârı çok daha yüksek, yaklaşık 33 milyar TL.
    Ancak ekonomik daralmaya ve yapılan KDV, ÖTV indirimlerine bağlı olarak özellikle dolaylı vergi gelirlerinde düşüş olacak. Sonuçta TCMB kârı gibi bir defalık gelirlerle açık azaltılmaya çalışılsa da diğer faktörlerin negatif etkisi nedeniyle nakit açığının artmasını bekliyorum” dedi.

7. Bimden 1 ay evvel naget aldım 3.150 bugün bimden yine naget aldım. 4095.

Enflasyon düşüyormuş. yok ya.

8. ŞOK ta MİS marka sütler...yarım yağlı 2.45 ten 2.65 e ...Tam yağlı 2.75 ten 2.95 e çıktı daha yakınlarda (10-15 gün ancak oldu)

Sayfa 127/999 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •