Sayfa 13/999 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    tasarruf yapanlardan ilham aldım bende fransadan laptop aldım .

ezbere bildiğim için sorun olmuyor ama kurarken biraz uğraştım

en son kendime bilgisayar üniversiteye girdiğimde aldım biraz eskimişti yenilik yaptık ))
    Oradakilerin keyboard degisik oluyor nasil kullaniyorsunuz ki?
    Ben 15 yildir sadece US Eng kullaniyorum.
    Bu nedenle laptoplarimi (son 8 senedir Lenovo Thinkpad serisi) ABD'den getirtiyorum.
    Hem de en ucuz orada sanirim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Oradakilerin keyboard degisik oluyor nasil kullaniyorsunuz ki?
    Ben 15 yildir sadece US Eng kullaniyorum.
    Bu nedenle laptoplarimi (son 8 senedir Lenovo Thinkpad serisi) ABD'den getirtiyorum.
    Hem de en ucuz orada sanirim.
    Syg,
    tuş sayısı standart olduğu için bir sorun olmuyor artık alıştığım için otomatik pilot gibi yazıyorum 20 yıldır aktif pc kullandığım için

klavye türkçe q yapnca sorun olmaz hiçbir zaman ))

Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Mevduatlarda bir kipirdama bekliyorum subat basi

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Benim fikrimi soracak olursaniz bu pek mumkun degil. Iktidar bankalara mevduatlari dusurmesi icin baski yapiyor. Bunun nedenlerine gelince

1 > Ne kadar dusuk oranli mevduat, o kadar dusuk oranli kredi faizi demek

2 > Mevduata giden para dolasimda olmayacagi icin tuketilmeyecek ve bu da buyumeyi yavaslatip, durgunlugu daha belirgin hale getirecek.

Eger mevduat faizleri duserse insanlar baska alternatif yollara basvurmak zorunda kalirlar.

1 > Ilk oncelik dolara yonelme ama secim oncesinde bir hareket beklenmeyecegini umduklari icin yonelim az olur ve son 4 aylik performans dolara karsi algilari torpuledi

2 > Borsaya yatirim. Bu sadece belli bir azinligin yapabilecegi bir sey

3 > Konut almak. Bu kredilerle konut almak imkansiz. Bu baglamda ya faizler dusecek ya da kamu bankalari gecen Mayista yaptiklari gibi 0.98 den kredi verecekler.

4 > Araba almak. Insanlar hazir OTV indirimi devam ediyorken ve mevduatlar duserken gidip bir araba alayim diyebilir

Yani asil amac parayi mevduat disina cikarip piyasaya sokmak. Boylelikle insanlar para harcayacak, ekonomi buyuyecek, reel kesim az biraz nefes alacak.

Bu sartlar altinda enflasyon ilk 3 ay yuksek gelse bile bankalar yil sonu enflasyonun yuzde 15-16 larda olacagini dusunup mevduatlari artirmaktan kacinacaklar.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Benim fikrimi soracak olursaniz bu pek mumkun degil. Iktidar bankalara mevduatlari dusurmesi icin baski yapiyor. Bunun nedenlerine gelince

1 > Ne kadar dusuk oranli mevduat, o kadar dusuk oranli kredi faizi demek

2 > Mevduata giden para dolasimda olmayacagi icin tuketilmeyecek ve bu da buyumeyi yavaslatip, durgunlugu daha belirgin hale getirecek.

Eger mevduat faizleri duserse insanlar baska alternatif yollara basvurmak zorunda kalirlar.

1 > Ilk oncelik dolara yonelme ama secim oncesinde bir hareket beklenmeyecegini umduklari icin yonelim az olur ve son 4 aylik performans dolara karsi algilari torpuledi

2 > Borsaya yatirim. Bu sadece belli bir azinligin yapabilecegi bir sey

3 > Konut almak. Bu kredilerle konut almak imkansiz. Bu baglamda ya faizler dusecek ya da kamu bankalari gecen Mayista yaptiklari gibi 0.98 den kredi verecekler.

4 > Araba almak. Insanlar hazir OTV indirimi devam ediyorken ve mevduatlar duserken gidip bir araba alayim diyebilir

Yani asil amac parayi mevduat disina cikarip piyasaya sokmak. Boylelikle insanlar para harcayacak, ekonomi buyuyecek, reel kesim az biraz nefes alacak.

Bu sartlar altinda enflasyon ilk 3 ay yuksek gelse bile bankalar yil sonu enflasyonun yuzde 15-16 larda olacagini dusunup mevduatlari artirmaktan kacinacaklar.
    Subatta bahsettigim olursa ki bence olacak gibi neden oldugunu aciklayacagim

Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Subatta bahsettigim olursa ki bence olacak gibi neden oldugunu aciklayacagim

Hadi bakalim. Valla ben burada Balzac* gibi dusunuyorum

Benim icin dolar onemli. Dolar subatta 6 ya da hafif uzeri olsun bana yeter

-----------------

*Bencilligin de erdem oldugu durumlar vardir bazen (Balzac - Vadide ki Zambak)

6. 2018 haziranda olduğu gibi mart ayında 0,98 konut kredisi ile ekonomiyi ucurcaklar sonra güzel bi secim sonucu gelecektir.

7.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    2018 haziranda olduğu gibi mart ayında 0,98 konut kredisi ile ekonomiyi ucurcaklar sonra güzel bi secim sonucu gelecektir.
    Atma Recep din kardeşiyiz....

Kişisel yorumum,ekonomiyi uçurmak için artık çok geç..
    75 gün filan kaldı seçime...
    Kaldı ki önümüz kış..
    Biliyorsunuz kışın ekonomik aktivite yavaşlar...
    Bundan sonra geniş halk kitlelerinin üzerindeki yükü almak,yeni avantalar/ulufeler dağıtmak şeklinde seçimin sonucuna etki edebilir iktidar partisi...
    Elektrik faturalarında indirim,kredi kartı borcu yapılandırılması,köprü cezalarının affı,asgari ücret zammı vs vs gibi

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

8. İktidarın en büyük 2 handikabı yükselen bir işsizlik ve hayat pahalılığı ile seçime giriyor
    İktidarın 2 avantajı ise avanta dağıtacak devlet imkanları ve propaganda gücü...

Bakalım işsizlik ve hayat pahalılığı,avanta ve hamasete galebe çalabilecek mi?
    Ben işsizlik ve hayat pahalılığının iktadara esaslı bir yumruk çakmasını bekleyenlerdenim...

Önemli Not:İktidar partisine,cumhur ittifakına değil..İktidar partisini uyarmak isteyenler küçük ortağa yüklenebilirler...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 13/999 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •