Sayfa 30/999 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 233 - 240 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Sn Alenichev'in dediği şey sonsuza dek devam edecek bir sistem değil elbet zayıf olan halka kopacak ve bir şeyler patlayacak.

Bu arada Ocak ayından itibaren fiyatlar daha da artıyor, enflasyon düşüyor söylemi bir iddia olarak bence havada kalıyor, bu iddia kanitlanmaya muhtaç.

2. enflasyonu etkileyen tek şey talep değildir ki
    maliyet enflasyonu diye bir unsur var
    adamın finansman maliyeti artmış, girdi maliyeti artmış,işçilik artmış..

Alıntı Originally Posted by karcal Yazıyı Oku
    Boşta parabıraktırmaları itici geliyor böyle bir mevduat şekli yok aslıda totolarından uyduruyorlar oran iyi olsada boşta para sıkıcı gereksiz

Düşüncelerimin hiç kimse için tavsiye niteliği olmadığını belirtmek isterim Saygılarımla
    .

%24'ü gören akıl fukarası ky, bosta kalan paraya bakmadan atliyor. Ayni durum kredilerde dosya masrafi-faiz orani dengesi degistirilerek de yapiliyor.

Türkiyede insanlarin aptallığından yaralanarak para/mevki/güç sahibi olmak kadar kolay pek fazla şey yok.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    enflasyonu etkileyen tek şey talep değildir ki
    maliyet enflasyonu diye bir unsur var
    adamın finansman maliyeti artmış, girdi maliyeti artmış,işçilik artmış..
    Maliyet enflasyonu ve talep enflasyonu. Maliyet tarafinda dolarin ve petrolun dususu olumlu etki yapti. Talep tarafinda ise talep dustugu, dolasimdan para cekildigi icin olumlu etki yapti.

Tuikin rakamlarina bende inanmiyorum zaten ama ne yapabiliriz ki. Adamlar bu diyor ve bizde ona gore hareket etmek zorundayiz.

Normalde ilk 3 ay yuksek gelmesi lazim. En basitinden negatif baz etkisi var ama adamlar gecici vergi indirimleri ile bir sekilde cipaliyorlar.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Vatandaş, güneşten elektrik üretimiyle para bastı. Vatandaşlar, evlerinin çatılarına ya da cephelerine kurdukları 1 megavat altı tesislerle 2018 yılında güneşten 8 milyar kilovatsaate yakın elektrik üretti. Tüketimini karşıladı ve kalan miktarı sattı. Bugünkü fiyatlarla 6 milyar lirayı aşkın hasılat söz konusu.

https://www.haberturk.com/vatandas-g...296504-ekonomi
    Ülkemizde şebekeye elektrik satma imkanı yoktu diye biliyorum.
    "Bakın isteyen kendi elektriğini üretip bir de devlete satıp para kazanıyor, siz ise anca faturaya itiraz etmeyi biliyorsunuz" demek için yapılmış bir haber bu.

İlk yatırım maliyetinin aşırı yüksekliği zaten ap ayrı bir dert.

Yaz-kış saati konusundaki "ben yaptım oldu" uygulamasıyla sabahları kör karanlıkta uyanıp ışık yakmak zorunda kalışımız da olayın başka bir boyutu.

Velhasıl deve gibi her yanımız eğriyken habertürk boşuna maval okumasın bence.

Zaten mevduat konusuyla da çok çok alakasız.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

6. Sonunda Düştü Düşüyor Dedik Dip Yaptı Faizler Geçmiş Olsun Artık Geçiş Zamanı
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Sonuna Düştü Düşüyor Dedik Dip Yaptı Faizler Geçmiş Olsun Artık Geçiş Zamanı
    16 kasimda 24.65 oran yuzde 3 stopaj ile 195 gunluk baglamistim. O gunlerde hata yaptin diyenler olmustu.. keske daha uzun baglasaydim.. hataliymisim gercekten..

8.  Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
    16 kasimda 24.65 oran yuzde 3 stopaj ile 195 gunluk baglamistim. O gunlerde hata yaptin diyenler olmustu.. keske daha uzun baglasaydim.. hataliymisim gercekten..
    Evet Bende 25,50 Günlük 3 Aylık Vov Hesap Sigorta Yapmıştım,Önerimle 2-3 Arkadaş Daha Yapmış O Sıra. Benimde Bitti Fon Aldık Bakalım 24-25 Bandında Gidiyor (Mk Karşılığı)
    Türkiyede Hava Hemen Değişir O Zamanlar İçin 24,65 Havada Keklikti Ondan Hata Yaptın Diyen Arkadaşlar Olmuş Olabilir
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

Sayfa 30/999 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •